היתרונות של פרופוליס לילדים

גלה את היתרונות של פרופוליס כתרופה טבעית למניעת הצטננות והצטננות
גלה את היתרונות של פרופוליס כתרופה טבעית למניעת הצטננות והצטננות.
פרופוליס הוא חומר טבעי המיוצר על ידי דבורים. גלה את היתרונות של פרופוליס כתרופה טבעית למניעת הצטננות והצטננות.

פרופוליס הוא חומר המיוצר מפעילותן של דבורים בעת מיצוי שרף ממקורות שונים ממקורות צמחיים (בדרך כלל צמחים) כדי לכסות את הכוורות שלהן. למרות שהם משתמשים בפרופוליס כדי להגן על בתיהם, בני אדם יכולים להשתמש בו כתרופה למחלות שונות. להלן, נסקור מקרוב את היתרונות של פרופוליס.

חולי העונה הקרה האופיינית

העונה הקרה מלווה בדרך כלל בהצטננות ראשונות, שפעת, שיעול וברונכיטיס. ילדים, ובמיוחד הצעירים שבהם, נוטים לחלות הכי מהר.

כאשר לילד יש חום, שיעול או נזלת, הדבר הראשון שעלינו תמיד לעשות הוא ללכת לרופא ילדים או למומחה בהקדם האפשרי. עם זאת, ישנם כמה אמצעים פשוטים אך יעילים שעוזרים לנו להקל על אי הנוחות וגם למנוע אותם.

רוב האמצעים הללו נמצאים בשימוש שנים רבות ועוברים מדור לדור. אחד מהם הוא לאכול הרבה פירות, הודות לתכולת הויטמינים הגבוהה שלו. תפוזים, קלמנטינות, קיווי, לימונים או אשכוליות הם פירות עשירים בוויטמין C המסייעים במניעת הצטננות.

כמו כן מזה מספר שנים, הורים רבים החלו להיעזר בתוספי תזונה וויטמינים הנמכרים בבתי מרקחת או בצמחי מרפא. מוצרים אלו מבטיחים להיות יעילים במניעת הצטננות.

אתה צריך להיות זהיר מאוד כי למרות שחלקם מבטיחים יתרונות בריאותיים רבים בפרסום שלהם, לפעמים הם לא יותר מפלסבו ללא כל יעילות.

הם יכולים גם לגרום לבעיות אם הם לא מצוינים לגיל הילדים או שיש להם רכיב כלשהו שהם לא יכולים לקחת.

בכל פעם שאנו מתכוונים לתת לילד תרופה טבעית כלשהי, עלינו להתייעץ עם חוות דעתו של רופא הילדים או המומחה שלו.

זה נכון גם כאשר העלון מבטיח לנו שאין לו התוויות נגד. אם לילדים יש גם מחלה כרונית, אסור לנו לתת שום תרופה טבעית.

היתרונות של פרופוליס

פרופוליס הוא חומר טבעי המיוצר על ידי דבורים. הם עצמם משתמשים בו כדי לכסות את הכוורות שלהם ולהגן עליהם. חומר זה נחשב בשנים האחרונות לתרופה טבעית למניעת הצטננות והצטננות. ישנם מחקרים עדכניים מאוד המסווגים את החומר הזה כמשפר את המערכת החיסונית. עם זאת, יש צורך בניסויים נוספים בבני אדם כדי להבטיח ראיות לטענה זו.

מחקר שפורסם בכתב העת Molecules הדגיש את התכונות האנטיבקטריאליות של פרופוליס. מחקרים הראו שלפרופוליס פעילות נגד חיידקים כמו Staphylococcus aureus ו- Escherichia coli. בנוסף, יעילות התרכובת יכולה להשתנות בהתאם למקום ממנו היא מגיעה.

כאילו לא די בכך, הוכחה גם היעילות של פרופוליס בטיפול ומניעה של COVID-19. מחקר שנערך בשנת 2020 הראה שהתרכובת מעכבת את שכפול ה-SARS-cov-2 בחלל הפה.

