כוסות מחזור לבני נוער: מה שאתה צריך לדעת

במקרה שאת בוחרת לנסות כוס מחזור
במקרה שאת בוחרת לנסות כוס מחזור, חשוב לדעת עליהן הכל, בעיקר, את יתרונות השימוש בה.
כאן, נספר לכם הכל על החלופה החדשה הזו להיגיינה נשית. זה בטוח, היגייני וידידותי לסביבה. המשיכו לקרוא כדי לגלות עוד על כוסות מחזור לבני נוער.

כוסות הווסת הפכו פופולריות יותר ויותר בקרב נשים. גם בגלל היתרונות שלהם לטווח ארוך וגם בגלל שהם היגייניים ובטוחים. נערות מתבגרות רבות כבר ניסו אותן, אבל מה כדאי לדעת על השימוש בהן?

במאמר זה, נספר לכם הכל על סוג זה של אלמנט היגיינה אישי כדי שתדעו כיצד לבחור את האפשרות המתאימה ביותר. המשך לקרוא!

מהי כוס מחזור?

כוס הווסת היא מיכל בצורת כוס, אשר מוחדר לנרתיק במהלך הווסת כדי לאסוף את זרימת הדם. בדרך זו, הוא מחליף נמנע משימוש בתחבושות היגייניות וטמפונים.

מכיוון שהוא עשוי מחומר רב פעמי, השימוש בו הוא בלתי מוגבל. הוא עשוי בדרך כלל מסיליקון רפואי, שהוא רך, גמיש ועמיד בפני חיידקים. עם זאת, ישנן חלופות אחרות עם רכיבי ייצור שונים.

איך לבחור כוסות מחזור לבני נוער

כמו אצל נשים בוגרות, בני נוער יכולים להשתמש בכוסות מחזור ללא כל בעיה. הדבר החשוב ביותר בבחירת כוס מחזור הוא שתרגישי איתה בנוח.

ישנם מספר מותגים, דגמים וגדלים בשוק, מקטן ועד גדול. גודל זה נקבע לפי גובה הכוס והקיבולת שלה, כלומר כמות הנוזלים שהיא יכולה לאסוף. הם בדרך כלל נעים בין 12 ל-50 מיליליטר.

היבט חשוב נוסף הוא גמישות הקירות שלו, הקשורה קשר הדוק לחומר ממנו הוא עשוי. הקשיחות של הכוס חייבת להיות קשה מספיק כדי להכיל את הזרימה, מבלי לגרום לאי נוחות או כאב כשהיא במקומה.

עדיף לבחור בכוס עם גובה קצר וקירות גמישים מלכתחילה. כך יהיה קל יותר להכיר את ההחדרה, ההחלפה ואת התחושה שהשימוש בו מייצר.

לפני רכישת אחד, חשוב שתבקשי עצה מבן משפחה, רופא הנשים שלך או המוכרים של פריטים אלו.

איך משתמשים בכוס הווסת?

לאחר הווסת הראשונה שלך, חיוני שתדבר עם אמך או אישה במשפחה שיכולה להסביר מה קורה עם הגוף שלך. בנוסף, תוכלי להיפטר מכל ספק וללמוד על הרגלי היגיינה נשיים.

במקרה שאת בוחרת לנסות כוס מחזור, חשוב לדעת עליהן הכל, בעיקר, את יתרונות השימוש בה. עליך לדעת שזהו מרכיב היגיינה בטוח לחלוטין לבריאותך ושזה לא אמור לגרום אי נוחות או אי נוחות.

חשוב גם שתלמד את כל השלבים למיקום נכון. אתה צריך לדעת שבהתחלה זה עלול להיות קצת לא נוח. עם זאת, עם תרגול, הכל יהיה קל יותר מאשר עם טמפונים או רפידות.

בני נוער יכולים להשתמש בכוסות מחזור ללא כל בעיה
כמו אצל נשים בוגרות, בני נוער יכולים להשתמש בכוסות מחזור ללא כל בעיה.

