תכונות וחינוך של ילדים מחוננים

היכולות של ילדים מחוננים לעתים קרובות מפתיעות את המדע המודרני וגורמות ללסתות של המבוגרים המומחים ביותר
היכולות של ילדים מחוננים לעתים קרובות מפתיעות את המדע המודרני וגורמות ללסתות של המבוגרים המומחים ביותר.
לילדים מחוננים יש מאפיינים ואיכויות מיוחדות. לכן, תצטרך להתאים את החינוך והחינוך שלהם.

היכולות של ילדים מחוננים לעתים קרובות מפתיעות את המדע המודרני וגורמות ללסתות של המבוגרים המומחים ביותר.

ילדים לומדים הרבה בשנים הראשונות לחייהם. הגירויים שהם מקבלים עוזרים להם להשיג ידע. עם זאת, נראה שילדים מחוננים נולדים עם החוכמה שלהם.

הפשטה

הפשטה היא תכונה מולדת של ילדים מחוננים. זה אומר שהם יכולים להפריד את העולם הקונקרטי מרעיונות מופשטים. זה מאפשר להם לנתח את העולם סביבם ולבנות מיומנויות חשיבה.

התבוננות כדגל

כאשר ילדים מסוגלים להתבונן, הם יכולים להסיק מסקנות וללמוד בעצמם. ילדים מחוננים נוטים להיות בעלי כישורי התבוננות טובים. יש להם את הסבלנות הדרושה כדי למקד את תשומת הלב שלהם בדבר אחד בכל פעם.

ריכוז כבעל ברית

עבור ילדים עם יכולות מתקדמות, ריכוז הוא חלק גדול מחיי היום יום שלהם. הם יתרכזו בכל נושא או נסיבות כדי לנתח אותו. זה מאפשר להם לקבל ידע מתקדם, מיוחד בכל נושא.

"ילדים מחוננים בולטים בהגיון ההגיוני שלהם".

קשוב לכל דבר ולכל אחד

מי שחושב שילדים מחוננים לא שמים לב לדברים אחרים בזמן משחק, טועה. הם תמיד מודעים לכל מה שקורה ונאמר סביבם.

נימוק בוגר

למרות שאנשים רבים חושבים אחרת, ילדים מחוננים הם מאוד בוגרים. הם עלולים לזרוק התקפי זעם או להיות עקשנים כשהם לא מסכימים, אבל הם עדיין רק ילדים. עם זאת, הם בדרך כלל רציניים, אחראיים ומסורים.

הם יכולים להסיק מסקנות מתקדמות הרבה יותר מילדים אחרים בני גילם. הם יכולים ליצור פתרונות ולחשוב על רעיונות שונים מאחרים.

"ילדים מחוננים שואלים שאלות חריגות אך קונקרטיות כדי לספק את הצורך שלהם ללמוד."

כנות

הכנות שלהם מפתיעה בדרך כלל מבוגרים. אנשים אומרים שילדים תמיד אומרים את האמת, אבל עם ילדים מחוננים, כנות היא אחת התכונות המובילות שלהם. אין להם בעיה להביע את דעתם או לקרוא לדברים כפי שהם.

יצירתיות

אפילו עם משאבים מוגבלים, בעיות פיזיות או מגבלות אחרות, ילדים מחוננים הם יצירתיים יותר מאחרים.

אתה צריך לתת לילדים מחוננים את החופש להתבטא
מצד שני, אתה צריך לתת לילדים מחוננים את החופש להתבטא.

הם תמיד סקרנים, מה שהופך אותם לחדשניים מאוד. אין חלום שהם לא יכולים להגיע אליו או משימה שהם לא יכולים לנסות. היכולת שלהם למצוא נתיבים חדשים היא מדהימה.

קבלת החלטות

הם נוטים לתת תשובות מיידיות, לקבל החלטות ולפתור בעיות בצורה יעילה יותר מילדים אחרים. זהו מאפיין נוסף שמייחד ילדים מחוננים מבני גילם.

ילדים אלו לומדים מהר יותר ומוקדם יותר מחבריהם. לפעמים הם עשויים אפילו להפתיע את הוריהם כשהם מנתחים ומקבלים החלטות באותה בגרות כמו מבוגרים.

התמדה

התמדה קשורה למטרות ולמשימות. ילדים מחוננים אינם נוטים לוותר, להתמהמה, לעשות בחירות חסרות אחריות או לבחור בדרכים קלות. הם יודעים לעבוד קשה, ואוהבים להתמיד עד שהם מגיעים ליעדים שלהם.

גידול ילדים מחוננים

אם יש לך ילד מחונן, אולי תצטרך לגדל אותו או אותה קצת אחרת. ילדים אלה צריכים לפתח את המיומנויות הקוגניטיביות או המוטוריות שלהם כדי שיהיו מתמחים, אך מבלי לעבוד עליהם קשה מדי.

אל תכריח אותם ללמוד או לנזוף בהם כשהם לא עומדים בציפיות שלך. אתה צריך לתת להם לגדול ולהתפתח בקצב שלהם.

עם זאת, ההתפתחות האינטלקטואלית או הפיזית שלהם אינה הדבר היחיד שצריך להיות מיוחד עבור ילדים מחוננים. ילדים אלה זקוקים לחיבה בדיוק כמו ילדים אחרים בני גילם. זכור שהם רגישים יותר. לכן, אולי אפילו תצטרך להראות יותר סימני חיבה.

מצד שני, אתה צריך לתת לילדים מחוננים את החופש להתבטא. הם צריכים להתאמן ולהעמיד את כישוריהם במבחן. הם זקוקים למבוגרים שיספקו להם משאבים והזדמנויות להצמיח את היכולות שלהם ולהיות הם עצמם.

כמובן, אסור להסתיר אותם מהחברה או לבודד אותם מילדים אחרים. הם צריכים להיכלל בחברה ובקבוצת הכיתה שלהם. במובן זה, חשוב שהוריהם יוודא שלא צוחקים עליהם או מציקים להם.

חשוב גם לזכור שאסור להתייחס אליהם כאל מבוגרים רק בגלל שהם מוכשרים. אל תניח שהם תמיד יתנהגו בצורה בוגרת. בדיוק כמו כל הילדים, הם צריכים להשתעשע ולהנות עם ילדים אחרים, וליהנות מהילדות שלהם.

פופולריים