כמו כן, נצפה שלילדים שצורכים פרופוליס באופן קבוע יש פחות סיבוכים בדרכי הנשימה העליונות. זה לא אומר שפרופוליס מרפא כל מחלה, אלא שהוא עוזר להימנע מהידבקות.

העקרונות הפעילים של פרופוליס

חומר זה נחשב בשנים האחרונות לתרופה טבעית למניעת הצטננות והצטננות
חומר זה נחשב בשנים האחרונות לתרופה טבעית למניעת הצטננות והצטננות.

בין העקרונות הפעילים של פרופוליס, בולטות התכונות האנטי-ויראליות שלו. חומר זה מכיל פלבנואידים הידועים כסוכנים אנטי-ויראליים שימושיים ומעשיים.

צריכתו מסייעת לחזק את המערכת החיסונית מפני מחלות כמו הצטננות ושיעול. זה גם מומלץ למצבים חמורים יותר כמו ברונכיטיס וכאב גרון.

במקרים מסוימים, זה יכול להיות שימושי מאוד לטיפול במצבים כגון דלקת בחניכיים, או דלקת בטן, והוא יכול לשמש גם כדי להילחם בפטריות בפה. ישנם אפילו מחקרים שהראו את יעילותו יחד עם תרופות אנטי-ויראליות בטיפול בהרפס.

כאשר לילדים יש כאב גרון, הורים רבים מאמינים שהתרופה הטובה ביותר היא אנטיביוטיקה. אבל אלה יעילים רק כאשר הזיהום הוא חיידקי במקור.

ישנן דרכים רבות ושונות לקחת פרופוליס בשוק, כגון טהור, מגורען, תרסיס, סירופ, טבליות ויטמין C או ממתקים.

זה מגיע גם בטיפות וניתן להוסיף אותו לחלב או לנוזלים אחרים. עבור ילדים, אתה צריך למצוא את הדרך שהכי מושכת אותם. וכמובן שאתה צריך את אישור הרופא שלהם.

בשל השפעתו האנטיבקטריאלית, הוא משמש לעתים קרובות גם לטיפול באקנה. זו הסיבה שמוצרים רבים המיועדים למצב זה מכילים פרופוליס. לכן, ניתן למצוא אותו בסבונים, ג'לים, קרמים, קרמים ומשחות אחרות.

פרופוליס יכול להיות אופציה טובה לחיזוק המערכת החיסונית של ילדים. זה גם שימושי מאוד למניעת מחלות כמו הצטננות ושיעול.

תופעות לוואי אפשריות

תופעות הלוואי האפשריות של פרופוליס כוללות אלרגיות, יובש בפה (קסרוסטומיה), וקיבה קלקול (קל עד בינוני בעוצמה). לכן, מומלץ תמיד להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתמשיך ליישם אותו כטיפול.

הפרעות אלו בדרך כלל נעלמות ברגע שהשימוש בהן מופסק. עם זאת, כל אורגניזם שונה ועדיף למנוע במקום להתחרט מאוחר יותר.

ילדים צעירים עשויים להיות מועדים יותר לתופעות לוואי אלו. כמו כן, ילדים שאלרגיים לעקיצות חרקים, כגון עקיצות דבורים, נוטים גם הם לחוות תופעות לוואי.

לזכור לגבי היתרונות של פרופוליס

פרופוליס הוא חומר טבעי שעשוי להיות בעל יתרונות מסוימים לבריאות החיסון. למרות שיש צורך בניסויים נוספים בבני אדם, מחקרים תצפיתיים עדכניים קושרים את צריכת החומר הזה עם שכיחות נמוכה יותר של הצטננות.

מסיבה זו, ובייעוץ של רופא, זה יכול להיות תוסף תזונה לילדים, הפגיעים יותר למחלות מסוג זה.