מה לעשות עם בעיות עיכול אצל ילדים?

מכיוון שהפרעות עיכול הן בעיה שכיחה אצל ילדים
מכיוון שהפרעות עיכול הן בעיה שכיחה אצל ילדים, הקפידו לטפל בילדכם ביעילות באמצעות תרופות ביתיות בטוחות.
ילדים חווים לעיתים קרובות בעיות עיכול. אנו נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת על בעיה נפוצה זו במאמר שלהלן.

ילדים רגישים לכל מיני מחלות, מה שחשוב לשים לב אפילו לאיזה מזונות הם אוכלים. קשיי עיכול אצל ילדים יכולים אפילו להפוך לבעיה חוזרת אם הם לא אוכלים טוב.

הנה מה שכדאי לדעת כשמדובר בהפרעות עיכול אצל ילדים, דבר שכיח למדי. שימו לב וגלו מה לעשות!

זה נכון שבעיות עיכול עלולות להיות די לא נעימות ומחלישות עבור ילדים. זה מאופיין בתחושת צריבה בחלק האחורי של הגרון ואי נוחות בחזה ובבטן.

בעיות עיכול של ילדים מתרחשות כאשר הם אוכלים כמות גדולה של מזון, אוכלים מהר מדי או אוכלים מזונות שגופם לא יכול לעבד היטב. זה יכול להיות מלווה גם בנפיחות, בחילות, צריבה בבטן וגיהוקים.

עם זאת, לא תמיד קל לזהות את הגורם להפרעות עיכול. טיפול בבית ותרופות ללא מרשם יכולות בדרך כלל לשלוט בתסמינים. הבנת הגורם להפרעות עיכול אצל ילדים יכולה להיות המפתח למציאת הטיפול המתאים.

מכיוון שהפרעות עיכול הן בעיה שכיחה אצל ילדים, הקפידו לטפל בילדכם ביעילות באמצעות תרופות ביתיות בטוחות. מיץ לימון, מיץ תפוזים או נענע יכולים לעזור להרגיע את הבטן ולפתור את הבעיה.

מה גורם לבעיות עיכול אצל ילדים?

להלן כמה מהגורמים העיקריים להפרעות עיכול אצל ילדים:

1. תרופות

הגורם הראשון להפרעות עיכול אצל ילדים הוא צריכת תרופות מסוימות. למרות שכמובן תרופות מסוימות יכולות לעזור לילדים, אחרות יכולות לגרום לחומציות בקיבה.

2. מחלה עקב ריפלוקס חומצי

מצב שני זה מתרחש כתוצאה ממקרים חוזרים ונשנים של הפרעות עיכול בילדים המובילים לדלקת וגירוי של הוושט. מצב זה דורש טיפול רפואי.

3. מתח

מתח וחרדה עלולים להוביל לתזונה לא סדירה, כמו גם להרגלי שינה לקויים. כדאי לדעת שניתן למנוע קשיי עיכול הנגרמים על ידי מתח וחרדה על ידי טיפול בגורם. ודא שלילד שלך יש סביבה נטולת מתח.

4. השמנת יתר

מה גורם לבעיות עיכול אצל ילדים
מה גורם לבעיות עיכול אצל ילדים?

השמנת יתר גורמת ללחץ נוסף על הבטן של ילדים, מה שמוביל לריפלוקס חומצי בוושט בכל פעם שהם אוכלים.

5. בקע

הגורם האחרון להפרעות עיכול אצל ילדים הוא בקע, מצב בו הקיבה דוחפת כלפי מעלה כנגד הסרעפת, וחוסמת את הוושט. זה יכול להוביל לעיכול לא יעיל ולאחר מכן ריפלוקס חומצי.

מה אני יכול לעשות כדי למנוע בעיות עיכול בילדים?

אין ספק, רוב המקרים של הפרעות עיכול בילדים אינם דורשים טיפול רפואי.

עם זאת, תמיד מומלץ לבקר רופא כאשר התסמינים נמשכים יותר מכמה שעות. הרופא יאבחן את הבעיה על ידי לחיצה על האזור סביב הקיבה כדי לזהות את מיקום הכאב.

לאחר השלמת האבחנה, הרופא עשוי לרשום קורס תרופתי או להמליץ על בדיקות נוספות, כגון צילום רנטגן או חקר בטן. בהתאם למה שהרופא ימצא, ייתכן שהוא ימליץ על שינויים בתזונה או על תרופות מסוימות.

כשמדברים על טיפול, עדיף לחשוב על מניעה, בנוסף להקשבה לאותות מהגוף. אם אוכל גורם לילדיכם להרגיש חולה, הפסיקו לקנות אותו מיד.

כמו כן, אנו ממליצים לך להשתמש בתרופות באופן זמני תוך כדי עבודה עם הרופא שלך כדי לבצע שינויים בתזונה שלהם שיעזרו לפתור את בעיות חומציות הקיבה שלהם לצמיתות.

לבסוף, ברצוננו להזכיר לכם שניתן למנוע בעיות עיכול בילדים על ידי קביעת הגבלות תזונתיות מסוימות, כגון הימנעות ממזונות עם יותר מדי שומן, לעיסת מזון היטב או הגבלת כמות השוקולד שהם אוכלים.

כפי שתוכלו לראות במאמר זה, מניעה עדיפה בהרבה על טיפול. לכן אנו ממליצים להפחית את התדירות שבה ילדכם אוכל מזונות מסוימים.