מהי תוכנית לידה ואיך מכינים אותה?

תוכנית לידה מאפשרת לך לבחור את הדרך שבה אתה רוצה ללדת
אם אתה מנתח את זה היטב, תוכנית לידה מאפשרת לך לבחור את הדרך שבה אתה רוצה ללדת.

האישה המודרנית מתכננת ושולטת בהריון שלה כבר מהשבוע הראשון. עם זאת, כל השליטה הזו מתפוגגת ברגע שהלידה מתחילה, וזו הסיבה שהכנת תוכנית לידה יכולה לעזור להכל להתנהל כמו שאת מקווה.

אם אתה מנתח את זה היטב, תוכנית לידה מאפשרת לך לבחור את הדרך שבה אתה רוצה ללדת. הדברים המפורטים במסמך כתוב זה חשובים מאוד לנשים כיום.

מהי תוכנית לידה?

למרות שאולי כבר החלטת איך את רוצה שתהליך הלידה שלך יהיה, בעיצומו של חירום, הכל מתפוגג. בדרך כלל, זה קורה בגלל שהרופאים והאחיות לא מודעים להעדפות שלך.

לכן, כדי לוודא שכל מה שאנו רוצים יתגשם, חשוב שתהיה תוכנית לידה. זהו מסמך שיש בו את כל הרצונות והרצונות של האם בכל הקשור להולדת התינוק.

ישנה שורה של גורמים שבהם האם יכולה להחליט באופן מסורתי מה היא רוצה, הן ביחס לעצמה והן ביחס לרך הנולד.

מה אתה יכול לתכנן באמצעות מסמך כתוב זה?

בין הדברים שאתה יכול להחליט עליהם הם שימוש בהרדמה במהלך הלידה. בנוסף, תוכלי לבחור מי יהיה איתך בחדר לידה או אפילו לבקש שלא יפרידו אותך מהתינוק מיד לאחר הלידה.

אתה יכול גם לקבוע היבטים אחרים שקשורים ללידה. לדוגמה, כיום אתה יכול למנוע מהם לגלח את פתח הנרתיק, לבצע חוקן או לבחור עמדה שתעזור להם להתרחב.

בוודאי, אנו מתכוונים לבקשות שאינן משפיעות על עבודתם של הרופאים והאחיות, ושאינן משפיעות לרעה על בריאותכם.

בקשות אחרות להגיש עבור תוכנית הלידה שלך

באינטרנט, ישנם דגמים שונים כדי לתת לך מושג על סוגי הבקשות הכתובות שאתה יכול להגיש. במקרים מסוימים, הם מאפשרים למטופל לבחור את המוזיקה לה ישמע בזמן הלידה. כמו כן, הם יכולים לבחור את הבגדים שלהם או חומרים אחרים, כגון כדורי לידה.

מהי תוכנית לידה
מהי תוכנית לידה?

אם האדם רוצה יותר פרטיות, הוא יכול להעלות את האפשרות שלרופא יהיו כמה שפחות אנשים בחדר הלידה במהלך הצירים. אתה יכול גם לבחור בצנתור, אם תרצה.

המטופל יכול גם לבקש לקבל מידע בכל רגע על התהליכים הרפואיים העומדים בפניו. אפשרויות אחרות הן להגביל ככל האפשר בדיקות נרתיקיות ולהימנע מזירוז לידה.

תוכנית הלידה צריכה להיעשות לאורך כל ההריון

יש כמה נשים בהריון שמתחילות לתכנן בקושי חודשיים לפני כן. עם זאת, עדיף להכין את המסמך הזה במהלך תשעת החודשים, כשהמטרה הסופית היא להיות מסוגל להגיש בקשות המותאמות לצרכים שלך ושל תינוקך.

לאחר שלרופא האחראי יש את המסמך הכתוב, הוא יהיה אחראי על ניהול הלידה כך שהכל יתנהל לפי רצונה של היולדת.

אם יש סיבוכים במהלך החודשים, החולה/גינאי/ת יכול להמליץ לאם כדי לעזור לה להכין את עצמה מבחינה רגשית. יש למלא את רצונות האם אלא אם כן יש סיכון לאם ולילוד.

איפה אפשר למצוא דוגמאות

בספרד, למשרד הבריאות, השירותים החברתיים והשוויון יש מסמך אינטרנטי מקוון. ניתן למצוא בו חלק מהבקשות שיכולות להגיש נשים בהריון במרכז הרפואי. בנוסף, מודל זה מציג את התקנים הלאומיים.

בנוסף, אתה יכול לבקש מודל של תוכנית במרפאה שלך שבה יש לך פגישות לרופא שלך. סביר להניח שהם יבקשו ממך לכתוב אחד במהלך אחת הבדיקות החודשיות שלך.

חלק מהקליניקות מפרסמות תוכניות בפורטלים הדיגיטליים שלהן בהן הן משתמשות להתייעצויות. בכל מקרה, חשוב לנשים לבחור את התוכנית שלהן ולהתחיל להתכונן מבעוד מועד.