מה לאכול אחרי לידה כדי לחזק את המערכת החיסונית?

מה נשים צריכות לאכול לאחר הלידה כדי לחזק את המערכת החיסונית שלהן
מה נשים צריכות לאכול לאחר הלידה כדי לחזק את המערכת החיסונית שלהן?
חשוב שנשים יאכלו בריא לאחר הלידה כדי להבטיח את החלמתן הפיזית והנפשית. יחד עם זאת, התזונה הנכונה תאפשר לך להעניק לקטן שלך תזונה נכונה באמצעות הנקה.

לדעת איך כדאי לאכול אחרי לידה כדי לחזק את המערכת החיסונית שלך זה משהו שנשים רבות דואגות ממנו. במהלך תקופה זו, אמהות טריות רוצות להיות בבריאות מיטבית כדי להחזיר את כוחן ולשקם את גופן.

מובן מאליו שהגוף שלנו זקוק לויטמינים וחומרי הזנה הנכונים כדי להחלים לאחר לידה.

אכילה בריאה היא לא בגדר תעלומה. כולנו יודעים שאכילת פירות וירקות, בשר רזה, אגוזים ושמנים העשירים באומגה 3 מגבירה את ההגנה שלנו. זה גם עוזר לשמור על איזון הגוף שלנו.

אז, השאלה האמיתית היא: מאיזה סוגי מאכלים עלינו לאכול יותר? ושנית, כמה עלינו לאכול מכל אחד מהמאכלים הללו?

המאמר הבא יעזור לענות על שאלות אלו. נדבר על כמה מהמזונות החשובים ביותר לתזונה שלאחר הלידה, כולם עשירים בוויטמינים. על ידי הכללתם במשטר היומי שלך, תתחיל לבנות את המערכת החיסונית שלך מיד.

מה נשים צריכות לאכול לאחר הלידה כדי לחזק את המערכת החיסונית שלהן?

הדבר הראשון שנשים צריכות לשקול לאחר הלידה הוא תחילת ההנקה. נשים שמניקות צריכות לאכול מזונות מאוד ספציפיים.

בכל דיאטה שתבחר, וודא שיש לך את אישור הרופא או התזונאי שלך. כל אחד מאנשי המקצוע הרפואיים הללו יוכל לספק מדריך שיציע לך את התזונה המאוזנת שאתה צריך.

לאחר שהבנתם את ההיבט הזה, מטרת המאמר הזה היא להצביע על המרכיבים הטבעיים והבריאים שלנו הידועים כמגבירים את ההגנה. כמו כן, נספק לכם כמה רעיונות פשוטים כיצד להכין אותם בצורה טעימה.

מזונות מומלצים לאכול לאחר לידה

פרי

בראש רשימת המזונות המומלצים לאכילה לאחר לידה נמצאים, כמובן, פירות. לפירות יש כוח מדהים לבנות את ההגנה שלנו, הודות לתכולת הויטמינים הגבוהה שלהם.

רוב הפירות מכילים כמות טובה של ויטמין C. ויטמין מפתח זה אחראי לשמירה על מערכת החיסון שלנו בתנאים אופטימליים.

בין הפירות המציעים את הריכוז הגדול ביותר של ויטמינים הם:

  • תפוזים
  • דומדמניות שחורות
  • קיווי
  • פפאיה
  • פירות יער אדומים

הזמן הטוב ביותר לאכילת פירות הוא במהלך היום. לדוגמה, אנו ממליצים להכין סלט פירות טעים.

ירקות וקטניות

בראש רשימת המזונות המומלצים לאכילה לאחר לידה נמצאים
בראש רשימת המזונות המומלצים לאכילה לאחר לידה נמצאים, כמובן, פירות.

ירקות וקטניות הם מרכיב חשוב נוסף בהתחשב בתכולת הוויטמינים שלהם וביכולתם להגביר את ההגנה שלנו. האפשרויות החזקות ביותר הן פלפלים, דלעת ופטרוזיליה.

פטרוזיליה שימושית מאוד, לאור הרבגוניות שלה - קל להוסיף אותה למגוון מאכלים. לגבי קטניות, העדשים נמצאות בראש הרשימה. הם לא רק מזינים ועמוסים בברזל, אלא גם טעימים.

יחד עם זאת, בכל הנוגע להחלמה לאחר הריון ולידה, אנו ממליצים לצרוך כמות מרובה של עלים ירוקים. ירקות כמו תרד, אספסת, קייל ומנגולד מכילים ויטמין K, המסייע בשיקום קרעי רקמות כתוצאה מלידה טבעית או חתך C.

"באיזו דיאטה תבחר, וודא שיש לך את אישור הרופא או התזונאי שלך. כל אחד מאנשי המקצוע הרפואיים הללו יוכל לספק מדריך שיציע לך את התזונה המאוזנת שאתה צריך."

דגים עשירים באומגה 3

מה שנקרא "דג שומני" כמו סלמון, סרדינים, פורל והרינג בולטים הודות לתכולת האומגה 3 הגבוהה שלהם. מרכיב זה הוא מהותי לחלוטין כשמדובר בשמירה על גופנו בתנאים מעולים. זה גם מפתח במניעת הופעתן של מספר מחלות.

נשים מניקות צריכות לצרוך חצי גרם ליום על מנת להבטיח מספיק אומגה 3.

אם בחרתם לשמור על תזונה צמחונית, אז תשמחו לגלות מקורות נוספים לאומגה 3. לדוגמה, ביצים, זרעי פשתן, צ'יה, אגוזי מלך ועוד מגוון אגוזים אחרים מציעים כולם אומגה 3. במקביל., חלב סויה ומוצרי חלב כמו יוגורט מכילים גם אומגה 3, אם כי בכמויות קטנות יותר.

בדיוק אותו הדבר, טוב לבדוק עם הרופא שלך לפני קבלת החלטות קיצוניות בנוגע לתזונה שלך .

חליטות

חליטות הן בן ברית מושלם בכל הנוגע לחיזוק המערכת החיסונית שלך. הם מחזקים את הרווחה הכללית שלך ומציעים תחושת רגיעה לאמהות טריות, מה שללא ספק עוזר לשפר את הבריאות. בין האפשרויות המובילות, בהתחשב בתכונות המרובות שלהן, ניתן למנות ולריאן, כוסברה, היביסקוס, חמוציות, קינמון, כשות ולימון מליסה.

לבסוף, זכור שההחלמה שלך לאחר הלידה וההגנות הטובות מתחילה במהלך ההריון. לאופן שבו אתה אוכל במהלך ההריון תהיה השפעה רבה על הבריאות שלך לאחר לידת תינוקך. לכן, התמקדו בשמירה על בריאות לפני, במהלך ואחרי ההריון.

פופולריים