להלן מדריך שלב אחר שלב כדי ללמוד כיצד להשתמש בכוס מחזור:

  1. יש לעקר את הספל לאחר רכישתו על ידי טבילתו במים רותחים למשך 3 דקות.
  2. שטפו את הידיים במים וסבון לפני ואחרי הכנסתו.
  3. נסו להירגע בעת הכנסת הכוס כדי להקל על הכניסה.
  4. אמצו את התנוחה הנוחה ביותר להכנסתו, על ידי הרמת רגל אחת או על ידי הנחתה על משטח יציב.
  5. קפל את הכוס בצורה הנוחה לך ביותר והנח אותה בתוך הנרתיק. ברגע ששם, אתה לא אמור להרגיש יותר אי נוחות. אם כן, נסה מידה קטנה יותר.
  6. הסר אותו לאחר 4 שעות כדי לרוקן אותו, נקה אותו והכנס אותו בחזרה. בשימוש חוזר, אתה יכול להשתמש בכוס עד 12 שעות מבלי לדלוף, אבל זה יהיה תלוי באישה האישית.
  7. כאשר המחזור שלך נגמר, הקפד לשטוף ולעקר אותו כראוי.

מהם היתרונות בשימוש בכוסות מחזור?

כוס הווסת היא שיטה בטוחה עם יתרונות רבים להיגיינה ולבריאות שלך. בואו נסתכל על כמה מהיתרונות של התקן הווסת הזה:

הוא מונע זיהומים והוא היפואלרגני

הוא עשוי מסיליקון רפואי, חומר המונע צמיחת חיידקים, אינו מייבש את דפנות הנרתיק והינו היפואלרגני. לכן, הוא אינו מגרה, אינו גורם לאלרגיות ואינו מפריע ל-ph של הנרתיק.

השימוש הנכון בו מעדיף מניעת וגינוזיס חיידקי, שעלול להתרחש במהלך המחזור שלך.

כוסות הווסת ידידותיות לסביבה

כוס הווסת ניתנת לשימוש חוזר ובהתאם לחומר היא יכולה להחזיק בין 10 ל-15 שנים. מסיבה זו, הוא נחשב לחלופה ידידותית לסביבה להיגיינה נשית.

זה היגייני

למרות שבתחילה, מגע עם דם עלול לייצר תחושות לא נעימות, האמת היא שכוס הווסת שומרת על היגיינה אינטימית. בנוסף לאיסוף הדם, הוא לא משאיר ריח, לא פסולת וללא כימיקלים בתוך הנרתיק שלך.

כוס הווסת מספקת נוחות

ברגע שמתרגלים, זה הרבה יותר נוח ממפית היגיינית או טמפון. במיוחד אם אתה מתאמן בפעילויות כמו ריקוד או שחייה. בנוסף, הוא מציע עד 12 שעות של הגנה.

זה עוזר לכלכלה שלך

למרות שזה יקר יותר לרכישה מהחלופות האחרות, מדובר בהוצאה חד פעמית. מסיבה זו, בטווח הארוך, היא בסופו של דבר האופציה החסכונית ביותר.

זה מקדם ידע עצמי

על ידי יצירת קשר עם האזור האינטימי שלך, תוכל להבין טוב יותר את השינויים בגופך, כמו המחזור החודשי ומאפייניו.

על פי מאמר שפרסם The lancet, שניתח את החוויות של יותר מ-3000 נשים ונערות ברחבי העולם, החוקרים הגיעו למסקנה שהשימוש בכוס הווסת בטוח ויעיל.

זכור שזה תלוי בך לבחור!

למרות היתרונות הרבים של השימוש בו, חשוב לקחת בחשבון את העובדה שאתה עלול להתקשות להסתגל אליו או אפילו לחוש פחד להשתמש בו.

מסיבה זו, חשוב לכבד את החלטתך, בין אם אתה בעד או נגד השימוש בה. חלק מהנשים ירצו להשתמש בו מהמחזור הראשון שלהן, בעוד שאחרות אולי ירצו לחכות עוד קצת.

השינויים בגוף ובנפש שלך הם מאוד אינטנסיביים בשלב זה של חייך, אז אתה צריך לחפש מה גורם לך להרגיש טוב. גם בימים ההם.

פופולריים