ההשלכות של תסמונת סבא וסבתא עבדים

Encarnación Liñán מציין שני סוגים של בעיות בריאות אצל סבים וסבתות הסובלים מתסמונת סבא וסבתא עבדים
Encarnación Liñán מציין שני סוגים של בעיות בריאות אצל סבים וסבתות הסובלים מתסמונת סבא וסבתא עבדים: פיזית ורגשית.
משפחות מוצפות יכולות לגרום לסבים ולסבתות להרגיש בלחץ, מה שמוביל לחוסר איזון חמור, הן רגשית והן פיזית. לזה אנחנו קוראים תסמונת סבא וסבתא עבדים.

תסמונת סבא וסבתא העבדים היא מחלה חדשה במאה ה-21. למעשה, ארגון הבריאות העולמי מכיר בכך כסוג של התעללות כלפי תפקיד הסבים והסבתות.

כמובן, רוב הסבים והסבתות אוהבים לעזור בגידול ולטפל בנכדיהם. הם מרגישים שהם זוכים להיות שוב הורים, אבל יותר חמים ומלאי חיבה.

עם זאת, ככל שמשפחות גדלות, הן לרוב נלחצות יותר. הנכדים גדלים, וכך גם הצרכים שלהם. בנוסף, המטפלים צריכים לעשות יותר מדי יום.

סבא וסבתא במאה ה-21

כיום, יחסי משפחה בחברה שלנו השתנו מאוד. רק לפני כמה עשורים, להיות סבא וסבתא לפני גיל 50 היה נפוץ מאוד. כיום, אנשים הופכים להורים הרבה יותר מאוחר. עכשיו, זה נפוץ יותר להיות סבא וסבתא בסביבות גיל 70.

ללא ספק, מערכות היחסים של סבא וסבתא ונכדים יכולים להיות שונים מאוד זה מזה. הם תלויים במספר גורמים, כמו היחסים עם ילדיהם, היכן הם גרים, עמדותיהם ותרבותם של הילדים.

במשפחות מסוימות, סבים וסבתות יכולים למלא תפקיד חשוב בגידול הנכדים. בהתאם לנסיבות המשפחתיות, ייתכן שיהיה צורך בסבים וסבתות לפעמים או לעתים קרובות יותר.

כשמדובר ברגעים מזדמנים או מיוחדים, אין בעיות גדולות בחיי המשפחה של סבא וסבתא. עם זאת, הם יכולים להרגיש מאוד לחוצים אם יש להם צורך כל הזמן.

מהי תסמונת סבא וסבתא עבדים?

תסמונת סבא וסבתא העבדים היא מחלה חדשה במאה ה-21
תסמונת סבא וסבתא העבדים היא מחלה חדשה במאה ה-21.

תסמונת סבא וסבתא העבדים היא מחלה קשה הפוגעת בגברים ובנשים הנתונים לעומס פיזי ורגשי. לכן, הוא גורם לחוסר איזון רציני ומתקדם, הן בנפשם והן בגופם.

עבור הקרדיולוג אנטוניו גויג'רו, זה נפוץ מאוד, במיוחד אצל נשים בוגרות שהן עקרות בית. לנשים אלו יש חוש קפדני של סדר, אחריות, כבוד וצניעות.

תחושת המחויבות של סבא וסבתא

לפסיכולוג Encarnación Liñán יש כמה תשובות מדוע חלק מהסבים מרגישים כל כך מחויבים למצב הזה שהם מרגישים שזה שלהם.

מבחינתה, חינוך וערכים הם הסיבה העיקרית לכך שסבים וסבתות מרגישים אחריות להמשיך ולפרנס את נכדיהם ומשפחתם. היא גם מאמינה שזו דרך לסבים וסבתות להמשיך ולהרגיש שימושיים. סבים וסבתות דואגים לעתים קרובות להרגיש חסרי תועלת.

ההשלכות של תסמונת סבא וסבתא העבדים: כיצד היא משפיעה על בריאותם?

Encarnación Liñán מציין שני סוגים של בעיות בריאות אצל סבים וסבתות הסובלים מתסמונת סבא וסבתא עבדים: פיזית ורגשית.

לגבי הבעיות הגופניות, לינאן אומר לחץ דם גבוה, התקפים כמו טכיקרדיה, גלי חום, סחרחורת וכו', וחולשה שמובילה לעייפות.

לגבי ההשפעות הרגשיות, סבים וסבתות מרגישים רע בסך הכל. הם חשים חרדה כאשר הם לא יכולים להתמודד עם מצב. הם גם מרגישים עצובים ומיואשים, הנגרמים מחוסר מוטיבציה בעצמם. כל התחושות הללו רק גורמות להם לסבול יותר כי הם מרגישים אשמה על אי נוחות.

"אהבה היא המתנה הגדולה ביותר שדור אחד יכול לתת לאחר."

-ריצ'רד גארנט-

סבא וסבתא, תמיכה נהדרת שאתה צריך לדאוג לה

נכון לעכשיו, ישנם מספר גורמים להתרחשות מצב עומס יתר זה. המשבר הכלכלי גרם למשקי בית רבים להזדקק לסבא וסבתא כמשאב כלכלי.

לכן, סבים וסבתות מהווים תמיכה עבור משפחות רבות. בזמן שההורים עובדים, הרבה יותר זול ונוח להשאיר ילדים אצל סבא וסבתא.

בשביל כל זה, אתה צריך למצוא את האיזון בין אחריות ויכולות. לאחר מכן, תוכלו להימנע מבעיות פיזיות ורגשיות שבהחלט עלולות להזיק לבריאותם.

פופולריים