שימוש במייצב מצב רוח במהלך ההריון

כדאי להפחית את השימוש במייצבי מצב רוח במהלך ההריון כדי למנוע פגיעה בהתפתחות העובר
בקיצור, כדאי להפחית את השימוש במייצבי מצב רוח במהלך ההריון כדי למנוע פגיעה בהתפתחות העובר.
מייצבי מצב רוח הם תרופות שנקבעו לאנשים עם הפרעה דו קוטבית. במהלך ההריון, תרופות אלו עלולות להשפיע על העובר. במאמר זה, נדבר על איך להשתמש בבטחה מייצבי מצב רוח במהלך ההריון.

מייצבי מצב רוח הם תרופות מרשם המשמשות אנשים עם הפרעה דו קוטבית. כפי שמרמז שמם, תרופות אלו מייצבות את מצב הרוח שלך. עם זאת, שימוש במייצב מצב רוח במהלך ההריון עלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות.

תרופות אלו באמת יכולות לעזור לאנשים הסובלים מאפיזודות מאניה או דיכאון. עם זאת, עליך לשקול את הסיכון שהם מייצגים במהלך ההריון.

אין ספק, הגעת תינוק יכולה להיות תקופה קשה מבחינה רגשית עבור כל אישה. זה יכול להיות קשה במיוחד אם יש להם בעיות נפשיות, כמו הפרעה דו קוטבית, ומשתמשים במייצב מצב רוח כדי לשמור על בריאותם.

כל מייצב מצב רוח יכול להזיק לתינוק. זו הסיבה שבמקרה שתיכנס להריון, הרופא שלך כנראה יבקש ממך לשקול חלופות אחרות שפחות מזיקות לתינוק או פשוט להפסיק לקחת את התרופות שלך לחלוטין.

כמו כן, מחקרים הראו שחשיפה במהלך ההריון לארבעת מייצבי מצב הרוח הנפוצים יכולה להיות טרטוגני, וגם להגביר את הסיכויים לעיוותים וסיבוכים ביילוד.

הפרעה דו קוטבית בנשים בהריון

אם את מטופלת בהפרעה דו קוטבית ואת מתכננת להיכנס להריון, אולי אינך יודע מה לעשות הלאה. במקרה זה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לנתח את מה שעובר עליך ולדון בזה עם הפסיכיאטר שלך.

אם תחליט להמשיך להשתמש בתרופות שלך, חשוב מאוד לקבל הכוונה מקצועית ולקבוע תוכנית פעולה. זה יכול לעזור לך לבצע את כל השינויים הדרושים כדי לשמור על בריאות העובר שלך ולהרחיק את הסיכונים.

במובן מסוים, יש הרבה אפשרויות. מייצבי מצב הרוח הנפוצים ביותר הם ליתיום, נתרן ולפרואט, קרבמזפין ולמוטריגין.

נדבר על איך להשתמש בבטחה מייצבי מצב רוח במהלך ההריון
במאמר זה, נדבר על איך להשתמש בבטחה מייצבי מצב רוח במהלך ההריון.

כמו כן, מחקרים מראים כי המשך טיפול במהלך ההריון יכול להפחית את הסיכון להישנות אצל נשים עם הפרעה דו קוטבית. עם זאת, על המטופל והרופא שלו לשאול את עצמם האם שימוש במייצבי מצב רוח עלול להזיק לתינוק בטווח הארוך.

טיפים כיצד להשתמש במייצבי מצב רוח במהלך ההריון

1. תחשוב על עצמך

קודם כל, כשאת משתמשת במייצב מצב רוח במהלך ההריון, תחשוב על עצמך ועל הבריאות שלך. זה אומר שאם אתה מאמין שאתה צריך להשתמש בסוג זה של תרופות, אז אתה לא צריך להפסיק לחלוטין לקחת אותם.

הריון הוא זמן שבו את צריכה להיות יציבה ובריאה ככל שתוכל. אז אולי, אם תפסיק לקחת את התרופות שלך, אתה עלול לפתח בעיות נפשיות מסוימות. זה לא יהיה בטוח עבורך ולא עבור התינוק.

"כל מייצבי מצב הרוח שאחראים על איזון מצב הרוח שלך עלולים לגרום נזק לתינוק".

2. חשבו מה הכי טוב לתינוק

כל אם בהריון מעוניינת ללדת ילד בריא. במקרה זה, הדבר החשוב ביותר הוא לחשוב על רווחתו והתפתחותו של התינוק ולהימנע מכל דבר שעלול לסכן זאת.

להיפך, עליך להבין ששימוש במייצבי מצב רוח במהלך ההריון כרוך בסיכונים נוספים. אם אפשר, נסה להפחית את המינונים או פשוט להפסיק לחלוטין לקחת אותם.

3. נסו להחליף תרופות

אתה יכול לשקול לשנות את התרופה האנטי פסיכוטית שלך לתרופה שפחות מזיקה לילד. אל תשכח שלפני שאתה מקבל החלטה כזו, אתה צריך להתייעץ עם הרופא או הפסיכיאטר שלך. הם יידעו אילו צעדים לנקוט כדי לעבור חלק.

זכור כי הפרעה דו קוטבית במהלך ההריון יכולה להיות קשה לשליטה. הדילמה היא האם נשים צריכות להמשיך להשתמש בתרופות שלהן במהלך החודשים הללו, מה שמרמז על קבלת הסיכונים הקלים שהן מציבות לילד שטרם נולד, או פשוט להפסיק לקחת את התרופות שלהן ולהגביר את הסבירות שלהן להישנות.

בקיצור, כדאי להפחית את השימוש במייצבי מצב רוח במהלך ההריון כדי למנוע פגיעה בהתפתחות העובר. עם זאת, זה בראש סדר העדיפויות של האם להיות יציבה ככל האפשר במהלך ההריון שלה וליהנות באמת מהרגע הקסום הזה.

פופולריים