טיפים שיעזרו להפחית את כאבי המחזור שלך

ישנן פעולות מסוימות שתוכל לנקוט כדי לעזור להפחית את כאבי המחזור שלך
כל עוד הכאב לא מונע ממך לבצע פעילויות, ישנן פעולות מסוימות שתוכל לנקוט כדי לעזור להפחית את כאבי המחזור שלך.
ישנן דרכים פשוטות רבות למצוא הקלה על אי הנוחות הנובעת מהמחזור. שימו לב להמלצות שנחלוק במאמר היום.

כאשר הזמן הזה של החודש מגיע, אי נוחות מסוימת יכולה להיות בלתי נמנעת. באופן כללי, כאשר עוצמת הכאב נעה בין קל לבינוני, תוכלי להפחית את כאבי המחזור שלך באמצעות פעולות פשוטות מסוימות.

זה נורמלי שאי הנוחות הזו תמנע מאיתנו להיות מסוגלים לבצע פעילויות מסוימות באותה אנרגיה כמו תמיד. עם זאת, זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לעשות כלום עד שנרגיש טוב יותר.

להיפך, השתתפות בפעילויות מסוימות רצויה. כמובן, המפתח הוא לשמור על קצב יציב ולא ממהר.

מדוע אנו חווים כאב בזמן הווסת?

הווסת מייצרת כאבים בבטן התחתונה, בגב, בשדיים ובראש. במקרים מסוימים, הכאב הזה יכול להתפשט גם לחלקים אחרים בגוף, כמו הרגליים שלנו. לסיכום, אי הנוחות הכללית הנובעת מכאבי מחזור יכולה להיות די לא נוחה.

אז למה אנחנו חווים כאב בזמן הווסת? המחזור שלנו כואב בגלל שבכל חודש, הגוף שלנו מחסל את רקמת הביציות הלא מופרות. בתהליך, מתרחשת סדרה של שינויים הורמונליים שיכולים לכלול התכווצויות רחם .

אחד ההורמונים שהגוף שלנו מפריש הכי הרבה במהלך המחזור הוא פרוסטגלנדין. הורמון זה עוזר להקל על הוצאת הרקמה האמורה, אך הוא גם גורם לנשים לחוות כאב מכיוון שהוא מייצר התכווצויות רחם.

כאב מתרחש בגלל התכווצויות הרחם, בתגובה להפרשת פרוסטגלנדין וחומצה ארכידונית, המייצרת דימום וסת.

ישנן שתי קטגוריות שמגדירות כאבי מחזור, על פי משך ועוצמתו: דיסמנוריאה ראשונית או משנית. רופא נשים יכול לקבוע מה המקרה על סמך הערכה גופנית.

טיפים שיעזרו להפחית את כאבי המחזור שלך

כל עוד הכאב לא מונע ממך לבצע פעילויות, ישנן פעולות מסוימות שתוכל לנקוט כדי לעזור להפחית את כאבי המחזור שלך.

באופן כללי, מדובר באמצעים קטנים שעוזרים להביא הקלה, אם מתרגלים אותם בקביעות ובסבלנות.

1. תרגילים בהליכה או בעלי השפעה נמוכה

נכון שהמחזורים שלנו מזמינים אותנו לא פעם להאט ולהימנע מפעילויות מסוימות. עם זאת, אם קיים כאב, אז ללכת להליכה מהירה - בערך 20 או 30 דקות - הוא רעיון מצוין. זה עוזר להפחית את עוצמת התכווצויות הרחם, ומספק הקלה לטווח בינוני עד ארוך.

באותו אופן, ניתן לשלב הליכה עם תרגילים בעלי השפעה נמוכה. לדוגמה, אתה יכול לנסות יוגה או תרגילי פילאטיס מסוימים.

2. הרם את הרגליים

טיפים שיעזרו להפחית את כאבי המחזור שלך
טיפים שיעזרו להפחית את כאבי המחזור שלך.

למרות שזה עשוי להפתיע אותך, הרמת הרגליים לפרקי זמן של 10 דקות יכולה לתרום רבות להקלה על כאבי המחזור. הסיבה לכך היא שהרמת הרגליים משפרת את זרימת הדם, מה שגורם להפסקת הכאב. עדיף להרים את הרגליים קצת, לנוח ואז לעשות זאת שוב.

3. כרית חימום

חום יכול לעזור לשרירים המכווצים שלך להירגע, לאט לאט, ולשפר את זרימת הדם שלך. לכן, שימוש ברפידות חימום או קומפרסים חמים יכול לעזור להפחית את כאבי המחזור שלך. במילים אחרות, לחום יש אפקט מרחיב כלי דם.

ראוי לציין כי שילוב של הפעלת חום יחד עם עיסוי מרגיע באזור הבטן יספק גם שיכוך כאב מעולה.

עיסוי צריך להיות מורכב מתנועות איטיות ומעגליות, בקושי הפעלת לחץ על האזור. תנועות אלו צריכות להיות קבועות למשך 10 עד 15 דקות על מנת לייצר הקלה אמיתית. ואם תחליטו לעשות מקלחת חמה או אמבטיה במקום למרוח כרית חימום, תקבלו את אותו האפקט.

4. משקה חם

דרך נוספת לנצל את השפעות החום כרוכה בשתיית משקה חם. באופן כללי, עדיף לבחור בחליטות טבעיות כמו קמומיל, קינמון, ג'ינג'ר או נענע.

כל העירויים הללו אינם מזיקים ומציעים הקלה משמעותית, שכן הם עוזרים לשחרר נוזלים שנשמרו. עדיף לשתות אותם בשלווה, לגימות קטנות .

שמירה על לחות טובה מונעת מהנוזלים להצטבר, וזה גם תורם להפחתת כאבי המחזור.

5. בחרו היטב את האוכל שלכם

בדיוק כמו שעדיף לשתות לאט, חשוב גם להקפיד על מה שאתם אוכלים. אם תכינו ארוחות גדולות עם מרכיבים דשנים, העיכול יהיה איטי וקשה יותר. כתוצאה מכך, אתה עלול לחוות אי נוחות מוגברת.

עדיף לפזר ארוחות קטנות וקלות יותר לאורך היום. בחרו במזונות שמציעים אנרגיה ולא יגרמו לכם להרגיש כבדים.

יחד עם זאת, למרות שזה נורמלי לחוות תשוקה למתוק, עליך להגביל את צריכת הסוכר שלך. זכור שהגזמה רק תגביר את כאבי המחזור שלך.

6. הימנע מחומרים ממריצים

קפאין ותאין הם חומרים המגבירים את רמות הקטכולמין (הורמון הלחץ) שלנו. בתורם, הם גם תורמים באופן משמעותי לכאבי מחזור. לכן, כדאי להפחית את צריכת הממריצים הללו למינימום - או להימנע מהם לחלוטין.

מתי לפנות לרופא

אם לאחר נטילת כל האמצעים שיש לך בהישג יד ועדיין אינך יכול להפחית את כאבי המחזור שלך, אז חשוב שתפנה לרופא. זכור כי אבחון וטיפול נכון יסייעו לך להימנע מבעיות רבות בטווח הארוך .

יחד עם זאת, אם את חווה כאבים בבטן התחתונה ברגעים שונים מלבד הווסת, כמו גם תסמינים אחרים, זה יכול להיות סימן שמשהו אחר קורה עם הגוף שלך.

פופולריים