האם ייצור חלב האם שלי תקין?

איך נדע אם ייצור חלב האם שלנו תקין או מספיק
איך נדע אם ייצור חלב האם שלנו תקין או מספיק?

הנקה היא נורמלית ובריאה גם לתינוקות וגם לאמהות. חשיבותו טרנסצנדנטלית בחייו של אדם. לכן, זה טבעי שנדאג לאספקה הרגילה של חלב אם.

איך נדע אם ייצור חלב האם שלנו תקין או מספיק? האם הפרשה שלנו לתינוק סדירה?

הנקה קשורה בסיכון נמוך יותר לבעיות בריאותיות לתינוקות. חלב אם מכיל תאים הנקראים נוגדנים, הנלחמים במחלות כדי לסייע בהגנה על תינוקות מפני חיידקים ומחלות.

אמהות רבות תוהות בשלב מסוים האם ייצור החלב שלהן מספיק לילד שלהן. הפחד הזה נפוץ, ולמעשה מאמינים שהוא משפיע על כל האמהות ללא יוצא מן הכלל.

שוב ושוב, אמהות מרגישות שהשדיים שלהן לא מלאים כי הם לא דולפים, וזה גורם להן לחשוב שאספקת החלב שלהן נמוכה. עם זאת, ישנן אינדיקציות לכך שהגוף מסתגל בהתאם לצרכים התזונתיים של התינוק.

כאשר תינוקות מתפתחים בשלבים שונים, גם הצרכים התזונתיים שלהם משתנים. לפעמים לחץ שלילי בהחלט יכול להשפיע על הפחדים הללו. עם זאת, זה לא משהו רציני להבהיל את עצמך לגביו; זו פשוט תחושה נורמלית של חוסר ביטחון.

פעמים רבות הפחד הזה מלווה בחוסר ידע על הפיזיולוגיה של ההנקה ועל האבולוציה הטבעית של תהליך זה.

באספקת חלב, ביקוש גבוה יותר פירושו ייצור גבוה יותר

עלינו לזכור שייצור חלב קשור ישירות לביקוש. ביקוש מוגבר פירושו ייצור מוגבר. זה נורמלי כי ייצור החלב גדל כאשר ההיצע נמוך. לכן, אין מה לדאוג.

זה טבעי שאנחנו דואגים לאספקה הרגילה שלנו של חלב אם
לכן, זה טבעי שאנחנו דואגים לאספקה הרגילה שלנו של חלב אם.

עם זאת, מקרים מסוימים עשויים לדרוש טיפול רפואי. לפעמים יכולה להיווצר רזרבה נמוכה של חלב, מה שיסכן את תזונת התינוק. התופעה בה יורדת אספקת החלב ידועה בשם היפוגלקטיה.

היפוגלקטיה מתייחסת לייצור נמוך של חלב אם, שאינו יכול לספק מספיק עבור התינוק. הפרעה זו מפריעה לתזונת התינוק.

מהם הגורמים לייצור נמוך של חלב אם?

ישנן סיבות שונות מדוע בעיה זו מתרחשת. בין הנפוצים ביותר הם:

  • כאב בפטמה. הם עלולים אפילו להיסדק.
  • התינוק יכול להיות איטי מאוד בהנקה. לפעמים תינוק שישן הרבה לא מצליח לעורר את הבלוטה ולכן שואב מעט מאוד חלב, ומזייף את הייצור.
  • אופן ההנקה של התינוק אינו מאפשר לו לעשות זאת בצורה טובה. זה יכול להיות עניין של יציבה או פרנול תת לשוני קצר.
  • ריקון לא מספק של השדיים, דבר נדיר. במקרה זה מומלץ לרוקן שד אחד לפני השימוש באחר.
  • שימוש בגלולה למניעת הריון, בשל תכולת האסטרוגן שבה.
  • כמה ניתוחי חזה.

כיצד ניתן לעודד אספקה טובה של חלב?

ישנה טכניקה רבת עוצמה שתוכננה במטרה לעזור לאמהות להגדיל במהירות את ייצור חלב האם שלהן. הוא נוצר על ידי יועצת הנקה בינלאומית, קתרין ווטסון. זה מורכב מגירוי יתר של השד עם משאבה.

המומחה ממליץ להשתמש במשאבה כפולה ולהביע כל שד למשך 5 דקות כל 45 עד 60 דקות. בלילה אפשר לנוח 4 שעות. בהתחלה כשתתחיל לבטא את החלב, תראה מעט מאוד, אבל זו הסיבה שאתה תמריץ אותו.

בטכניקה זו ניתן להכפיל את הכמות מהיום למחר. זה מסייע ביעילות בייצור חלב אם. לכן עדיף לבטא חלב בתדירות גבוהה מאשר לדאוג מאספקה נמוכה בזמן מסוים.

אנו יודעים שהטכניקה הזו יכולה להיות מסובכת, בנוסף להנקה וטיפול בתינוק שלך. עם זאת, חשוב לדעת שהמאמץ יאפשר לכם להגיע לתוצאות הרצויות.

פופולריים