אלרגיות לשמש בילדים: מה שאתה צריך לדעת

שיער אדום או נמשים נוטים אפילו יותר לסבול מכוויות שמש או לסבול מאלרגיות בעור
ילדים עם עור בהיר, שיער אדום או נמשים נוטים אפילו יותר לסבול מכוויות שמש או לסבול מאלרגיות בעור.
פיגמנט העור פחות מפותח כשמדובר בילדים ותינוקות. לכן, חשוב להסתכל על אלרגיות לשמש ולהבין מה מצב זה כרוך.

זה נפוץ שילדים סובלים מאלרגיות לשמש. אלה גורמים לאדמומיות, פריחה, גירוד ושלפוחיות בעור. כל ההשלכות הללו מאוד לא נעימות ויכולות להופיע דקות ספורות לפני או אחרי חשיפת העור לשמש.

עורם של ילדים ותינוקות עדין הרבה יותר מזה של מבוגרים. הסיבה לכך היא שהשכבה הקרנית - השכבה החיצונית ביותר של האפידרמיס - דקה יותר ולכן מחסום פחות יעיל נגד השמש.

כתוצאה מכך הוא סופג את קרני השמש הרבה יותר מהר ומאפשר להן להגיע לשכבות הפנימיות. לכן, אין זה מפתיע שיש יותר ויותר מקרים של אלרגיות לשמש בילדים.

נכון שעור הילדים מייצר מלנוציטים – התאים שמייצרים מלנין. עם זאת, הם לא מפותחים לחלוטין. לכן, לעור שלהם יש פחות הגנה טבעית מפני השמש.

ילדים עם עור בהיר, שיער אדום או נמשים נוטים אפילו יותר לסבול מכוויות שמש או לסבול מאלרגיות בעור. הסיבה לכך היא שהעור שלהם מייצר פחות מלנין.

אלרגיות לשמש בילדים: מה הן כרוכות?

אלרגיות לשמש בילדים הן תגובה לאור האולטרה סגול המופיע זמן קצר לאחר החשיפה לשמש.

כדי להימנע מסוג זה של תגובה, עליך לקחת בחשבון אמצעי זהירות וטיפים מסוימים. וכמובן, אם אתה מבחין בתגובות אלרגיות כלשהן לשמש אצל ילדך, עליך לפנות למומחה מיד.

יתר על כן, חשוב לדעת היכן הסימפטומים של אלרגיה לשמש צפויים להופיע. הסימפטומים נוטים להופיע סביב הצוואר, גב הידיים של ילדים, המשטח החיצוני של זרועותיו וחלקם הפנימי של הרגליים.

בדיוק אותו הדבר, חשוב גם לציין שאלרגיות לשמש מתרחשות רק אצל אנשים מסוימים שכבר רגישים. ובמקרים מסוימים הם יכולים להתעורר לאחר החשיפה הקצרה ביותר לשמש.

אז, בואו נסתכל על האלרגיות הנפוצות ביותר לשמש בילדים.

אלרגיות השמש השכיחות ביותר בילדים

להלן אלרגיות השמש שילדים צפויים לחוות:

1. רגישות לאור

אם ילדכם מציג תגובה כמו כוויות שמש, נפיחות או גירוד עז לאחר חשיפה מוגבלת לשמש, זה עשוי להיות סימן לפוטו-רגישות. כפי שהשם מעיד, זה כרוך ברגישות גבוהה לאור טבעי.

אין זה מפתיע שיש יותר ויותר מקרים של אלרגיות לשמש בילדים
לכן, אין זה מפתיע שיש יותר ויותר מקרים של אלרגיות לשמש בילדים.

מצב זה יכול להתגלות גם אצל ילדים המפתחים פריחה או גלדים באזור הגוף בו התרחשה חשיפה לשמש. בכל מקרה, עדיף לקחת את ילדך לבדיקת מומחה בהקדם האפשרי.

2. התפרצות אור פולימורפית

התפרצות אור פולימורפית מתרחשת בדרך כלל יום או יומיים לאחר חשיפה אינטנסיבית לשמש. זה יכול לגרום לתסמינים שנעים בין נקודות אדומות קטנות לכתמים מלאי נוזל, אקזמה או אפילו פצעים. האזורים הפגועים הם בדרך כלל הפנים, הצוואר, הזרועות והידיים שנחשפו.

בילדים, המצב מתחיל בדרך כלל ככתמים יבשים על הפנים עם כתמים אדומים וגרד חמור. הנגעים בדרך כלל נעלמים באופן ספונטני לאחר מספר שבועות, כל עוד אין יותר חשיפה לשמש.

"ילדים עם עור בהיר, שיער אדום או נמשים נוטים אפילו יותר לסבול מכוויות שמש או לסבול מאלרגיות בעור. הסיבה לכך היא שהעור שלהם מייצר פחות מלנין".

3. אורטיקריה סולארית

אורטיקריה סולארית מאופיינת בגירוד ואדמומיות. באופן כללי, זה מופיע בערך 30 דקות או פחות לאחר החשיפה לשמש. לאחר מספר שעות העור חוזר לקדמותו.

4. פוטודרמטיטיס

לבסוף, פוטודרמטיטיס מתרחשת כאשר קרניים אולטרה סגולות מגיבות עם כימיקלים מסוימים בשמש. מוצרים כימיים אלה יכולים להגיע ממזונות נפוצים, כגון גזר, פטרוזיליה וסלרי.

יתר על כן, הפריחה מופיעה בדרך כלל 24 שעות לאחר החשיפה ויכולה להימשך שבועות או אפילו חודשים כדי להחלים לחלוטין. זה עשוי להופיע כפריחה מגרדת, או אפילו בצורה של שלפוחיות.

טיפים להגנה על ילדים מפני השמש

להלן, נספק רשימה של כמה טיפים להגנה על ילדיכם מפני השמש. שים לב והפעל אותם!

  • הרחק ילדים ממגע ישיר עם השמש.
  • ילדים חייבים להישאר מוגנים מאור השמש בשעות החזקות ביותר שלו. כלומר מ-11 בבוקר ועד 3 אחר הצהריים.
  • כסו את עור הילדים בביגוד מגן.
  • השתמשו בתכשיר מסנן קרינה עם מקדם SPF גבוה כדי להגן על העור העדין שלהם.
  • גם בימים מעוננים, זכור שרמות ה-UV עדיין יכולות להיות גבוהות .
  • מרחו קרם שמש לאחר החשיפה על מנת להרטיב את עור ילדיכם.

לבסוף, זכרו לשמור על גישה בריאה לגבי כמות השמש שעור ילדכם נחשף אליה. כמו כן, השתמש במוצרים המגנים על העור שלו מהשמש. שני האמצעים הללו יכולים לעזור למנוע מקרים של אלרגיה בעור.

אל תהססו לנקוט באמצעים הדרושים ולהעריך את הסימפטומים שילדכם מציג.