סוגי כלבים המתאימים ביותר לילדים

ישנם סוגים מסוימים של כלבים המתאימים ביותר לילדים בשל אופיים הסבלני
למרות שכל הכלבים יכולים לתת ולקבל אהבה, ישנם סוגים מסוימים של כלבים המתאימים ביותר לילדים בשל אופיים הסבלני, החברותי והמהנה.
אם ילדיכם אוהבים חיות ואתם שוקלים לקחת חיית מחמד הביתה, ישנם היבטים רבים שיש לקחת בחשבון. בנוסף לחשיבה על סוג החיה שאתה רוצה לאמץ, חיוני לחנך את הקטנטנים על המחויבות שמשתמע מכך.

לגדול עם כלבים יש השפעה חיובית על ההתפתחות הפיזית, הקוגניטיבית, הרגשית והחברתית של ילדים. למרות שכל הכלבים יכולים לתת ולקבל אהבה, ישנם סוגים מסוימים של כלבים המתאימים ביותר לילדים בשל אופיים הסבלני, החברותי והמהנה.

התנהגות הכלב תהיה תמיד תלויה באילוף ובסביבה שהבעלים מציע. אין גזעים טובים יותר או גרועים יותר, ואף אחד מהם אינו רע או טוב באופן טבעי. אפילו הכלב האוהב ביותר יכול להיות תוקפני כאשר הוא אינו מאולף כראוי או חי בסביבה שלילית.

לכן עלינו לאמן ולחבר כל כלב לפני שהוא חי עם ילדים. יתרה מכך, תינוקות צריכים להיות מודעים לטיפול שהם צריכים לקבל כשהם משחקים עם חיות המחמד שלהם.

עם זאת, חלק מהכלבים נוטים להיות יותר סבלניים וידידותיים באופן טבעי, כך שהם מסתגלים בקלות רבה יותר לחיים עם ילדים. חשוב גם לקחת בחשבון שלילדים יש הרבה אנרגיה, ולכן הם ייהנו משותף פעיל וחברותי.

סוגי כלבים המתאימים ביותר לילדים

בהתחשב בכל זה, הנה רשימה של שבעת סוגי הכלבים המתאימים ביותר לילדים.

לברדור רטריבר

אנשים שכבר חיו עם לברדור יודעים היטב שהם כמו ילד בגוף של כלב. זהו גזע ידידותי במיוחד, חיבה ומהנה עם אינטליגנציה יוצאת דופן וקלות למידה.

הלברדורים צריכים להתאמן מדי יום כדי לתעל בצורה חיובית את האנרגיה השופעת שלהם, למנוע בעיות התנהגות ולנהל משקל בריא. לכן, הם מסתדרים טוב יותר עם משפחות פעילות שנהנות מהטבע ומספורט ימי.

גולדן רטריבר

גזע זה קשור ללברדור רטריבר וחולק את מסירותו למשפחה ואינטליגנציה. יתרון אחד של הגולדן רטריבר הוא שבדרך כלל יש להם אופי יציב יותר שהוא פחות היפראקטיבי מאשר ללברדור. עם זאת, הם צריכים גם להתאמן מדי יום כדי להישאר בריאים פיזית ונפשית.

לפני אימוץ גולדן רטריבר, חשוב לקחת בחשבון שהפרוות שלהם דורשת תשומת לב מיוחדת. מלבד צחצוח רגיל, ביקורים במספרה לכלבים יתקבלו בברכה.

ביגל

בנוסף למראה המקסים שלו, ביגל הוא אחד הכלבים המתאימים ביותר לילדים בגלל אופיו האנרגטי, השובב והחיבה. זה גם זן אינטליגנטי ומאוד רגיש שיכול ללמוד טריקים ומשימות שונות בעזרת חיזוקים חיוביים.

סוגי כלבים המתאימים ביותר לילדים
סוגי כלבים המתאימים ביותר לילדים.

כדאי לזכור שהביגלים צריכים להתחנך היטב ולחבר אותם כשהם גורים כדי להימנע מהתנהגויות לא רצויות. יתר על כן, תרגילים יומיומיים יהיו חיוניים למניעת השמנת יתר - בעיה שכיחה בגזע זה - ולהימנע מבעיות התנהגות; בעיקר הרסנות.

פודל

הפודל הוא אחד מגזעי הכלבים הפופולריים בעולם. זה לא רק בזכות הפרווה המתולתלת היפה שלהם, אלא גם מהאינטליגנציה הגדולה, האומץ והרבגוניות שלהם. מאפיינים אלו הופכים אותו לכלב אידיאלי לחיות עם אנשים בכל הגילאים, כולל ילדים.

זכור שחינוך וסוציאליזציה מוקדמת יהיו חיוניים כדי למנוע התפתחות של התנהגויות רכושניות והיסטריות, הנפוצות מאוד בכלבים אלו.

אין גזעים טובים יותר או גרועים יותר, ואף אחד מהם אינו רע או טוב באופן טבעי. אפילו הכלב האוהב ביותר יכול להיות תוקפני כאשר הוא לא מאולף כראוי.

מתאגרף

מתאגרף הוא בן לוויה משפחתי מצוין עם מסירות ואינטליגנציה ראויה להערצה. כשזה מגיע לילדים, הכלבים האלה זהירים ומגוננים במיוחד, מלבד היותם בני לוויה נאמנים בכל ההרפתקאות שלהם.

שוב, בואו נזכור שאין גזעי כלבים מסוכנים. הסכנה היחידה באימוץ כלב היא לא לחנך ולא לטפל בו כראוי.

יורקשייר טרייר

למרות שזהו הנציג הקטן ביותר של הטריירים, בני יורקשייר שומרים על האומץ והאינטליגנציה שמקדשים את משפחת הכלבים הנהדרת הזו.

הפרוותיים הקטנים האלה ערניים מאוד ותמיד יהיו מוכנים להגן על בעליהם. הם גם סופר פעילים ומלאי חיבה, כך שהם בני לוויה אופטימליים לילדים.

יתרון גדול נוסף הוא שזהו גזע היפואלרגני, מושלם לילדים ולמבוגרים עם אלרגיות לעור או בדרכי הנשימה. עם זאת, היורקשייר דורש צחצוח קבוע כדי למנוע היווצרות של קשרים והצטברות זיהומים בפרוותו היפה.

גזע כלבים מעורב/ללא גזע מוגדר

כלבים פשוט אוהבים, מבלי לבקש רשות או לעשות הבדלים של צבע, גיל, מראה או שושלת. לפיכך, כלב תערובת מסוגל להציע אהבה, ללמוד ולהראות את אותה מסירות כמו כלב גזעי.

על ידי אימוץ כלב תערובת, נוכל ללמד את ילדינו את השיעור הנהדר הזה. יתר על כן, אנו ניתן בית לכלב שבאמת זקוק לו ונהיה אסירי תודה לנצח על חיבתנו.

פופולריים