5 ספרי ילדים לקידום השימוש בספריות

במאמר זה החלטנו לשתף ספרי ילדים שמדברים על ספריות
במאמר זה החלטנו לשתף ספרי ילדים שמדברים על ספריות, ספרים, והצוות שעובד בהם, ספרנים, שהם מאוד סטריאוטיפיים ברוב המקרים.
במאמר זה תמצאו רשימה של חמישה ספרים נפלאים לקידום השימוש בספריות אצל ילדים. המשך לקרוא כדי לגלות אותם!

אתה יכול לעודד את ילדיך לקרוא דרך פעולות ופעילויות שונות. עם זאת, אחת הפעולות החשובות ביותר להנחיל לילדים היא השימוש בספריות.

ילדים מאמינים לפעמים שספרייה היא חלל חשוך וקר עם ספרים ישנים מאוד, שבו הם צריכים להיות שקטים. וזה בדיוק הדבר הראשון שאתה צריך לשנות: נקודת המבט שלהם לגבי ספריות.

בנוסף ללכת לספרייה ולהראות לילדכם את הפעילויות הרבות שהם יכולים לעשות שם, את מאות ספרי הילדים החבויים במדפים שלהם, או את יופי הקישוט שלהם, תוכלו גם לקדם את השימוש בספריות באמצעות ספרי הילדים עצמם.

במאמר זה החלטנו לשתף ספרי ילדים שמדברים על ספריות, ספרים, והצוות שעובד בהם, ספרנים, שהם מאוד סטריאוטיפיים ברוב המקרים.

ספרי ילדים לקידום השימוש בספריות

1. הספרנית והשודדים מאת מרגרט מאהי

הרפתקה מהנה בכיכובם של ספרנית וקבוצת שודדים שמחליטים לחטוף אותה כדי לבקש ממועצת העיר כופר עבורה. במהלך חטיפתה, הספרנית מנסה דרכים שונות להימלט. האם היא תצליח?

האיורים המצחיקים ומספר הדיאלוגים בעמודיו הופכים את הספר הזה לאידיאלי עבור קוראים מוקדמים או לילדים שמתקשים לקרוא.

בנוסף, הם יוכלו ללמוד על המשימות השונות הנעשות בספריות בצורה מהנה ומוצגת על ידי הספרנית בעצמה: רשומות, אחסון עותקים או הצבת ספרים על המדפים.

2. המפלצת והספרנית מאת אלפרדו גומז סרדה

ספר נהדר שמשלב הומור וקידום השימוש בספריות בין דפיו לבניית סיפורו. הדמות הראשית היא מפלצת שלא יכולה לעמוד בחום. מסיבה זו, יום אחד, הוא מחליט להיכנס ליחידת המיזוג של חנות. מה שהוא לא יודע זה שהמיזוג הזה הולך לעבור לספרייה.

ספרי ילדים לקידום השימוש בספריות
ספרי ילדים לקידום השימוש בספריות.

שם, המפלצת פוגשת ספרן נפלא שמראה לו את העולם המופלא של הספרים והיכן המפלצת מעוררת את אהבתו לקריאה.

3. El bibliobus mágico (באנגלית: the Magic library bus) מאת césar fernández garcía, ספר מרתק לקידום השימוש בספריות

ילדים צריכים לדעת שיש גרסאות שונות של הספריות שהם מכירים. הדרך הנפוצה ביותר לקחת ספרים למקומות שבהם לא קיימות ספריות היא באמצעות אוטובוס ספרייה. וזוהי בדיוק הדמות הראשית של הסיפור הזה. עם זאת, זה לא אוטובוס ספרייה מתקדם, מכיוון שיש לו כוחות קסומים!

שדוני הספרייה חיים בתוכו. היצורים האלה הם האלפים של הספרים של אוטובוס הספרייה. האלפים המצחיקים האלה מתעללים בילדים שבאים לחפש ספרים: קזנדרה תדע לחזות את העתיד אחרי שתסיים את ספרה על מגדות עתידות, קטלינה לא יכולה להפסיק לדבר בפסוקים אחרי שהיא מסיימת את ספר השירה שלה, ופאבלו נעלם כשהוא מסיים את ספרו. ספר על רוחות רפאים.

סיפור פנטסטי ומהנה עם טקסט פשוט שיגרום לילדים להבין עד כמה עולם הקריאה מרתק ואת כל ההרפתקאות והכיף שיש לספרים להציע.

4. אריה הספרייה מאת מישל קנודסן

סיפור שילדיך יאהבו, שכן הדמות הראשית שלו היא אריה. עם זאת, האריה הזה הוא לא סתם אריה. יום אחד הוא מחליט ללכת לאגף הילדים בספרייה כדי להקשיב למספר הסיפורים.

מרוצה מהסיפורים שהוא שומע, האריה מחליט לחזור כל יום בשעת סיפור. כך, הוא התקבל לקבוצת הילדים האחרים שהולכים גם הם לספרייה להאזין לסיפורים.

סיפור פשוט עם איורים יפהפיים המציגים אגף ילדים מרהיב בספרייה ציבורית. בנוסף לספרייה, הילדים שלכם יזכו לפגוש גם את הספרנית ומספרת הסיפורים. במילים אחרות, הצוות שעובד בספריות ושילדים צריכים גם להכיר.

5. La hormiga miga en la biblioteca (באנגלית: miga the ant at the library) מאת אמילי טייקסידור

הספר הזה מספר את סיפורה של מיגה הנמלה, שמחליטה ללכת לספרייה כדי להביא כמה ספרים למלכת הנמלה, שהיא חולה.

בזמן שהיא מעיינת במדפים, היא מוקסמת מספרים מפורסמים, כמו האיליאדה , המטמורפוזה או שירים של לורקה. הנמלה הזו הופכת כל כך מוקסמת מהספרייה שהיא מחליטה לבקר בה כל יום כדי להמשיך לגלות ספרים. זהו סיפור פנטסטי שיעזור לילדים לגלות את הנפלאות שספריה יכולה להציע להם.