יתרונות שיש לילדים חיית מחמד

יתרונות שיש לילדים חיית מחמד
יתרונות שיש לילדים חיית מחמד.
אם אתם חושבים על קבלת בעל חיים לביתכם, כדאי שתדעו שיש הרבה יתרונות של ילדים בעלי חיית מחמד.

אנשים מרבים לדבר על היתרונות הרבים של ילדים שיש להם חיית מחמד. ואכן, אם אתה רוצה שילדיך ילמדו על ערך החיים והאחריות, כמו גם יחזקו את מערכת החיסון, הנשימה ומחזור הדם שלהם, זה נהדר לתת לילדך חיית מחמד ידידותית.

חיות מחמד יכולות למלא את הבית שלך באהבה, צחוק ושמחה. בעלי חיים כמו כלבים יכולים להיות אפוטרופסים ובני לוויה חשובים לילדים. הכרת היתרונות של ילדים שיש להם חיית מחמד יכולה לעורר בך השראה להרחיב את המשפחה שלך.

העניין של בני האדם בבעלי חיים

בני אדם, ללא קשר לגילם, תמיד הרגישו צורך להיות קרובים לבעלי חיים ולחלוק איתם. אין זה מפתיע שברחבי העולם, לכ-40% מהאוכלוסייה יש חיות מחמד. הם כוללים כלבים, חתולים, ציפורים ועוד.

בהרבה משקי בית כבר יש חיית מחמד לפני שהתינוק מגיע, ומתרגלים לחיות עם תינוק בקלות רבה.

למעשה, כאשר זה קורה, ילדים מתוודעים מיד לבעלי חיים מגיל צעיר. כתוצאה מכך, הם גדלים עם כבוד, סולידריות ורגישות כלפי כל היצורים החיים.

למרות שברור לאנשים רבים שחיות מחמד מציעות יתרונות רגשיים ופסיכולוגיים לילדים, לעתים קרובות הם חושבים שחיות מחמד הופכות את ילדיהם לפחות בריאים ומשפיעות על רווחתם.

עם זאת, למעט ילדים עם אלרגיות לבעלי חיים, חיית מחמד יכולה גם לעזור לגוף לתפקד טוב יותר, כמו מערכת הנשימה.

יתרונות שיש לילדים חיית מחמד

1. הגנה מפני מחלות בדרכי הנשימה

מחקרים מראים שילדים שיש להם מגע קבוע עם כלבים מפתחים פחות מחלות בדרכי הנשימה, כולל אלרגיות.

זה קורה מכיוון שהמיקרואורגניזמים על עורם ופרוות הכלבים יוצרים תגובה חיסונית כאשר ילדים נושמים אותם פנימה. כך הם מגנים על הילד מפני פתוגנים מסוימים.

ליתר דיוק, ל-35% מהילדים שחיים עם כלבים יש פחות מחלות כמו שיעול או נזלת.

2. עמידות למחלות כמו כאבי אוזניים וחום

אנשים מרבים לדבר על היתרונות הרבים של ילדים שיש להם חיית מחמד
אנשים מרבים לדבר על היתרונות הרבים של ילדים שיש להם חיית מחמד.

אותו מחקר מהסעיף הקודם קובע שלילדים החולקים את ביתם עם כלב יש פחות דלקות אוזניים: המקרים מצטמצמים ב-50%.

ביחס לילודים ולתינוקות מתחת לגיל שנה, מערכת החיסון שלהם טובה יותר מתינוקות שאין להם חיית מחמד. לכן, הם משתמשים פחות אנטיביוטיקה.

"זה לא מפתיע שברחבי העולם, לכ-40% מהאוכלוסייה יש חיות מחמד. הן כוללות כלבים, חתולים, ציפורים ועוד".

3. ילדים לומדים אחריות

ילדים עם חיות מחמד נוטים להיות מוכנים יותר להכין את שיעורי הבית והמטלות שלהם. הסיבה לכך היא שהם לומדים לקחת אחריות על חייו של ישות אחרת. בנוסף, הם לומדים את ההשלכות השליליות שאי-עשייתם יכולה להביא.

חלק מהאחריות כוללות: רחצה, הליכה, האכלה וללמד אותם לבצע פקודות ולעשות טריקים. בהתאם לגילם, ילדים יכולים לעשות הרבה מהמשימות האלה.

4. מעודדים ילדים להיות פעילים

ילדים עם כלבים פעילים יותר פיזית ויש סיכוי גבוה יותר לבלות בחוץ. ללא ספק, אחת הפעילויות הטובות ביותר לילדים היא לרוץ בפארק או בשדות הפתוחים. כלבים הם הבן לוויה הטוב ביותר להרפתקאות אלו.

5. חיות מחמד גם דואגות ומגינות על ילדים

בעלי חיים מזהים מיד את בני המשפחה החלשים ביותר ומי הם הילדים בבית. ישנם אינספור סיפורים על כלבים שהזהירו את בעליהם כאשר ילד בצרות. כמו כן, חלקם אף הצילו ילדים במצבי סכנה חמורים.

במספר מכללות ומוסדות ברחבי העולם, כלבים ידידותיים כמו גולדן רטריבר מוקצים לעשות סיבובים בכיתות התלמידים. לפיכך, הם משמשים גם כבני לוויה וגם כמגנים.

לבסוף, חשוב לציין שכאשר מדובר בבעלות חיות מחמד, למבוגרים תהיה האחריות הגדולה ביותר לטפל בהם.

עם זאת, עם הכוונה של ההורים והכשרה טובה, הילדים יוכלו לקבל מלווה למשחקים והרפתקאות. חיית המחמד שלך בהחלט תהווה תוספת נהדרת לבית שלך במשך זמן רב.

פופולריים