מי הם הורי הבייבי בום ומה הם יכולים ללמד אותנו?

דור הורי הבייבי בומר הם אלה שנולדו בין 1945 ל-1964
דור הורי הבייבי בומר הם אלה שנולדו בין 1945 ל-1964.

נראה שלכל דור יש שם, לפי השנה או העשור שהם נולדו בהם. לדורות האלה יש מאפיינים מיוחדים שסימנו שלבים שונים לאורך ההיסטוריה. הדור שעליו נדבר היום אינו יוצא דופן: הורי הבייבי בום.

דורות באים ודורות הולכים, אבל להורות תמיד היו אותן מטרות משותפות: לאהוב, לטפל וללמד. ההורים הם עמודי התווך של הבית, וחובתם לפעול לפרנסת המשפחה. אבל הדבר החשוב מכל הוא שידריכו את ילדיהם בדרך טובה.

הדור של הורי הבייבי בומר הם אלה שנולדו בין 1945 ל-1964. כיום הורים אלה יהיו בין גיל 54 ל-73. אורח החיים שלהם די ייחודי וייחודי, אם כי (לפי הדור הנוכחי) מעט מיושן. אין זה מפתיע שהם שומרים על מנהגים ישנים רבים, שכן רבים מהם הם כיום סבים וסבתות.

ההיסטוריה של הבייבי בום

כדי להבין את הדרך בה חושבים ופועלים הורי בייבי בום, עלינו לדעת מעט על ההיסטוריה שלהם. ראשית נצטרך לדעת מאיפה שמם בא, וכיצד נוצר הדור הזה. עלינו לקחת בחשבון גם את התנועות החברתיות של אותה תקופה, כדי להבין את טעמן ומנהגיהן.

השם נובע מההיסטוריה עצמה. השנים 1945 עד 1964 היו השנים שלאחר מלחמת העולם השנייה. אנו יודעים שהן היו שנים קשות ביותר עבור האנושות כולה, שכן שיעור התמותה בשנות המלחמה היה גבוה מאוד.

המונח " בייבי בום " נוצר משום שחיילים, במיוחד אירופאים, קנדים, אוסטרלים וניו זילנדים, חזרו מהמלחמה מבלי שראו את בן זוגם במשך שנים. האושר להתאחד עם אוהביהם הוביל לדור הבייבי בום . זו הייתה תנועה כלל עולמית באמת, ולאומות שהוזכרו היה שיעור הילודה הגבוה ביותר בעולם באותה תקופה.

שיעור הילודה

מאפיינים של הורי בייבי בומר
מאפיינים של הורי בייבי בומר.

שיעור הילודה באותן שנים היה ממש גבוה. אחרי כל כך הרבה טרגדיות והפסדים במלחמה, האנשים האלה היו האחראים להולדה לעתיד. העובדה שזה קורה ברחבי העולם גרמה לכך שזה נחשב ל"בום" - כלומר, תופעה עולמית.

אנו גם יודעים שבאותן שנים התרחשו ברחבי העולם אירועים חברתיים ותנועות תרבותיות משמעותיות ביותר. כל הדברים האלה התאחדו ועזרו להם להיות ידועים בתור הבייבי בום, והגדירו את הדרך שבה חינכו את ילדיהם, וזה אומר או אנחנו או ההורים שלנו!

כמה מהאירועים החשובים ביותר מאותה תקופה היו:

  • ההתנקשויות של מרטין לותר קינג ג'וניור. וג'ון פ. קנדי.
  • אדם נוחת על הירח בפעם הראשונה.
  • עליית החופש המיני והתנועות הפמיניסטיות.
  • הופעתן של תנועות לזכויות האזרח.
  • תחילתה של המלחמה הקרה.

מתוך התנועות והמחאות החברתיות בנוגע לזכויות האזרח, פרצה למקום תופעת תנועת ההיפים. היפים היו אנשים שלווים, לחלוטין נגד מלחמות ומעשי אלימות אחרים.

זה הוביל גם לתנועות תרבותיות אחרות, בעיקר בעולם המוזיקה. קבוצות כמו הביטלס הופיעו, והן הפכו לנקודת התייחסות אמיתית לדור שלהן.

מאפיינים של הורי בייבי בומר

  1. הורי בייבי בומר הם אנשים סובלניים וליברליים. זאת הודות לעובדה שבמהלך חייהם ראו תנועות חברתיות מגיעות למקום שזעקו לחופש ושוויון.
  2. בייבי בום הם אנשים מקצועיים. בתקופה שלאחר המלחמה, ההורים לעתיד הללו למדו קשה באוניברסיטה, והפכו לאחד הדורות המשגשגים של זמננו. בזכותם ראינו את מקורות הקפיטליזם. הורים אלה הם בדרך כלל עשירים או במצב סביר. משמעות הדבר היא שבדרך כלל הם יכולים לספק היטב את הצרכים של ילדיהם ונכדיהם.
  3. להורים האלה תמיד יש סיפורים לספר. הם עברו את אחת התקופות הקשות בהיסטוריה והם אוהבים להעביר את האנקדוטות שלהם לילדיהם.
  4. יש להם טעם מאוד מיוחד במוזיקה. מוזיקה קלאסית, מנגינות טובות ובלדות רומנטיות הם מה שהם באמת אוהבים.

פופולריים