6 מפתחות למניעת דיכאון לאחר לידה

כשזה מגיע למניעת דיכאון לאחר לידה
כשזה מגיע למניעת דיכאון לאחר לידה, הסברה היא תמיד רעיון טוב.
במאמר זה נשתף אתכם בכמה מפתחות למניעת דיכאון לאחר לידה. ברגע שתוציאו אותם לפועל, תגלו שהם לא קשים כמו שאולי חשבתם.

כולנו יודעים שניהול הרגשות שלנו אינו משימה קלה. אבל זה לא בלתי אפשרי. הפתרון לרוב פשוט יותר ממה שאנו חושבים. לא משנה מה שמעתם, מניעת דיכאון לאחר לידה אפשרית באמצעות אימוץ הרגלים טובים.

הרגלים טובים הם אוסף של פעולות המשלימות זו את זו, מספקות רווחה וכתוצאה מכך מאפשרות לנשים לתפקד בתפקידן של אמהות מיד.

האם אתה מוכן ליישם את המפתחות הללו וליהנות מחיים שלווים ובריאים יותר? אז בוא ניגש לזה.

6 מפתחות למניעת דיכאון לאחר לידה

1. למד על אמהות

כשזה מגיע למניעת דיכאון לאחר לידה, הסברה היא תמיד רעיון טוב. כדי לעשות זאת, עדיף להתייעץ עם משאבים רפואיים רשמיים, ספרים או פשוט לשאול את הרופא האמין שלך.

הוא תמיד יהיה האדם המוסמך ביותר להבהיר את הספקות שלך ולהציע לך מידע מדויק ומעודכן.

2. לאכול נכון

חשוב לזכור שתזונה נכונה לא חשובה רק כשהתינוק ברחם. במציאות, אכילה נכונה היא גם חיונית ביותר לאחר הלידה.

איזון החומרים התזונתיים מעדיף את תפקודו הנכון של הגוף, מה שמביא לרווחה.

3. נסו לישון כמויות טובות

כאשר תגיעו לנקודה זו, בוודאי הבנתם שהידיעה לדאוג להיבטים הבסיסיים של החיים משפרת מאוד את שגרת היום שלכם ואת הרגשתם ללא קשיים כלשהם. הכל עניין של אימוץ הרגלים טובים כדי לחיות טוב.

אם דבר אחד בטוח, זה שהחודשים הראשונים לאחר לידת התינוק מתישים עבור ההורים (במיוחד עבור האם). עם זאת, זה לא אומר שהיא צריכה למנוע מעצמה מנוחה.

אמהות רבות בוחרות ללכת לישון כשהתינוק גם ישן. אחרים מעדיפים לקבל את משפחותיהם ולעזור ככל שהם יכולים. שתי האפשרויות תקפות.

חוסר שינה יכול להשפיע לרעה על אנשים. חוסר שינה טוב יכול לגרום לנו להיות עצבניים ביותר, מה שגורם לניהול לקוי של רגשות, מה שמוביל לפעולות שאנו, לרוב, בסופו של דבר מתחרטים עליהם.

לכן מאוד חשוב לך לנוח מספיק כדי להימנע מדיכאון לאחר לידה.

4. קח קצת חופש

עוד מפתח פשוט מאוד אך יעיל למניעת דיכאון לאחר לידה הוא לקחת זמן כדי להסיח את דעתך. אל תפחד לקחת קצת חופש ולעשות משהו שעושה אותך מאושר.

ניקוי הנפש באמצעות פעילויות מהנות ונשימה טובה של אוויר צח עוזר להחזיר את האנרגיה ולהניח בצד את כל הדברים האלה שעלולים להטריד אותך כרגע.

מפתחות למניעת דיכאון לאחר לידה
מפתחות למניעת דיכאון לאחר לידה.

במילים אחרות, אמהות צריכות זמן להיות לבד. הן צריכות להרגיש חופשיות, לעשות ככל העולה על רוחן, ולקחת הפסקה מכל האחריות שהאימהות מרמזת עליה.

חשוב לציין שלקחת זמן לעצמך לא אומר שאת אמא רעה. להיפך, זה אומר שאת מנסה לדאוג לבריאות שלך ולמצב הנפשי שלך כדי שתוכל לבצע את תפקידך כאמא אפילו טוב יותר.

לפעמים זה מספיק פשוט לצאת לטיול, לשבת קצת על הגינה או לעשות אמבט קצף מרגיע. אחרים מעדיפים לצפות בסרטים בחברת אנשים אחרים. כל זה תלוי בכל אם ובהעדפותיה.

5. אל תזניח את מערכת היחסים שלך עם האחר המשמעותי שלך

זה נורמלי שמערכות יחסים משתנות מעט ברגע שהתינוק מגיע. כעת, כדי לא להזניח את האהבה, עליך לאפשר להכל לזרום בטבעיות. תיזהר לא להכריח שום דבר, תן לדברים להיות כמו שהם אמורים באותו רגע.

המפתח כאן הוא עבודת צוות: תמיכה הדדית, מחוות של חיבה, שיתוף פעולה ונתח הוגן באחריות. זכרו שבהחלט יהיה קל יותר אם תישארו יחד. זה יעזור לשניכם להרגיש טוב ותוכלו לשמור על זוגיות בריאה ואוהבת.

6. התבטא ותשמור על עצמך

כשמדובר במניעת דיכאון לאחר לידה, חשוב לפרוק. לבטא את עצמך היא דרך מצוינת עבורך להרגיש טוב יותר ברמה הפסיכולוגית.

אם אתה שם לב שמשהו מציק לך כבר הרבה זמן, אם אתה מרגיש שמשהו לא בסדר; אם יש לך רגשות מעורבים לגבי דבר מסוים ואינך יודע איך להתמודד איתו, הימנע מלשתוק ושחרר את הכל במקום.

שמירה על הרגשות שלך בבקבוק בפנים תגרום לך בסופו של דבר יותר נזק מתועלת. אל תפחד לדבר עם מישהו שאתה סומך עליו על מה שקורה בתוכך.

חשוב לציין שאם אתה מרגיש שהמחשבות שלך נעשות אינטנסיביות מדי מכדי שתוכל להתמודד איתה, אל תהסס לפנות לעזרה מקצועית.

מצד שני, השתדלו לשמור על תקשורת טובה עם בן הזוג כדי שלא תרגישו לבד. קל יותר למצוא פתרון לדברים כשיש חברה ותמיכה של מישהו אחר.

זכור תמיד שלכל בעיה יש פתרון ושזה רק זמני. למרות שלהיות אמא זה לא קל, זו בהחלט חוויה שווה. תתעודד!

פופולריים