תפיסות מוטעות לגבי קרום הבתולים ובתולין

להמשיך להשתמש בבתולין כהוכחה לבתוליה של אישה
הטאבו על מיניות נשית גרם לתרבויות רבות, אפילו מודרניות, להמשיך להשתמש בבתולין כהוכחה לבתוליה של אישה.
הקשר בין קרום הבתולים לבתולים אינו יותר ממיתוס. כמו אחרים, בגלל בורות, זה נושא שנוי במחלוקת וטאבו. במאמר זה נסקור כמה מהתפיסות השגויות הללו.

מיניות, במיוחד מיניות נשית, מוקפת בתפיסות מוטעות. הסטיגמה לגבי זה קיימת כבר מאות שנים, ואילצה נשים להתעלם מהגוף שלהן. זה אפילו דוחף אותם להאמין למיתוסים מסוימים, כמו זה לגבי קרום הבתולים ובתולין.

הטאבו על מיניות נשית גרם לתרבויות רבות, אפילו מודרניות, להמשיך להשתמש בבתי הבתולים כהוכחה לבתוליה של אישה. לכן, הם אפילו נחשבים לאות טהרה.

עם זאת, בנוסף רק לסמל טוהר עבור אנשים מסוימים, הם חלק ממערכת הרבייה הנשית, שמאפייניה עדיין בגדר תעלומה.

הכל על קרום הבתולים ומה שהם עושים

קרום הבתולים הוא קרום רקמה בנרתיק המכסה חלקית את הפתח.

זה מופיע בשנים הראשונות של חייהן של נשים, שם רבים מאמינים שהוא מגן על הנרתיק מפני זיהומים. עם זאת, תכונה זו נעלמת ברגע שהגוף יוצר את מנגנוני ההגנה שלו.

קרום הבתולין יכול להופיע בצורות שונות. ניתן לחלק אותם לשניים על ידי רקמה נוספת, הנקראת קרום בתולים. מצד שני, יכול להיות שיש להם גם חור קטן, הנקרא קרום בתולים מיקרו-מחוררים.

עם זאת, באופן כללי, אפילו קרום הבתולים שלמים אינם מכסים את כל פתח הנרתיק. זה יגרום לכך שלא ניתן לקבל מחזור.

בכל מקרה, לחלק קטן מהאוכלוסייה יכול להיות בעצם קרום בתולין ללא פתח כלל. עם זאת, זוהי חריגה, ויכולה למעשה לגרום לבעיות בריאותיות. כיום, הרופאים יכולים לתקן זאת בניתוח פשוט מאוד.

מתי קרום הבתולים נשבר?

למרות שבאופן היסטורי, אנשים קישרו בין קרום הבתולים שחודר לאיבוד בתוליה, קיום יחסי מין בפעם הראשונה הוא לא הדבר היחיד שיכול לשבור את קרום הבתולים. האם אתה יכול לשבור את קרום הבתולים שלך ללא חדירה? התשובה היא כן, כמובן!

לכל אדם יש קרום בתולין שונה. חלקם אלסטיים ושבירים יותר מאחרים. בנוסף, כולם צורות ועקביות שונות.

ייתכן שחלק מהאנשים נולדו עם מעט מאוד קרום בתולין. זה גם משתנה עם הזמן. ככל שמתבגרים, הוא נהיה דק יותר ויותר.

לכן, זה יכול להישחק ולהיקרע אפילו לפני שהגיע לגיל ההתבגרות. פעילויות כגון ספורט, שימוש בטמפונים, אוננות או פציעות יכולות לגרום לו להישבר מבלי לקיים יחסי מין.

יש אפילו נשים שאחרי קיום יחסי מין, מעולם לא שברו את קרום הבתולים שלהן כי הוא יותר אלסטי מהרגיל. זה אומר שהוא לא נקרע, אפילו לאחר אוננות או חדירה. סוג זה נקרא קרום בתולין שאנן.

האם קרום בתולין שבור גורם לכאבים ולדימום?

הקשר בין קרום הבתולים לבתולים אינו יותר ממיתוס
הקשר בין קרום הבתולים לבתולים אינו יותר ממיתוס.

לא תמיד יהיה דם כאשר קרום הבתולים נשבר. זה תלוי בהרבה גורמים, כמו הצורה או העקביות שלו. אלה ישפיעו אם אתה מרגיש הרבה כאב או רק מעט.

ככל שקרום הבתולים עמיד יותר, כך השבירה שלו יכולה להיות מטרידה יותר. עם זאת, סביר יותר שהוא יהיה רזה ושברירי במהלך גיל ההתבגרות, כך שאם הוא יקרע, לא תרגיש כאב.

"למרות שמבחינה היסטורית, אנשים קישרו בין קרום הבתולים שחדר לאיבוד בתוליה, קיום יחסי מין בפעם הראשונה הוא לא הדבר היחיד שיכול לשבור את קרום הבתולים."

באשר לכאבים שנשים חשות בפעם הראשונה שהן מקיימות יחסי מין, יש לכך מעט מאוד קשר לקרום הבתולים. בדרך כלל, כפי שציינו, הקרום הזה כבר נשחק כשזה קורה.

הסיבה האמיתית היא שרוב הנשים לא מוכנות לגמרי כשהן מקיימות יחסי מין בפעם הראשונה. בנוסף, אם בני הזוג חסרי ניסיון, העצבים יכולים לכווץ את השרירים, מה שגורם להם להיות מתוחים.

הנרתיק, למעט מצבים רפואיים מסוימים, מיועדים למין נטול כאבים. עם זאת, שימון חשוב מאוד לחדירה קלה.

מה לזכור לגבי קרום הבתולים ובתולין

חשוב ללמוד עוד על איך הגוף שלך מתפקד בפועל. בנוסף, גלה את האמת על מיתוסים או אמונות שעוצרים אותך מלפתח חיי מין בריאים ומספקים.

שינויים הורמונליים מגיעים עם גיל ההתבגרות והתעוררות המיניות. כמו כן, הקשר כביכול בין קרום הבתולים ובתולים גורם לחששות המבוססים על אמונות שווא.

אל תמשיך להאמין שאתה מאבד את הבתולים שלך כאשר קרום הבתולים שלך נשבר. זה רגע שהוא לא רק פיזי, אלא גם רגשי. זה הרבה מעבר לשבירת רקמה.

העובדה שהרקמה הזו שלמה לא מוכיחה בתוליה. לכן, אין מה לדאוג. הכירו את הגוף שלכם טוב יותר, ולמדו את ילדיכם מידע אמיתי ועובדתי.

פופולריים