יום ולילה: סרט קצר על קבלה

יום ולילה הוא סרט אנימציה קצר נהדר להרהר על קבלה וכבוד לגיוון
יום ולילה הוא סרט אנימציה קצר נהדר להרהר על קבלה וכבוד לגיוון.
יום ולילה הוא סרט אנימציה קצר נהדר להרהר על קבלה וכבוד לגיוון. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על זה!

החברה מורכבת מאנשים שונים מבחינה נפשית, תרבותית ואינטלקטואלית. זה מאוד מעשיר להתפתחות כי אם כולנו היינו אותו דבר וחשבנו אותו הדבר, החיים לא היו מעניינים בכלל! יום ולילה הוא סרט קצר שגורם לאנשים להרהר בנושא הזה, על כבוד וקבלה של גיוון.

תוך שש דקות בלבד, סרט האנימציה הקצר הזה של פיקסאר משנת 2010 מספר את סיפורן של שתי דמויות הפוכות, יום ולילה, שמגלות שיש להן יותר במשותף ממה שהאמינו בהתחלה. רוצים לדעת עוד על הסרט הקצר הזה?

"זכור תמיד שאתה ייחודי לחלוטין."

- מרגרט מיד -

יום ולילה, סרט אנימציה קצר על קבלה

בסצנה הראשונה של הסרט הקצר רואים תרנגול מקרקר, המייצג את תחילת הבוקר. מיד לאחר מכן מופיעה הדמות הראשונה של הסיפור, יום, שמתעוררת ומתחילה את שגרת יומו. אבל לפתע, הוא פוגש את הדמות השנייה של הסרט הקצר, לילה, שישנה בשלווה.

גם היום וגם הלילה הם מאוד מוזרים, שכן סצנות ומצבים שונים הקשורים למה שקורה בדרך כלל משוכפלים בגופם. בהתאמה, מה קורה במהלך היום (עלות השחר עם השמש, קשת בענן, נהנים מחוף הים, הבריכה או השדה וכו'), או במהלך הלילה (הופעת הירח, זיקוקים, גחליליות, מסיבות וכו').

לכן, נוכל לומר ששניהם שונים לחלוטין והם הפכים קוטביים. בשל כך, בהתחלה, הם לא מבינים אחד את השני ואפילו נלחמים באגרסיביות ובאלימות.

עם זאת, ברגע שהם פותחים את דעתם ומעריכים את כל האירועים המתרחשים אחד בתוך השני, הם מתחילים להסתדר ולהנות ביחד. כשהשקיעה מגיעה, הם הופכים להיות זהים, עם אותו גוון כתום. לאחר מכן, הם מתמזגים לחיבוק גדול. זה הופך את היום ללילה, ואת הלילה ליום.

עם הסיפור היפה הזה, היוצר של סרט האנימציה הקצר הזה, טדי ניוטון, מזמין אותנו להרהר בחשיבות של קבלת השונות. למעשה, בשל הדרך המקורית שלו להעביר את המסר הזה, הסרט היה מועמד לסרט האנימציה הקצר הטוב ביותר בטקס פרסי האוסקר ה-83 ובטקס פרסי אנני ה-38.

קבלה של גיוון

כמו בסרט האנימציה הקצר הזה, פעמים רבות אנו מפחדים מהלא נודע. לכן, לפעמים אנחנו מתקשים להתייחס לאנשים חדשים, במיוחד אם אנחנו מאמינים שהם שונים.

אבל, כמבוגרים, עלינו להתאמץ ולהבין שזו לא יותר מאשר דעות קדומות. בנוסף, הדבר האידיאלי הוא לפגוש אנשים רבים ושונים, עם טעמים, רעיונות, דעות ומחשבות שונים. רק כך נצמח ונתפתח במלואו כאנשים.

יתר על כן, יש צורך להנחיל ערכים אזרחיים וחברתיים אלה לילדים מגיל צעיר, ללמד אותם להיות מכילים. במילים אחרות, עלינו לחנך אותם לקבל ולכבד גיוון ולהזדהות עם כולם, להכיר בהיבטים החיוביים של להקיף את עצמם עם אנשים שונים ומיוחדים.

רק כך הם יוכלו לחיות בשלום עם כל מיני אנשים, ללמוד וליהנות מהמצב המעשיר הזה.

"להסתדר טוב עם אנשים אחרים היא עדיין המיומנות הנחוצה ביותר בעולם. איתה, אין גבול למה שאדם יכול לעשות. אנחנו צריכים אנשים, אנחנו צריכים שיתוף פעולה של אחרים. יש מעט מאוד שאנחנו יכולים לעשות לבד".

- ארל נייטינגייל -

פופולריים