איך השם שאתה בוחר משפיע על ילדך?

נספר לכם כיצד השם שתבחרו עשוי להשפיע על ילדכם
במאמר זה, נספר לכם כיצד השם שתבחרו עשוי להשפיע על ילדכם.
לפני שאתם בוחרים שם לתינוק שלכם, חשוב לזכור שהשמות שלנו כן משפיעים עלינו בדרכים מסוימות; הם יוצרים את האישיות, העתיד, הזהות שלנו...

בחירת שם לילדים שלנו היא לא משהו שאנחנו צריכים להקל ראש. אולי לא תאמינו, אבל השם שתבחרו לקטן שלכם עשוי להשפיע על האישיות שלו.

במאמר זה, נספר לכם כיצד השם שתבחרו עשוי להשפיע על ילדכם. זכור זאת בעת קבלת החלטה שתימשך כל החיים.

איך השם שאתה בוחר משפיע על הילד שלך

האישיות שלנו מעוצבת על ידי גורמים שונים, כגון סוג החינוך שאנו מקבלים ועד כמה הורינו היו נוכחים בילדותנו. זה גם נוצר הרבה לפני כן, כאשר הם בחרו את השמות שלנו.

עבור זוגות רבים, הגעה להסכמה לגבי השם של הילדים תיצור מריבות, ויכוחים וכמה שעות של משא ומתן. עם זאת, זה בסיסי לעבור את המצב הזה אם התוצאה היא למצוא את השם המושלם לתינוק שלך שעומד לבוא לעולם.

שם הוא המורשת הראשונה שהורינו נותנים לנו; מה שאנו מקבלים הרבה לפני שנולדנו או מיד אחרי שנולדנו. זה משהו כל כך חשוב שהוא נותן לנו זהות ומבדל אותנו מכולם.

בתרבויות רבות, הורים או סבים וסבתות מחכים לתינוק שייוולד ולאחר מספר ימים מחליטים על שם לפי התכונות שהם רואים בו. זה לא קורה במערב, שם ההורים בוחרים שם, ברוב המקרים, לפי טעמם או אהבתם.

כמובן שכל ההורים רוצים שילדיהם יגדלו היטב, יתפתחו כמו שצריך, יגשים את חלומותיהם ויהיו מאושרים. לפיכך, אנו חוזרים ומדגישים כי בחירת השם חשובה מאוד.

איך השם שתבחר משפיע על ילדך: מסורות ובלבול

אנו נושאים את שמנו במשך כל חיינו. זו לא מילה שאנו נושאים לזמן מה ואז פוסלים אותה. טעות נפוצה היא לעקוב אחר מגמות, קנאות כלפי דמויות מסוימות, או רצון להיות הכי מקורי ובלעדי על ידי מתן שמות לועזיים לילדינו או כאלה שאי אפשר לבטא.

ברור מאוד שבחירת שם של ילד היא משימה לא פשוטה. עם זאת, חיוני שתקדישו זמן לחשוב ולנתח זאת היטב. קחו בחשבון שהתינוק שלכם לא יישא אותו רק בילדותו, אלא גם כמבוגר וכמבוגר.

איך השם שאתה בוחר משפיע על הילד שלך
איך השם שאתה בוחר משפיע על הילד שלך.

כאשר מחליטים איך לקרוא לילדים שלנו, אלו הן הפעולות הנפוצות ביותר שיכולות להשפיע על אישיותם בעתיד:

1. שם טרנדי

שמות תכופים או פופולריים יכולים להיות נחמדים מאוד, אך יחד עם זאת, יכולים לסבך מצבים מסוימים. אם יש עוד ילדים בגן ששמו זהה לילדכם, המורים יצטרכו לזהות אותם בדרך אחרת; למשל, עם שם המשפחה שלהם או על ידי כינוי כלשהו.

2. שמות הורים או סבים

זו מסורת לקרוא לילדים על שם אבותיהם, אבל יש לכך גם השלכות. מצד אחד, הילדים לא ירגישו שהם ייחודיים ואז, כשיגדלו, הם ייקלעו לדילמה האופיינית: " אבא או בן?" כשמישהו מתקשר לחפש אותם או שולח מכתב.

אתה צריך גם להיות זהיר כאשר קוראים לילד על שם מישהו שנפטר. אמנם זו יכולה להיות דרך מצוינת לכבד את מי שכבר לא איתנו, אבל חשוב לא להשוות או להעביר את כל הנטל של אותו אדם חריג לילד.

שם כל כך חשוב שהוא נותן לנו זהות ומבדל אותנו מכולם.

3. שמות זרים

לפעמים, שמות זרים אינם בסופו של דבר האלטרנטיבה הטובה ביותר. לא רק בגלל שהם לא משתלבים היטב עם שם המשפחה, אלא שהילדים גם יעבירו את חייהם באיות או בכתיבה כדי שאחרים יבינו.

אותו דבר קורה עם שמות מקוריים מאוד או מוגזמים; קשה לבטא אותם או לכלול אותיות לא שגרתיות מהאלפבית (כגון k, h, z, w וכו').

4. שמות מורכבים

אין שום דבר רע בבחירת שם מורכב לילד, כמו ג'ון פול, בילי ג'ו או מרי קייט. הבעיה היא שבהכרח תצטרך לקצר אותו או לחפש כינוי. זה עשוי להשפיע על האופי או האישיות שלהם בטווח הארוך.

5. שם עם סיומת

זה נחמד כשהם תינוקות, אבל כשהם יגדלו, זה לא ייראה כל כך טוב. השמות המסתיימים בקטנה (y) יכולים להפוך למטרד בעתיד. נניח שילדכם בוחר במקצוע שדורש מידה של רצינות; שמות מסוימים עשויים להיות מביכים מדי פעם.

הילדים שלכם לא יהיו היחידים עם השם הזה מכיוון שהם יהיו שייכים לדור של "שמות תינוקות". עם זאת, תמיד עדיף אם נוכל לקרוא להם כמבוגרים כמו שקראנו כשהם היו ילדים.

בקיצור, שמות הם נושא מורכב, שראוי לדיון רב מצד ההורים. מעבר לבעיות שהוזכרו כאן, כדאי לקחת בחשבון שאין אפשרויות נכונות או שגויות. כל עוד אתה מספק חיבה ואהבה, הילד יגדל שמח ובריא.

פופולריים