איך לדעת מתי את נכנסת ללידה?

רוב ההורים ירצו לדעת את הסימנים לכך שהאם לעתיד נכנסת לצירים
רוב ההורים ירצו לדעת את הסימנים לכך שהאם לעתיד נכנסת לצירים.

לידת תינוק חדש היא רגע שכל משפחה מצפה לו. רוב ההורים ירצו לדעת את הסימנים לכך שהאם לעתיד נכנסת לצירים.

בנוסף לסימנים הברורים שמתרחשים כשרגע הלידה קרוב, ישנן עוד כמה דרכים לדעת מראש מתי הלידה עומדת להתחיל וכדאי להתחיל להתכונן.

סימנים מוקדמים של צירים

במהלך השבועות האחרונים של ההריון שלך, הגוף שלך יתחיל לתת לך סימנים לכך שילדך מגיע.

 1. האגן שלך משתנה. כמה שבועות לפני הלידה, תינוקך יתחיל לנוע כלפי מטה בתוך האגן שלך. התינוק מגיע למצב לצאת אל העולם. אתה תדע מתי זה קורה כי תרגיש צורך להטיל שתן לעתים קרובות. הסיבה לכך היא שראש התינוק מפעיל לחץ על שלפוחית השתן שלך.
 2. צוואר הרחם שלך מתרחב. כדי שהתינוק שלך ייצא החוצה, צוואר הרחם שלך צריך להתרחב במהלך הימים והשבועות שלפני הלידה. כאשר אתה הולך לבדיקות, הרופא שלך צריך למדוד את ההתרחבות שלך כדי לראות אם הגוף שלך מוכן ללידה.
 3. יהיו לך כאבי בטן וכאבי גב. במיוחד אם זה לא ההריון הראשון שלך, יהיו לך כאבים בבטן ובחלק התחתון של הגב שלך כאשר הלידה עומדת להתחיל. הסיבה לכך היא שהשרירים והמפרקים נמתחים לקראת הלידה.
 4. ייתכן שיש לך שלשולים. כמו השרירים ברחם שלך, השרירים האחרים בגופך יירגעו בזמן שאתה מתכונן ללדת. זה כולל את השרירים בפי הטבעת שלך, שיכולים לשבש את תנועות המעיים שלך. זכור לשמור על לחות.
אחד הסימנים האחרונים של צירים
אחד הסימנים האחרונים של צירים, כשהם קרובים, הוא שבירת המים שלך.
 1. אתה מפסיק לעלות במשקל, ואולי אפילו יורדת כמה קילוגרמים. עלייה במשקל נוטה לרדת לקראת סוף ההריון, ואמהות רבות אפילו מתחילות לרדת במשקל. אל תדאג, זה לא ישפיע על משקל התינוק שלך בכלל. למעשה, יש הסבר פשוט - רמות מי השפיר שלך נמוכות יותר.
 2. אתה תרגיש הרבה יותר עייף מהרגיל. במהלך השליש האחרון של ההריון הלילות שלך יהיו קצת יותר קשים מבעבר. בין הדחף המתמיד להטיל שתן לעייפות קיצונית, יהיה קשה להירדם. אם אתה לא יכול לישון טוב בלילה, נסה לנמנם במהלך היום כדי לפצות על כך.
 3. המפרקים שלך יהיו רפויים יותר. Relaxin, הורמון המשתחרר במהלך ההריון, הופך את הרצועות שלך לקצת פחות מתוחות. לפני תחילת הלידה, כל המפרקים בגופך יהיו קצת יותר גמישים. זה מאפשר לאגן שלך לפנות מקום לתינוק לעבור.

סימנים שאתה נכנס לצירים

 1. הצבע והמרקם של הפרשות הנרתיק שלך משתנים. בימים האחרונים של ההיריון שלך, אתה עשוי להבחין בהפרשה נוזלית דקה, או סוג של ריר המגיע מהרחם. במקרים מסוימים, ייתכן שיש כתמים מסוימים של דם. אם זה קורה במהלך השבועות האחרונים של ההריון שלך, אתה צריך ללכת לבית החולים עם כל התיקים שלך ארוז.
 2. אתה מרגיש התכווצויות חזקות ותכופות. התכווצויות אלו הן סימן לכך שהלידה נמצאת בעיצומה. אתה עלול להרגיש עוויתות בבטן כשהרחם שלך מתרחב, מוכן לרגע הגדול. חלק מהמאפיינים של התכווצויות בלידה הם:
  • הצירים מתחזקים יותר ויותר, והם לא חולפים.
  • הכאב נמשך גם כאשר משנים תנוחה.
  • הם מגיעים מהגב התחתון לכיוון הבטן ועשויים אפילו להקרין במורד הרגליים.
  • הם מתקדמים, תכופים וכואבים יותר ויותר, הופכים לכאב מתמיד שלא חולף עד שהתינוק נולד.
 3. המים שלך נשברים. אחד הסימנים האחרונים של צירים, כשהם קרובים, הוא שבירת המים שלך. עם זאת, זה לא תמיד קורה, ולכן חשוב לשים לב גם לשאר הסימנים. הפריחה הדרמטית הזו של נוזלים מתרחשת רק ב-15% מההריונות, אז אל תדאגי אם זה לא יקרה לך.

פופולריים