השבוע ה-23 להריון

האם בשבוע ה-23 להריון
האם בשבוע ה-23 להריון.

למרות שאישה חייבת לדאוג לעצמה לאורך כל תהליך ההיריון, בשבוע ה-23 להריון עליה להיות זהירה עוד יותר בכל דבר הכרוך במאמץ גופני, שכן הדבר משפיע ישירות על התפתחות הריאות של התינוק.

במהלך השבוע ה-23 להריון, התינוק מגיע ל-11 סנטימטרים ומשקלו כחצי קילו. בדרך כלל, העובר הוא בגודל של מנגו גדול.

עד עכשיו, האם תוכל להרגיש את תנועות התינוק בתוך בטנה. ניתן לעורר תנועות אלו באמצעות מוזיקה או גירויים עדינים אחרים.

מאפיינים של העובר

צבע ורדרד

בשלב זה, לתינוקות יהיה צבע ורדרד, לא משנה באיזה צבע יהיו העיניים והעור שלהם כשיוולדו. בשבוע זה של התפתחותם, העור שלהם גם מקומט מאוד. הסיבה לכך היא שהעור עדיין דק מאוד, והוורידים עדיין מאוד בולטים. צבע העור האמיתי של הילד יתפתח בשנה הראשונה לחייו.

ריאות בהתפתחות

במהלך השבוע ה-23 להריון, הריאות של התינוק נמצאות בהתפתחות מלאה, אם כי עדיין יעברו מספר חודשים עד להיווצרותן המלאה.

זו הסיבה שבגללה חשוב ביותר שאמהות ימנעו מאמצים מופרזים. כל פעילות גופנית צריכה להיעשות במתינות, והם צריכים לנסות לנוח הרבה.

מומחים בתחום זה הראו שכל תינוק מתפתח בצורה שונה, גם כשהוא בתוך הרחם. חשוב להכיר כל שלב בהתפתחות התינוק במהלך תשעת חודשי ההריון.

האם בשבוע ה-23 להריון

בשלב זה של ההריון, הגוף עובר שינויים רבים. כאבי ראש ייטו לרדת בשלב זה; כאבי ראש אלו נובעים בדרך כלל משינויים הורמונליים ובמחזור הדם. גודש באף יכול גם לגרום לכאב זה.

הנה כמה שינויים בולטים יותר המתרחשים בשבוע ה-23 להריון.

חניכיים רגישות

כאשר האישה בהריון, יש יותר זרימת דם ברקמות גופה, כולל אלו של פיה. כאשר זה קורה, זה נפוץ שלאם לעתיד יש דימומים בחניכיים, משהו המכונה דלקת חניכיים בהריון.

גם אם האישה סובלת מכך, עליה להמשיך לצחצח בזהירות ולהשתמש בחוט דנטלי. אם דלקת החניכיים מחמירה, עליה ללכת למומחה.

דלקת חניכיים היא אחת ממחלות החניכיים החמורות ביותר, וזהו כאשר העצם האמיתית נדבקת. זו הסיבה שכל כך חשוב שהיא תפנה לרופא שלה בהקדם האפשרי אם הבעיה מחמירה.

נפיחות של הגוף

בשבוע ה-23 להריון האישה חווה גם נפיחות בגופה. הקרסוליים וכפות הרגליים נוטים להתנפח; זה נקרא בצקת ומתרחש עקב שינויים בכימיה בדם. בצקת בדרך כלל מחמירה במהלך היום; עם זאת, זה חוזר לקדמותו לאחר הלידה.

הרחם גדל

במהלך השבוע ה-23 להריון, הרחם גדל. כאשר הרחם גדל, יש לחץ על הוורידים וזה גורם לזרימת דם לקויה ברגליים. הרחבת הרחם גורמת לאישה להשתין בתדירות גבוהה יותר לאחר הלידה.

עודף נוזל

עודף נוזלים בשבוע ה-23 להריון מסולק לאחר הלידה. כפי שציינו קודם, האישה נוטה להטיל שתן יותר מהרגיל, וכך הגוף מסלק את הנוזלים שהצטברו.

