איך הגוף שלך משתנה לאחר הלידה?

איך הגוף שלך משתנה לאחר הלידה
איך הגוף שלך משתנה לאחר הלידה.

מהיום הראשון שאת מגלה שאת הולכת להיות אמא, הגוף שלך כבר התחיל להשתנות, אולי לא בצורה משמעותית, אבל עם הזמן זה נעשה יותר מורגש. האם תרצה ללמוד כיצד הגוף שלך משתנה לאחר הלידה?

הריון הוא אחת הברכות הגדולות ביותר שאישה יכולה לקבל. אתה חולם על הידיים, הפנים, העיניים של ילדך, ואפילו איך הם יבכו, עד לרגע המיוחד שבו תוכל סוף סוף להחזיק אותם בזרועותיך, ולשכוח לחלוטין מהמראה הפיזי שלך.

ברגע שאתה נכנס לשגרה, יגיעו זמנים קשים, כמו תחושת עייפות, או הסתכלות במראה והבנה שעברת שינויים פיזיים משמעותיים שעשויים להשפיע על ההערכה העצמית שלך וכתוצאה מכך על מצב הנפש שלך.

אך אל דאגה, במאמר זה ננתח כיצד הגוף משתנה לאחר הלידה, וניתן לך מספר המלצות כיצד להחזיר את הגוף אליו היית רגילה לפני שנכנסת להריון.

ישנן נשים שצופות בדמותן לפני, במהלך ואחרי הלידה, מנהלות אורח חיים בריא ופעיל. בגלל זה, הם לא חווים בסופו של דבר שינויים כה דרסטיים בדמותם לאחר הלידה.

לא משנה מה, הגוף שלך משתנה במידה מסוימת. אבל הדבר החשוב הוא להבין מדוע אזורים מסוימים בגופך יחזרו באופן טבעי לשגרה ואחרים דורשים מעט מאמץ כדי להשיג מטרה זו.

איך הגוף שלך משתנה לאחר הלידה

האם תרצה ללמוד כיצד הגוף שלך משתנה לאחר הלידה
האם תרצה ללמוד כיצד הגוף שלך משתנה לאחר הלידה?

האימהות משנה אותך באופן פנימי, לחלוטין ולטובה. תהנה מהילד הקטן שלך ולמד כיצד הגוף שלך משתנה בטווח הקצר והארוך לאחר הלידה:

  • השינוי הבולט ביותר הוא הגידול בנפח הרחם, שכן הוא יכול לגדול לכמעט פי 7 מגודלו הרגיל, בשל המערכות שעוזרות לתינוק להתפתח, אשר תופסות מקום ניכר (חבל הטבור והשליה). הרחם יחזור לגודלו הרגיל לאחר הלידה תוך 6 שבועות לכל היותר.
  • השינוי הבא אולי לא כל כך מורגש: זה קשור לעקירה של האיברים שלך. עקב הגידול בגודל הרחם והתינוק שלך גדל ומחפש נוחות בתוך הרחם, האיברים שלך עלולים להיעקר מעט.
  • אולי זה השינוי שהכי קשה לקבל: המתיחה והפיגמנטציה של העור שלך יוצרים סימני מתיחה איומים. קשה לשנות את השינויים האלה ברגע שיש לך אותם, למרות שיש שיטות מניעה טובות וטיפולים יעילים להפחתת המראה שלהם.
  • בדרך כלל כאשר יש לך לידה טבעית, רצפת האגן שלך נוטה להיות מעט "רגועה". לשם כך, מומלץ לעשות שגרת פעילות גופנית המורכבת מכיווץ ושחרור שלפוחית השתן בכל פעם שאתם הולכים לשירותים, ותוך זמן קצר מאוד היא תחזור לשגרה.
  • לידה טבעית, או הידועה יותר בשם " לידה נרתיקית ", עלולה לגרום להתרחבות הרקמות הפנימיות מה שגורם לירידה ניכרת בהנאה המינית. בנוסף, לחץ הנרתיק יפחת. זה משתנה בהתאם לגודל התינוק, ואתה יכול לבקש מהרופא שלך לברר איך אתה יכול למנוע זאת.

לאחר לידה: התקופה הטובה בחייך

לדאוג כיצד הגוף שלך ישתנה לאחר הלידה יכול להיות מלחיץ, מכיוון שלעתים קרובות אינך יודע אילו שינויים יהיו למעשה קבועים. אבל ברגע שיש לך את כל המידע, אתה יכול לנקוט באמצעים לשיפור משמעותי של הגוף שלך.

ככל שאתה עשוי להיות זהיר בתזונה שלך ולנסות לשלוט בעלייה החודשית שלך במשקל, שינויים מסוימים אינם בשליטתך. אתה רק צריך להירגע, להיות סבלני, ולהבין שנתת חיים לישות אחרת ושזה שווה כל שינוי בגוף שלך.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בכל התהליך הזה הוא שברגע שהתינוק ייוולד תצטרכי לנקוט בצעדים מסוימים כדי לחזור למבנה הגוף שהיה לך לפני ההריון, אך הימנעי מלהפעיל לחץ רב מדי על עצמך.

זכרו שהדבר הכי יפה בהריון הוא להיות מסוגל לחוות אותו במלואו, וברגע שתצליחו להחזיק את התינוק הבריא והחזק שלכם בידיים, יהיה לכם הרבה זמן להקדיש לעצמכם ולהיראות כמו שאתם רוצים..

זכור: המפתח להגשמת המטרות שלך הוא להיות סבלניים מבלי לאבד מיקוד.

פופולריים