מתי ילדים צריכים להפסיק לנמנם?

חלק מהתינוקות עשויים להפסיק לנמנם כשהם בני שנה וכמעט לעולם לא יזדקקו לנמנום אחר הצהריים
חלק מהתינוקות עשויים להפסיק לנמנם כשהם בני שנה וכמעט לעולם לא יזדקקו לנמנום אחר הצהריים.
שאלה נפוצה בקרב הורים היא מתי הילדים שלהם צריכים להפסיק לנמנם. למעשה, ישנם כמה גורמים שונים המשפיעים על כמות השינה שילדים צריכים בכל יום.

הורים שואלים את עצמם לעתים קרובות מתי ילדים צריכים להפסיק לנמנם. חשוב לזכור שזה משתנה מילד אחד לשני. זה תלוי גם בגילם ובפעילות היומיומית שלהם.

תינוקות בדרך כלל לוקחים בין 5 ל-6 תנומות ביום לאחר שמלאו להם 1. בין 15 ל-18 חודשים, הם ייקחו שתי תנומות קצרות. עם זאת, ייתכן גם שהם לא ירצו לנמנם אחר הצהריים עד גיל שנתיים.

עם זאת, הגיל הממוצע להפסקת תנומות אחר הצהריים הוא בין 3 ל-4 שנים. כפי שציינו, לכל ילד יש צרכים שונים לגבי זמן הנמנום. זה תלוי גם באיכות ובכמות שנת הלילה שלהם.

זכור שילדים צריכים בין 12 ל-14 שעות שינה בכל יום. כשילדים ישנים פחות מזה, או בשביל ללכת לתינוקייה או בגלל שהם כבר בבית הספר, כדאי לנמנם קצר אחרי ארוחת הצהריים. זה רגע טוב לשחזר קצת אנרגיה.

יתרונות מרובים של נמנום אצל ילדים

מהם כמה מהיתרונות שילדים מקבלים משינה של כמה שעות במהלך היום? אלה העיקריים שבהם:

סימנים שהגיע הזמן להפסיק לנמנם

איך אפשר לדעת מתי ילדים מוכנים להפסיק לנמנם? התנהגויות אלה יכולות להיות אותות ברורים:

  • קשה להם להירדם בזמן תנומה. באופן כללי, הם לא נראים עייפים. זהו הסימן הקלאסי לכך שהילדים שלכם עשויים להתחיל את המעבר להפסיק לנמנם.
  • לוקח הרבה זמן להירדם לפני השינה.
  • הם מדלגים על שנת אחר הצהריים ואין להם תופעות לוואי. הם לא עצבניים, לא נראים עייפים ואין להם בעיות לישון בלילה. זהו סימן שאין לטעות בו שהם לא צריכים עוד שנת צהריים.
שאלה נפוצה בקרב הורים היא מתי הילדים שלהם צריכים להפסיק לנמנם
שאלה נפוצה בקרב הורים היא מתי הילדים שלהם צריכים להפסיק לנמנם.

"הגיל הממוצע להפסקת תנומות אחר הצהריים הוא בין 3 ל-4. קחו בחשבון שילדים צריכים בין 12 ל-14 שעות שינה בכל יום".

טיפים להתמודדות עם מעבר התנומה

ככל שילדכם מתבגר, הם יכולים להישאר ערים יותר מכיוון שהם יכולים להיות ערים יותר בקלות. לפעמים, ילדים צעירים מתקשים לישון בלילה. הורים, על ידי ביטול שנת אחר הצהריים, יעזרו להם לישון טוב יותר בלילה.

המעבר מנמנום אחד לאף אחד לא צריך להיות מסובך או קשה. עם זאת, אין כללים סופיים לגבי כמה זמן תינוקות צריכים לנמנם. זה משתנה מילד אחד לשני, ותלוי בגילו. זה אפילו תלוי עד כמה הילד שלך פעיל במהלך היום.

חלק מהתינוקות עשויים להפסיק לנמנם כשהם בני שנה וכמעט לעולם לא יזדקקו לנמנום אחר הצהריים. אחרים יכולים לעשות את המעבר בצורה הדרגתית יותר. ילדים בגיל בית הספר אינם נוהגים לנמנם, כלומר אם יש להם לפחות 12 שעות שינה רצופות.

אתה לא צריך להכריח תנומות

אתה לא צריך להתעקש שילדיך ינמנמו. אם הם לא רוצים, גם אם אתם חושבים שהם צריכים את זה, אל תגרמו להם לישון. כמובן שזה נכון כל עוד הילדים שלכם לא עצבניים ואין להם בעיות לישון בלילה.

אתה צריך לדאוג רק אם לילדייך יש כמה מהתסמינים האלה: הם מתעוררים עם כאב ראש, הם מתקשים להתעורר בבוקר, הם נראים עייפים במהלך היום, או שיש להם בעיות ריכוז רציניות.

חשוב לזכור שעליך לעשות את המעבר הזה כמה שיותר הדרגתי. קחו תמיד בחשבון את הצרכים המיוחדים של ילדיכם. בדרך זו, השינוי אינו משפיע על בריאותם ורווחתם.

פופולריים