למרות שנשים חוות שינויים הורמונליים רבים במהלך ההריון, כולם חוזרים לשגרה לאחר הלידה.

איזו צורה יש לתינוק בן 23 שבועות?

בשבוע ה-23 להריון האישה חווה גם נפיחות בגופה
בשבוע ה-23 להריון האישה חווה גם נפיחות בגופה.

במהלך השבוע ה-23 להריון, התינוקות קטנים מאוד, אך צורתם האמיתית כבר מלאה. מעתה ואילך גופם ימשיך להיווצר מבפנים, ואיבריהם יתחזקו. במהלך השבוע הזה, הגבות והשיער שלהם יקבלו את הצבע שנמצא ב-DNA שלהם.

תנועות מתיחה

בשבוע זה תינוקות יבצעו מספר תנועות מתיחה, כמו גם פיהוק ושינה. השרירים שלהם כבר הרבה יותר מפותחים, וכך גם איברי האוזן.

כתוצאה מכך, תינוקות יגיבו לקולות הסובבים אותם. עם חלוף הזמן הם יוכלו להבחין בכל צליל ולזכור אותם.

המלצות

הריון יכול להימשך בצורה משביעת רצון למדי, אם כי הכל, כמובן, תלוי איך האם דואגת לעצמה. האם צריכה לאכול בריא, עם תזונה מאוזנת ומגוונת.

הדבר החשוב מכולם הוא לצרוך מזון מלא בויטמינים וחומרי הזנה. התזונה שלה צריכה לכלול פירות, דגנים, ירקות, קטניות ומוצרי חלב. זכור תמיד את הערך התזונתי הרב של דגים.

תזונה מאוזנת תכלול שתייה מרובה של חלב והרבה מים. ירקות וקטניות חיוניים, כמו גם מיצים עם תכולת סוכר נמוכה. חשוב גם לאם להימנע משתיית קפה ומשקאות אלכוהוליים.

תוספי ויטמינים מומלצים

כדי לקבל דיאטה מלאה, האם לעתיד צריכה לקחת תוספי ויטמינים שנקבעו על ידי הרופא שלה, ועליה לכלול סידן. חומצה פולית חיונית גם בהריון, יחד עם מינרלים וויטמינים שונים.

היתרונות של יוד וברזל

במהלך השבוע ה-23 להריון, חיוני להצטייד בהרבה ברזל ויוד; זה מאוד יעזור לעובר להתפתח.

כדי להתפתח כראוי, העובר צריך לקבל את הרכיבים התזונתיים הנכונים בכמויות הנכונות. אם האם מפסיקה לקחת ויטמינים, העובר עלול לפתח חריגות ובעיות אחרות. מסיבה זו אישה צריכה להקפיד מאוד על התזונה שלה.

האם לעתיד חייבת ללכת לבדיקות רפואיות קבועות כדי לשמור על שליטה על ההריון. חשוב שהיא תלבש את הבגדים הנכונים, הימנעות מלבוש צמוד, במיוחד סביב הבטן.

מכיוון שיש שינויים רבים בשלב זה של ההריון, על האישה לשים לב במיוחד לעור שלה, ולשמור עליו בקפידה.

שינה במהלך השבוע ה-23 להריון

בשלב זה של ההריון, השינה הופכת לקויה. למרות זאת, חיוני שהאם לעתיד תנסה לישון מספיק. תה קמומיל הוא אפשרות טובה לעזור לה להירדם.

נשים בהריון לא צריכות להשתמש בתרופות כדי לנסות לעזור לשינה. יש להימנע מכך בכל מחיר מכיוון שלעתים קרובות הוא עלול ליצור התמכרות, בין היתר.

אנו מקווים שכל העצות הללו הודיעו לך היטב על הנעשה בגופו של תינוקך ובגוף שלך בשלב זה של ההריון.

שימו לב למאמר שלנו על השבוע ה-24 להריון בשבוע הבא!

פופולריים