9 מחלות בילדים מתחת לגיל שנה

שפעת היא אחת המחלות השכיחות ביותר בילדים מתחת לגיל שנה
שפעת היא אחת המחלות השכיחות ביותר בילדים מתחת לגיל שנה.
האם אתה מודאג מהמחלות שעלולות לפגוע בילדים מתחת לגיל שנה? גלה על הנפוצים ביותר כאן וכיצד לטפל בהם. מידע הוא המפתח.

חשוב לדעת על המחלות השכיחות ביותר בילדים מתחת לגיל שנה. למעשה, כמה מהם נפוצים מאוד.

בנוסף, רבים מהם דורשים טיפול מדיאלי מיידי. הם מסוכנים לתינוקות מכיוון שמערכת החיסון שלהם עדיין לא מפותחת.

חלק מהמחלות מופיעות בילדים מתחת לגיל שנה

ילדים מתחת לגיל שנה מועדים למחלות בדרכי הנשימה ודרכי העיכול. באופן כללי, וירוסים או חיידקים גורמים למחלות אלו. הנפוצים שבהם הם:

1. שפעת או הצטננות

זה נגרם על ידי נגיף השפעת ומתפשט בקלות. לרוב זה ייעלם מעצמו. כמה תסמינים הם: חום מעל 38 מעלות צלזיוס, שיעול, גודש באף, כאבי ראש, חולשה, כאבי שרירים ולעיתים הקאות.

שפעת היא אחת המחלות השכיחות ביותר בילדים מתחת לגיל שנה. עם זאת, זה דורש טיפול רפואי.

2. ברונכיטיס

הכוונה היא לדלקת של הסימפונות, הנגרמת על ידי שפעת שהחלה בצורה גרועה ברוב המקרים. ילדכם עלול לחוות הרבה ריר, שיעול וליחה.

זכור כי ברונכיטיס מתפשט דרך הפה, כלומר מגע עם אדם נגוע.

מצד שני, יש גם ברונכיטיס חריפה. סוג זה נגרם על ידי זיהום בדרכי הנשימה של חיידקים ווירוסים בו זמנית. זה משפיע על האף, הגרון והסינוסים.

לבסוף, חלק מהילדים עלולים לסבול מברונכיטיס כרונית. חלק מהתסמינים שלו הם שיעול מוגזם וליחה.

3. דלקת ריאות

זו מחלה שגורמת לדלקת של הריאות. בילדים מתחת לגיל 6 חודשים, זה מיוצר על ידי חיידקי פנאומוקוק.

התסמינים של מצב זה הם חום גבוה, שיעול עם הרבה ריר, צמרמורות, כאבים וקשיי נשימה. זה דורש טיפול ואשפוז קפדניים.

4. דלקת שקדים

הגורם העיקרי למחלה זו הוא חיידקי הסטרפטוקוקוס. עם זאת, וירוסים יכולים גם לגרום לדלקת שקדים. זה גורם לדלקת שקדים, כאב גרון, כאב ראש, חום וקשיי אכילה. זה נפוץ מאוד אצל תינוקות כשהם מתחילים להכניס דברים לפה.

5. דלקות שתן

ילדך עלול לסבול מזיהום בשתן אם הוא מתחת לגיל שנתיים ויש לו חום ללא סיבה ברורה. אתה תדע בוודאות עם רצועת בדיקת שתן. אם הבדיקה חיובית, הרופא שלך יבצע תרבית שתן. לאחר מכן, הם יתנו לך את הטיפול המתאים. במקרים מסוימים, ייתכן שהתינוק שלך יצטרך ללכת לבית החולים.

ילדים מתחת לגיל שנה נוטים לסבול ממחלות בדרכי הנשימה ודרכי העיכול.

6. שלשולים

זוהי עוד אחת מהמחלות הנפוצות בילדים מתחת לגיל שנה
זוהי עוד אחת מהמחלות הנפוצות בילדים מתחת לגיל שנה.

זוהי עוד אחת מהמחלות הנפוצות בילדים מתחת לגיל שנה. זה בדרך כלל תוצר של וירוס או מזון מזוהם. למטופל תהיה צואה נוזלית תכופה וכאבי בטן.

לכן, יש צורך לשמור על לחות התינוק. תנו לו הרבה נוזלים, והמשיכו בהנקה או בהאכלה רגילה. עם זאת, אם התסמינים נמשכים, עליך ללכת לרופא.

7. שפעת קיבה

שפעת הקיבה, או גסטרואנטריטיס, היא דלקת של מערכת העיכול והמעיים. צריכת מזון או מים מזוהמים גורמת בדרך כלל לבעיה זו. חלק מהתסמינים הם שלשול מימי, בחילות, הקאות, כאבי מעיים, חום ועייפות.

אם לילדך יש סימנים אלה במשך 48 שעות, עליך לפנות לטיפול רפואי. עם זאת, בבית אתה צריך להיות מאוד זהיר. כמו כן, הקפד לתת לו הרבה נוזלים. אתה לא רוצה שהוא יתייבש.

כדאי גם להמשיך בשגרת ההאכלה שלך אם את מניקה. אם התינוק שלך כבר אוכל מזון מוצק, אתה יכול להתאים מעט את התזונה שלו.

8. דלקת באוזן התיכונה (דלקת אוזן תיכונה)

דלקת אוזניים זו יכולה להיגרם על ידי חיידקים או וירוסים. זה נפוץ גם אצל תינוקות שחלו בשפעת או בזיהומים אחרים בדרכי הנשימה. תסמינים מסוימים הם כאבים חזקים או חדים, חום ושלשולים אצל ילדים קטנים.

9. ברונכיוליטיס

מחלה זו מתחילה בנגיף הסינסציאלי הנשימתי. זה גורם לזיהום בסימפונות. הזיהום סותם ומלהיב אותם. כתוצאה מכך, קשה לאוויר לעבור.

למעשה, זוהי אחת המחלות המדבקות בסיכון גבוה בילדים הנפוצה בקרב ילודים. עליך לפנות מיד לרופא הילדים אם לתינוקך יש אחד מהתסמינים הללו. סימנים מסוימים הם חום, שיעול מוגזם, קוצר נשימה, צפצופים ושריקות.

כיצד להפחית את הסיכון למחלות בילדים

אם התינוק שלך פחות משנה, הרחק אותו מאנשים החולים בנגיפים או חיידקים. במהלך החודש הראשון לחייו, הקפידו על מינימום ביקורים.

מצד שני, חשוב לשמור על היגיינה טובה בבית ובעבודה. בנוסף, התעדכן עם חיסוני הילדים המומלצים.

החדשות הטובות הן שאתה יכול לטפל במחלות הנפוצות הללו אצל ילדים. בהחלט, אתה צריך לוודא שאתה מטפל בהם באופן מיידי ונכון. עם זאת, אתה צריך לעשות הכל כדי למנוע את התפשטות המחלות לילדך.

פופולריים