יתרונות פסיכולוגיים של עיסוי תינוקות

היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות
היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות.
לעיסוי תינוקך יש מספר יתרונות להתפתחותו הפיזית, אך הוא גם משפיע לטובה על הבריאות הרגשית שלו ושלך.

יש אמהות שמוצאות שזה טבעי לבלות קצת זמן בכל יום בעיסוי התינוק שלהן. אחרים לא, וזה נורמלי לחלוטין. עם זאת, תרגול זה יכול להיות חיובי מאוד עבור שניכם. אולי אתה כבר יודע שבכך אתה מקדם את זרימת הדם של תינוקך ומחזק את המערכת החיסונית שלו. אתה יכול גם להקל על אי נוחות בבטן וכאבי בקיעת שיניים. אבל היום, אנחנו רוצים לדבר על היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות.

ההתפתחות הפסיכולוגית והרגשית של תינוקות בחודשים הראשונים שלהם קשורה קשר הדוק לאינטראקציה שיש להם עם הוריהם. עיסויים הם רגע של אינטימיות וחיבור שיכולים להשפיע לטובה מאוד על הקשר בין השניים. בנוסף, גם האם יכולה להפיק יתרונות גדולים מרגעים אלו. הנה למה.

היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות

עיסוי משרה מצב של רגיעה אצל התינוק

רחם האם הוא מרחב בטוח, חם ונוח בו התינוקות מרגישים מוגנים ובמגע מתמיד עם אמם. בלידה הם מגיעים לעולם עוין, מלא באורות עזים, צלילים עזים, ובו הם מתחילים לחוש רעב, פחד או בדידות שמעולם לא חוו קודם לכן.

עיסויים מחזירים להם חלק מהקשר הזה עם אמם, ומאפשרים להם ליהנות מהנוכחות שלה, מהמגע שלה ומהאהבה שלה. וזה, נוסף על הליטופים של העיסוי, משרה מצב של רוגע ורגיעה שמאוד מועיל לילד.

זה מקדם את התפתחות הילד

במהלך העיסוי, התינוקות מקבלים תשומת לב, גירוי וחיבה מהאימהות שלהם. זה מעודד פיתוח של הערכה עצמית בריאה. העיסוי גורם להם להרגיש חשובים, בעלי ערך וראויים לאהבה וטיפול. זה גם משפר את תשומת הלב שלהם ואת יכולתם להתייחס לסביבה.

מחזק את קשר ההתקשרות, אחד היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות

קשר ההתקשרות מגדיר את סוג הקשר שנוצר ברמה הרגשית בין האם לתינוק. זה מתווך על ידי האינטראקציה בין השניים, כך שככל שהוא תכוף ומשביע רצון, כך איכות הקשר טובה יותר.

איך משיגים את היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות
איך משיגים את היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות?

על ידי עיסוי תינוקך, אתה מספק טיפול איכותי שגורם לתינוק להרגיש מטופל ואהוב. כמו כן, מגע עור לעור עוזר לאם ולילד לחוות הפרשה מוגברת של אוקסיטוצין (מה שנקרא הורמון האהבה). זה משפר את הקשר ומייצר תחושות נעימות של רווחה.

זה מאפשר לנשים להסתגל לאמהות

להיות אמא זה תהליך. זה לא משהו שהושג בן לילה או נלמד לחלוטין ברגע שילד נולד. אישה צריכה להסתגל לתפקיד החדש שלה, להכיר את הקטן שלה וללמוד להבין אותם.

אחד היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות הוא שהוא מאפשר לאם ליצור אינטראקציה עם ילדה, להתבונן במחוות ובתגובות שלהן ולהתחיל להבין אותן קצת יותר בכל פעם. מדובר בפעילות נעימה המאפשרת להם להכיר אחד את השני לעומק.

עיסוי מספק תחושת הישג

עבור אמא, התינוק שלה הוא הדבר החשוב ביותר. לכן, היא רוצה לטפל בצורה הטובה ביותר בתינוק שלה. עם זאת, לא תמיד היא יודעת איך לפעול או מה היא יכולה לעשות למען התינוק שלה.

על ידי מתן עיסוי לתינוקך, אתה מקדם את התפתחותו הפיזית, הקוגניטיבית והרגשית, משפר את בריאותו ומעניק לו חיבה, עידוד ונוחות. הידיעה שאתה תורם תרומה כל כך חיובית לרווחתו של הקטן שלך יכולה לתת לך תחושת הישג נעימה וביטחון מוגבר ביכולות שלך כאמא.

איך משיגים את היתרונות הפסיכולוגיים של עיסוי תינוקות?

אתה יכול להתחיל לעסות את תינוקך כבר בחודש הראשון לחייו ותוכל לבחור שעות שונות ביום לעיסוי התינוק שלך. הדבר החשוב הוא שגם אתה וגם הקטן שלך פתוחים באותו זמן. זכרו שזה זמן של הנאה. לכן, אם מישהו מכם עייף מדי, עצבני או עצבני, עדיף לחכות לפעם אחרת.

המטרה היא לא לראות בזה מחויבות, אלא כמתנה אחד לשני ולקשר שלכם. רוב התינוקות נהנים מעיסויים לאחר זמן הרחצה, לפני השינה או עם היקיצה. עם זאת, אתה יכול להתנסות כדי לגלות מה הזמן המתאים ביותר לצרכים שלך.