מה לעשות אם הילד שלך צולע?

זה תלוי בהורים לשים לב היטב ולהבין שילדם צולע
מכיוון שילדים לא תמיד מודעים לחלוטין למה שקורה, זה תלוי בהורים לשים לב היטב ולהבין שילדם צולע.
צליעה בילדים עשויה להיגרם על ידי דברים שונים, החל מהפשוטים ביותר ועד לאלו הכוללים סיבוכים חמורים. גלה מה לעשות אם הילד שלך צולע כאן.

יש ילדים שהולכים בצורה לא סדירה, מנסים להימנע מתמיכה מלאה בכפות הרגליים על הקרקע, או אפילו משתמשים רק בקצה הרגליים כתמיכה בזמן שהם מכופפים את הברך. מכיוון שילדים לא תמיד מודעים לחלוטין למה שקורה, זה תלוי בהורים לשים לב היטב ולהבין שילדם צולע.

הנעלה

כאשר אתה רואה שילדך מפספס צעד, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לבדוק את הנעליים שלו כי יכול להיות שיש להם אבן תקועה בסוליות או אולי הנעליים שלו לא נוחות. לגבי האחרון, זה עלול להוביל לשלפוחיות בסוליית כף הרגל ובחלק האחורי של העקב.

בגלל כמה מהר זה קורה, גדילה אצל ילדים יכולה לפעמים להיעלם מעיניהם. עם זאת, שינויים קבועים בגודל הרגליים יכולים לגרום להם לגדול מהנעלים שלהם לעתים קרובות מאוד.

מעקב מתמיד אחר מידת הנעליים של ילדך אמור להפוך להרגל נפוץ בתפקיד היומיומי שלך כהורה. שימוש במידת נעליים קטנה יותר עלול להשפיע על דרך ההליכה שלהם ובסופו של דבר יכול לגרום לילדים לבחור בצליעה כדרך להתמודד עם אי הנוחות שלהם.

כאשר אתם קונים נעליים לילדים שלכם, עליכם לוודא שהן אינן צמודות מדי ושהן ארגונומיות. במילים אחרות, הם צריכים להיות מתאימים לגוף שלהם ונוחים להליכה.

חשוב שהנוחות והארגונומיה ישלטו כפרמטרים חיוניים בבחירת נעליים. במובן הזה, לעולם לא כדאי לשים את האופנה במקום הראשון.

שברים או נקעים

באופן כללי, ילדים כל הזמן חוקרים. הם נמצאים בתהליך של גילוי כל מה שסביבם. כתוצאה מכך, הם אף פעם לא מפקפקים בסכנות שכרוכות בכך. בדרך כלל, הם מטפסים ורצים בכל מקום, וככל שמקום קשה יותר עבורם, כך הם יתייחסו לזה יותר הרפתקני ומהנה.

אילו צעדים עלי לנקוט אם הילד שלי צולע
אילו צעדים עלי לנקוט אם הילד שלי צולע?

עם זאת, כיף יכול להפוך לחוויה לא נעימה. הסיבה לכך היא שהם תמיד יהיו חשופים לנפילה או להכות בעצמם, לסבול מנקעים ובמקרים הגרועים ביותר לשברים. גם כאשר הפציעה אינה חמורה, היא עלולה לגרום לילד לצלוע עקב אי נוחות או כאב.

אחת התאונות הנפוצות הקשורות לפעילות גופנית היא שברי עצם השוקה. באופן קבוע, ילדים צעירים לא מבינים מה קרה להם. בהקשר זה, שבר זה יכול לנבוע מקפיצה לא טובה, כאשר הם רצים, או כאשר הם עולים על מגלשה. פציעה זו עלולה לגרום לך לשים לב שילדך צולע.

הילד שלי צולע מגיל צעיר מאוד

אם אתה שם לב שהתינוק שלך צולע בזמן שהוא לומד ללכת, יכול להיות שהוא סובל מבעיה נוירולוגית. כאשר לילדך יש קושי זה בגיל צעיר, עליך לקחת אותו למומחה בהקדם האפשרי כדי לקבל את הניתוחים הדרושים ולקבוע את הסיבות.

הסיבה לכך היא שככל שתיקח יותר זמן לפעול, כך יהיה קשה יותר לתקן את הבעיה.

מדוע ילדכם צולע אם אין נזק נראה לעין

התשובה יכולה להיות שהם סובלים מאחד מהמצבים האלה שלא קל לזהות:

  • פציעה או דלקת בירך.
  • התפתחות לא תקינה של ירך (דיספלסיה של הירך).
  • שבר שהתרחש במהלך הילדות.
  • זיהום במפרקים.
  • אי התאמה באורך הרגל.

אם ילדך נולד עם כל אחת מהמחלות הללו, כגון אי התאמה באורך מפרק הירך או הרגליים, הם עלולים לא לשים לב אליו כאשר הם מתחילים ללכת. עם זאת, הצליעה שלהם תתברר יותר ככל שיתפתחו.

אילו צעדים עלי לנקוט אם הילד שלי צולע?

כאשר אתה בודק את ילדך וקובע שהגורם לצליעה שלו הוא פציעה קלה, אתה יכול לנשום לרווחה, שכן אתה יכול לטפל בבעיה בבית. דוגמה לכך הם חתכים או שריטות בכפות רגליהם, שכן ניתן לטפל בהם בקלות באמצעות ערכת עזרה ראשונה.

אבל אם אינך יכול לקבוע את הסיבה לצליעה שלהם והיא נמשכת יותר מ-24 שעות, הכרחי שתיקח את ילדך לייעוץ רפואי. במידת הצורך, יציין הרופא צילומי רנטגן או בדיקות אחרות הנראות לו כראויות לאבחון ולטיפול.

זכרו שרק רופא הילדים שלהם יוכל לבחון אותם ולוודא שזו לא בעיה גדולה. אם כן, הם יהיו אחראים לנקוט באמצעים הדרושים כדי לשלוט ולמנוע את החמרה והסתבכות של המצב עם הזמן.

אל תשכח שככל שתפעל מהר יותר, כך יהיה קל יותר לטפל בבעיה זו אצל ילדך.