טיפים לשינה טובה במהלך ההריון

טיפים לשינה טובה במהלך ההריון
טיפים לשינה טובה במהלך ההריון.

אחד הדברים הכי מסובכים בהריון הוא היכולת להירדם. שינה טובה בשלב זה יכולה להיות די מאתגרת, מכיוון שלפעמים אנו מוצאים את עצמנו מסתובבים כל הלילה במטרה למצוא תנוחה שגורמת לנו להרגיש בנוח.

זה גם נורמלי שתסמיני הריון מונעים ממך לישון טוב. התעוררות תכופה בגלל בחילה, חרדה, נדודי שינה או חום יכולה להפוך את המנוחה לאתגר.

אז אנחנו רוצים לתת לך כמה טיפים שיעזרו לך לישון טוב במהלך ההריון.

טיפים לשינה טובה במהלך ההריון

 • מומחים ממליצים לישון על צד שמאל. עמדה זו עוזרת לדם ולחומרי הזנה לזרום לתוך הרחם שלך. הכליה שלך גם תוכל להסיר פסולת ונוזלים ביתר קלות.
 • שימו לב מה אתם אוכלים ושותים. כדאי להפחית בצריכת קפה, שוקולדים, משקאות מוגזים ותה, בעיקר בשעות אחר הצהריים והערב. כך, לא תצטרכו ללכת לשירותים מוקדם בבוקר.
 • הימנע ממזונות כבדים ומתובלים מאוד. חשוב להימנע מאלה, במיוחד לפני שאתה הולך לישון, מכיוון שהם עלולים לגרום להפרעות עיכול.
 • נסו לנמנם במהלך היום. נסה לקחת תנומות של 30 דקות לפחות, מכיוון שזה משפר את הזיכרון וגם מפחית עייפות.
 • אל תתאמן בערב או בלילה. הקפידו על פעילות גופנית מוקדם בבוקר כדי שלגוף שלכם יהיה זמן להירגע. פעילות גופנית עלולה להשאיר אותך מותש מדי ולמנוע ממך לישון עמוק.
 • תרגל כמה טכניקות הרפיה שיכולות לעזור לך להקל על הלחץ שלך. למד על מדיטציה ויוגה מכיוון שפעילויות אלו יעזרו לך גם להרגיע את המוח שלך.
 • קבע שגרה שתעזור לך לישון כמו שצריך בלילה. זה יכול להיות אמבטיה, האזנה למוזיקה או קריאת ספר לפני השינה, זה יגרום לך ליצור הרגל והגוף שלך יתרגל אליו.
 • ודא שחדר השינה שלך הוא סביבה נוחה וקרירה. חסום עודפי אור ורעש שעלולים למנוע ממך לישון טוב.
 • השתמש במיטה שלך רק לשינה. לעתים קרובות אנו כותבים או צופים בטלוויזיה בזמן שאנו שוכבים; חשוב להשתמש במיטה שלך רק כמקום לישון ושהגוף יתרגל לכך.
 • אם אתה לא יכול לישון, נסה להשתמש במוזיקה כדי להירגע. אתה יכול להאזין לשירים שעוזרים לך להירגע.

התנוחות הטובות ביותר לשינה טובה במהלך ההריון

התנוחות הטובות ביותר לשינה טובה במהלך ההריון
התנוחות הטובות ביותר לשינה טובה במהלך ההריון.

ישנן תנוחות שינה מסוימות שעוזרות לנו להרגיש יותר בנוח ולישון טוב יותר. הנה כמה מהם:

 1. לישון הצידה עם כרית בין הרגליים. זוהי תנוחה מומלצת מאוד לשינה בה. הסיבה לכך היא שהיא שומרת על עמוד השדרה שלך ישר ונמנעת מהעמדת משקל של רגל אחת על השנייה. עדיף אפילו להשתמש בכרית ארוכה מכיוון שזו גם תתמוך בבטן.
 1. השעינו את הרגליים על כמה כריות. במהלך ההיריון נהוג לסבול מהתכווצויות וכאבי רגליים. אם זה קורה לך, אתה יכול לנסות להניח כרית מתחת לרגליים. זה יעזור בזרימת הדם וימנע הופעת דליות, כמו גם התכווצויות.
 2. אם יש לך בעיות קיבה, אתה יכול לנסות לישון בישיבה למחצה. זוהי אחת מתנוחות השינה המומלצות ביותר אם יש לך ריפלוקס חומצי או בעיות קיבה אחרות. אתה צריך להקפיד מאוד על מה שאתה אוכל לפני שאתה הולך לישון כדי שזה לא יקרה.
 3. המזרון שאתה ישן עליו הוא גם חשוב. לפי OB/GYN Agustín Conde-Agudelo, חשוב שיהיה לך מזרון שלא פוגע בעמוד השדרה שלך. לטענתו, "מזרון קשה מאוד, כמו הרצפה או השולחן, מזיק בדיוק כמו מזרון רך במיוחד שלא יתמוך בעמוד השדרה שלך". מזרון טוב צריך לתמוך בכל עמוד השדרה שלך.

תינוק הוא משהו שאתה נושא בתוכך במשך תשעה חודשים, בזרועותיך במשך שלוש שנים, ובלב שלך עד יום מוותך.

-מרי מייסון-

טיפים אלו יעזרו מאוד אם יש לך בעיות להירדם במהלך ההריון.

אתה צריך להיזהר מאוד לא להכריח את עצמך לישון בתנוחות שיכולות להזיק לך או לתינוק שלך. והתייעץ עם הרופא שלך בכל פעם שאתה לא בטוח לגבי כל המידע שלעיל.