פוחלצים: כאשר תינוקות מתחברים מדי

הורים רבים מודאגים כאשר ילדיהם הופכים בלתי נפרדים מהפוחלצים שלהם
מסיבה זו, הורים רבים מודאגים כאשר ילדיהם הופכים בלתי נפרדים מהפוחלצים שלהם.
כשאנחנו נותנים לקטנים שלנו פוחלצים, זה נפלא לראות אותם משחקים. אבל מה עלינו לעשות אם הם הופכים בלתי נפרדים מהצעצוע?

זה די נפוץ לראות ילדים בין גיל חצי שנה עד חמש נקשרים לחפצים מסוימים. אלה יכולים לנוע בין שמיכה או כרית קטנה לצעצוע. מסיבה זו, הורים רבים מודאגים כאשר ילדיהם הופכים בלתי נפרדים מהפוחלצים שלהם.

תופעה זו נובעת מהעובדה שקטנים צריכים להרגיש מוגנים. כאשר הם במגע עם חפץ מסוים, הם עשויים לשייך אותו לאהבה ולחברות שהם מקבלים מהוריהם.

אם אתה חווה מצב זה עם ילדך, מאמר זה עשוי להיות מועיל. נסתכל על ההתקשרות לבעלי חיים מפוחלצים ונציע כמה הצעות.

מהם צעצועי נוחות?

צעצועי נוחות הם חפצי פנאי לילדים שהם בדרך כלל רכים למגע ובעלי צבעים ומאפיינים הרמוניים. בנוסף, הם יכולים לנוע מצורת בובת תינוק ועד לבעלי חיים לא מאיימים עם עיניים גדולות, כמו דובים.

סוג זה של צעצוע הוא בדרך כלל מקור לשביעות רצון לילדים קטנים. הם יכולים לעזור להם להירדם ולא לחוש פחד בלילה, מה שמעניק תחושת ביטחון.

יתרה מכך, ההערכה היא שצעצועי נוחות כמו בובות סמרטוטים ודובונים יכולים להעלות רגשות של אהבה והגנה בילדים, ולעזור להם לפתח תחושת שייכות.

פוחלצים והיקשרות

בעוד שילד עשוי לפתח חיבה מוקדמת לחפץ כמו כרית או שמיכה, מקרים בהם הילד מביע רצון להיות במגע מתמיד עם חפץ נוטים להתרחש עם צעצועי נוחות.

הסיבה לכך היא שהורים בדרך כלל מניחים את המפוחלצים והבובות הללו בעריסה או במיטה של הילד. שם, הילד לא רק יוצר קשר עין עם הצעצוע, אלא מבלה איתו הרבה זמן, ומעניק תחושת ביטחון לפני השינה.

מלבד היכרות חזותית, גורם חשוב נוסף לכך שילד אינו ניתן להפרדה מצעצוע אהוב הוא מגע. למעשה, זה עשוי להיות אפילו יותר חיוני.

הסיבה לכך היא שהורים בדרך כלל מניחים את המפוחלצים והבובות הללו בעריסה או במיטה של הילד
הסיבה לכך היא שהורים בדרך כלל מניחים את המפוחלצים והבובות הללו בעריסה או במיטה של הילד.

פעמים רבות, ילד יכול לגלות חיבה לפוחלץ זקן. גם אם חסרה לו עין או מתפרקת, הרכות שלו עדיין תמשוך את הילד.

יתרונות וחסרונות של לתת לילדים פוחלצים

למרות שהורים מסוימים עשויים למצוא את זה מוגזם לתת לילדם לבלות יותר מדי זמן עם פוחלצים, האמת היא שקשר רגשי עם צעצוע מציע יתרונות משלו. אלה כוללים נוחות, ביטחון ותחושה נעימה במגע. כמה אחרים כוללים:

ביטוי ותיעול רגשות

ילדים משתמשים גם בחיות הפוחלצים שלהם כדרך להביע את רגשותיהם. אלה יכולים לנוע בין הרצון שלהם לאהוב, להחזיק או להגן על הדובון האהוב שלהם ועד להתמודדות עם מצבים שהם מוצאים מטרידים או כואבים.

הגיוני, אם כן, שכאשר הורה נוזף בילד על התנהגות רעה, הוא ישחק עם הדוב האהוב שלו, ויחזור על דברי ההורה אליו.

בדרך זו, ילדים צעירים לומדים להטמיע חוויות שליליות על ידי יצירתם מחדש מנקודת מבט אחרת. פעילות זו גם עוזרת להם להבין את ההתנהגות שלהם.

"דובונים יכולים לעורר אצל ילד רגשות של אהבה והגנה, לעזור לו או לה לפתח תחושת שייכות שורשית".

קשר מול תלות

ישנן כמה סיבות טובות לכך שהקשרים הרגשיים של ילדים עם הפוחלץ שלהם יכולים להיראות כמנחמים וטובים להתפתחותם הרגשית.

עם זאת, יש לציין שאם ילד בן חמש ומעלה תלוי לחלוטין בפוחלץ שלו עד כדי כך שהוא לא רוצה לעשות שום דבר בלעדיה, אנו ממליצים לפנות למומחיות של פסיכולוג.

צעצועי נוחות אלו צריכים לשמש כנקודות מעבר בטיפול ברגשות וברגשות. עם זאת, הילד צריך להיות מסוגל להתמודד עם ההתקשרות בצורה בריאה.

לבסוף, זכרו שגם ההיגיינה של הצעצועים של ילדכם חשובה מאוד, במיוחד אלו העשויים מבד. לכן, עליך לנקות אותם באופן קבוע כדי למנוע תגובות אלרגיות.

פופולריים