ללמד את ילדיך לנהוג: האם זה חוקי?

ובכל זאת, האם זה חוקי ללמד את ילדיך לנהוג
ובכל זאת, האם זה חוקי ללמד את ילדיך לנהוג?
האם הורים יכולים ללמד את ילדיהם לנהוג ולא לסבול מסנקציות? כפי שנראה כאן, מצב זה אינו מוגן בתקנות שלנו וייתכנו השלכות משפטיות.

הורים רבים חושבים שלמד את ילדיהם לנהוג זה רעיון מצוין. הם יכולים לעשות זאת בקצב שלהם, לעזור להם להתאמן בעצמם ולחסוך קצת כסף מכיוון שהם לא יצטרכו שיעורים רבים.

זה קורה בדרך כלל לפני שהילדים נרשמים לבית ספר לנהיגה או כשהם מתכוננים לבחינה לקבלת הרישיון. זה מה שמכונה נהיגה מלווה; לנהג אין רישיון נהיגה ועושה זאת באחריות ובפיקוח של נהג בעל ניסיון.

ובכל זאת, האם זה חוקי ללמד את ילדיך לנהוג? התשובה היא לא. מי שעושה זאת מבצע עבירה פלילית נגד הבטיחות בדרכים; זה פשע ויש לזה השלכות. בשלב הבא, נסקור כמה עובדות כדי לדעת מה החוק אומר על המצב הזה ומהן הסנקציות.

מה אומר החוק על לימוד ילד לנהוג?

כשהורים מלמדים את ילדיהם לנהוג, גם באזורים ללא תנועה או הולכי רגל, הם מבצעים פשע. זהו פשע נגד בטיחות בדרכים לפי סעיף 384 של הקוד הפלילי.

זה לא משנה אם זה שוטר או סוכן משמר אזרחי שמפתיע הורה וילד במצב הזה. ניתן להגיש נגדם כתב אישום וזה יביא לפעולות המתאימות.

אם לא אירע תקרית או נזק מכל סוג שהוא, העונש יהיה ללכת מאחורי ההגה של מכונית ללא רישיון הנהיגה המתאים.

על מי יש סנקציות?

כשהורים מלמדים את ילדיהם לנהוג וחבר במשטרה או במשמר האזרחי עוצר אותם, שניהם יהיו מעורבים בפשע. המשמעות היא שהילד ביצע עוון בנהיגה ללא אישור.

הורים רבים חושבים שלמד את ילדיהם לנהוג זה רעיון מצוין
הורים רבים חושבים שלמד את ילדיהם לנהוג זה רעיון מצוין.

כמו כן, ההורה גם אשם בכך שהוא האדם שסיפק את הרכב. נוכחות הורה מעודדת את הילד לנהוג מבלי להיות מסוגל לעשות זאת באופן חוקי. אם זה מישהו אחר, לא הורה, שמלמד את הילד לנהוג, המצב זהה.

סנקציות על נהיגה ללא אישור בספרד

בתרחישים כאלה, העונש הוא בדרך כלל ניכר. החוק הפלילי מעניש את מי שנוהג ללא רישיון לפי גודל העבירה. העונש יכול לנוע בין עונש מאסר של שלושה עד שישה חודשים, קנס יומי לתקופה של 12 עד 24 חודשים, או עבודות שירות למשך 30 עד 90 יום.

עבריינים נענשים כמעט תמיד בשילוב של שני העונשים האחרונים שראינו. אם הנהג הוא קטין, הקנס הכספי חל על האפוטרופוס החוקי של הילד.

עונש המאסר שמור למקרים חמורים בהם אירעה תאונה קשה. ניתן ליישם אותה גם כאשר לנהג ולמורה, במקרה זה, להורה ולילד, יש התנהגות תוקפנית כלפי הסוכנים שעצרו אותם.

למה ללמד את הילדים שלך לנהוג זה לא רעיון טוב

בנוסף להיותו פשע שעלול לגרור עונשים משמעותיים, כדאי גם לשקול את העובדה שילמדו את ילדיכם לנהוג עשוי להיות לא רעיון כל כך טוב גם מסיבות אחרות. למעשה, כדי ללמד אדם אחר לנהוג, יש צורך בהסמכה המתאימה. להיות מורה בבית ספר לנהיגה זה לא קל.

גם רכב ההוראה חייב להיות הולם. דוושות כפולות נחוצות כדי שהמורה יוכל לשלוט במכונית או לתקן כל פעולה מסוכנת שמבצע החניך. בנוסף, מכונית התרגול חייבת להיות מזוהה בקלות על ידי נהגים אחרים.

ללא כל אמצעי הזהירות הללו, תרגול נהיגה יכול להיות מסוכן ואתה יכול להסתיים בתאונה; גם אם זה נעשה באזורים פרטיים או במקומות עם תנועה מועטה. זה מסוכן לקחת סיכונים מיותרים. יתרה מכך, במקרה של תאונה, הביטוח לא יהיה אחראי לנזק.

לבסוף, כשאתה מלמד את ילדיך לנהוג, אתה יכול להעביר פגמים מסוימים שקשה לבטל אחר כך. לדוגמה, אתה יכול להתרגל להשאיר את היד על הילוכים או לשים את הידיים על ההגה בצורה לא נכונה. הרגלים רעים אלו לא רק מאיימים על בטיחות הנהג, אלא יכולים גם להוות סיבה להיכשל בבחינה.