כיצד חיות טיפול יכולות לעזור לילדים?

חיות טיפול מועילות במיוחד לילדים
בעוד שהם יכולים לעזור גם למבוגרים, חיות טיפול מועילות במיוחד לילדים.
בנוסף להיותם חברה נהדרת, בעלי חיים יכולים לעזור לאנשים להתגבר על מספר הפרעות בריאותיות. זה המקרה עם חיות טיפול. הם יכולים לעזור לשפר ולפתור בעיות רבות בילדים, מבוגרים וקשישים.

טיפול בסיוע בבעלי חיים משתמש בבעלי חיים שונים מסיבות שיקום רבות ושונות. בעוד שהם יכולים לעזור גם למבוגרים, חיות טיפול מועילות במיוחד לילדים.

היתרונות של חיות טיפול לילדים

מדע הרפואה התקדם ולמרבה המזל זיהה את ההשפעה החיובית של טיפול בבעלי חיים על בריאותם של ילדים. כיום, חיות טיפול משמשות בתרגילים רבים ושונים עם מטרות שונות. מטפלים שואפים לעורר דבר מסוים, בהתאם למין שבו הם משתמשים ולסוג האינטראקציה.

אתה לא באמת יכול לציין יתרונות או תוצאות בתחום הטיפול בבעלי חיים. לכל ילד צריך איש מקצוע שיכין עבורו תכנית טיפול ספציפית.

עם זאת, אנו נראה לך את היתרונות העיקריים שסוגים שונים של חיות טיפול מביאות לרוב לילדים.

טיפול בסיוע עם כלבים

כלבים הם כנראה חיות הטיפול המגוונות ביותר שאנו מכירים. האינטליגנציה, הרגישות והמסירות שלהם לבני אדם הופכים אותם למועילים מאוד בהקשרי שיקום שונים.

מצד אחד, כלבי נחייה עוזרים לילדים עם אובדן ראייה מוחלט או חלקי לקבל איכות חיים טובה יותר. בעזרתם, ילדים אלו יכולים לנוע בחופשיות ולקבל בחזרה עצמאות. החופש הזה חשוב מאוד כשהם הופכים למבוגרים. הם יכולים גם להיות פעילים יותר ובעלי חיים חברתיים בריאים.

ככל שטיפול בבעלי חיים נעשה יותר ויותר בשימוש, כלבים הופכים גם לבעלי ברית של למידה. זה מבקש להשתמש בכלבים כדי לעזור במיומנויות קוגניטיביות, רגשיות וחברתיות אצל ילדים עם תנאים מסוימים. לדוגמה, הם עוזרים לאלה עם עיכובים נפשיים, הפרעת הספקטרום האוטיסטי או תסמונת דאון.

חשוב גם להזכיר את התפקיד הרגיש של כלבים לטיפול בחולים קשישים ובאלה עם מחלות קשות או סופניות. בבתי חולים ומרכזים מבוגרים רבים יש טיפולים בעזרת כלבים כדי ליצור סביבה חיובית יותר. כמו כן, הם משפרים את מצב הרוח הכללי ומסייעים להאיץ את החלמתו של המטופל.

טיפול בסוסים והיתרונות המרובים שלו

טיפול בסיוע בבעלי חיים משתמש בבעלי חיים שונים מסיבות שיקום רבות ושונות
טיפול בסיוע בבעלי חיים משתמש בבעלי חיים שונים מסיבות שיקום רבות ושונות.

כיום, טיפול בסוסים הוא הפעילות המוכרת ביותר מבין סוגי הטיפולים השונים בבעלי חיים. סוסים יכולים להיות "כלי שלם" בשיקום ילדים ובני נוער. הם יכולים לחוות הישגים קוגניטיביים, חברתיים, רגשיים ונוירו-שריריים.

למעשה, סוסים הוכרו כחיות טיפול מאז יוון העתיקה. הם עוזרים לאנשים שמתאוששים מתאונות. בנוסף, סוסים עוזרים לשלוט בתסמינים של מחלות פיזיות ונפשיות כאחד.

טיפול בסוסים מילא גם תפקיד מרכזי בהקלה על כאבים של מחלות ניווניות. לדוגמה, הם עוזרים עם דלקת פרקים, דלקת מפרקים ניוונית, בין היתר. הם אחת הבחירות הפופולריות ביותר עבור חיות טיפול.

כיום, סוגים רבים ושונים של טיפולים משתמשים בחיות טיפול.

לטאות כחיות טיפול

ילדים רבים מאמצים איגואנות ולטאות קטנות כחיות מחמד אקזוטיות. עם זאת, השפעתם החיובית על הבריאות נחקרה והשתמשה בטיפול בבעלי חיים.

למרות שהם עשויים להיראות מפחידים, זוחלים אלה עוזרים מאוד בחיזוק הכישורים הקוגניטיביים והחברתיים אצל ילדים.

גם לאיגואנות וללטאות יש יתרון גדול על פני כלבים וסוסים. הם תופסים פחות מקום ודורשים טיפול פשוט יותר. בנוסף, מכיוון שאין להם שיער, הם חיות טיפול נהדרות לאנשים עם אלרגיות.

טיפול במכרסמים קטנים

ילדים נמשכים לרוב להיבט העדין והעדין של מכרסמים קטנים. אלו הם אוגרים, ארנבות וחזירי ניסיונות.

אלו חיות שרבים לא מפחדים מהם כי הם כל כך קטנים ועדינים. הם גם קלים לטיפול והם מסתגלים לסביבות קטנות. בנוסף, הם מהווים חיית מחמד ראשונה מעולה לילדים.

מומחי זוותרפיה מסבירים שמכרסמים קטנים עוזרים לילדים עם אוטיזם להפיק תועלת חברתית ורגשית.

חתולים כחיות טיפול

דבר אחד שיש לקחת בחשבון הוא ההיבט החיובי של חתולים טיפוליים למבוגרים מבוגרים. מגע עם חתולים יכול לעורר את היכולת הקוגניטיבית והזיכרון.

נכון לעכשיו, מחקרים רבים נערכים על היתרונות של טיפול בבעלי חיים כדי לגלות כיצד סוג זה של טיפול יכול להועיל ליותר ילדים בלמידה ובכישורים החברתיים שלהם.

חיות טיפול מקבלות את ההכשרה והטיפול המתאימים להן כדי לעזור לאנשים במצבם. טיפול בסיוע נועד לקדם חוויה חיובית הן למטופל והן לבעל החיים. יחד, החי והמטופל יכולים ללמוד ולצמוח יחד.

פופולריים