להגיע להסכמה לגבי גידול ילד

עדיין עדיף להגיע להסכמה לגבי גידול הילד
גם כשמדובר בהורים פרודים, עדיין עדיף להגיע להסכמה לגבי גידול הילד.
נכון שכל ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם. באותה מידה, להגיע להסכמה לגבי גידול הילד לא תמיד קל לזוגות. אם אינכם פתוחים לדיאלוג ולמשא ומתן, הסכסוכים שלכם עלולים בסופו של דבר לפגוע קשות בקטנטנים שלכם.

כאשר זוג מחליט להקים משפחה, שני עולמות מתאחדים ויוצרים עולמות חדש לחלוטין. המטען, הדעות ונקודות המבט של כל אחד מבני הזוג מתרסקים כדי להתמודד עם המשימה של גידול משפחה. זה יכול להפוך את ההסכמה לגבי גידול הילד לאתגר קשה.

כשאנחנו הופכים להורים, הדרך שבה הורינו גידלו אותנו מתבהרת למדי. בין אם הכוונה היא לחזור על כך או להימנע מכך, החינוך שקיבלנו מקבל תפקיד חשוב. הפחדים, הרצונות והאמונות שלנו מגיעים לקדמת הבמה, ולעתים מתנגשים עם אלה של בן הזוג שלנו.

חזית משותפת

עם זאת, חיוני שילדים יראו את הוריהם כחזית משותפת, מוצקה ותקיפה. זה מספק להם גבולות וביטחון ברורים לגבי איך להתמודד עם עצמם בחיים. אם ילדים עדים לחילוקי דעות מתמידים בין הוריהם, הם יקבלו מסרים מעורבים וירגישו חוסר בנקודת התייחסות ברורה.

סתירות בין ההורים ותחושת חוסר הביטחון הנובעת מכך מובילים לעצב ואי נוחות ללא ספק אצל ילדים.

יתרה מכך, זה עשוי להפוך לגורם שילדים לומדים לנצל אותו. במילים אחרות, ילדים עשויים להשתמש בשסעים אלה בין הוריהם כדי ליישר קו עם נקודת המבט של כל הורה שהם מעדיפים בכל הזדמנות.

זה יכול להפוך את ההסכמה לגבי גידול הילד לאתגר קשה
זה יכול להפוך את ההסכמה לגבי גידול הילד לאתגר קשה.

גם כשמדובר בהורים פרודים, עדיין עדיף להגיע להסכמה לגבי גידול הילד. חשוב שילדים להורים פרודים יקבלו את אותם מסרים בשני בתיהם.

חוסר הסכמה לגבי גידול הילד

ישנם שני מצבים עיקריים המשקפים את הקושי של ההורים להגיע להסכמה לגבי חינוך הילד.

לשניהם יש נקודות מבט שונות לחלוטין על גידול ילדים

זה המקרה הכי ברור. בהתחשב בחוויות החיים שלו, לכל הורה יש רעיונות שונים מאוד לגבי מה הכי טוב לגידול ילדו. שניהם מרגישים שהם צודקים ושמה שהם מאמינים הוא נכון. זה גורם לחוסר גמישות בכל הנוגע לדיאלוג, הקשבה ומשא ומתן עם בן הזוג.

כל אחד מבני הזוג מנסה לכפות את מה שהוא או היא חושבים לנכון, מייצר תחושת בלבול וחוסר שליטה בילדים. לכן, חילוקי דעות וויכוחים בין ההורים הם קבועים ויכולים להפוך לקרב אגו.

יש הסכמה בתיאוריה אבל לא בפועל

מצב נוסף שמופיע בדרך כלל הוא כאשר הורים, באמצעות דיאלוג, מגיעים להסכמה לגבי גידולו של הילד. נראה שהם חולקים את אותם ערכים ונקודות מבט ואין להם קושי לקבוע כללים לביתם.

אולם בכל הנוגע למימוש ההסכם שלהם, אחד ההורים מתירני הרבה יותר מהשני. פילוסופיית גידול הילדים שבה הוא או היא תמך לחלוטין נראית כעת חסרת חשיבות. ההורה עושה חריגות קבועות ואינו מתייחס יותר להסכם גידול הילדים ברצינות.

בכך, הורים מקלים מבטלים את כל העבודה הקשה של בן זוגם בעמידה בהסכם ובקביעת גבולות. יתרה מכך, הם מעמידים אותם נגד ילדיהם כמפלצות לא גמישות.

איך מגיעים להסכמה לגבי גידול הילד

  1. אתם משפחה חדשה. טוב לדבר על החינוך ששניכם קיבלת ולהשתמש בו כנקודת התייחסות בהיבטים מסוימים. עם זאת, אל תאבדו את העובדה שמדובר במשפחה חדשה לגמרי ואתם לא צריכים לחזור על מעשי ההורים שלכם. הדרך שבה הוריך גידלו אותך היא לא הדרך היחידה, או אפילו בהכרח הטובה ביותר.
  2. ודא שאתה ובן זוגך מציגים את עצמך כחזית מאוחדת. דברו בפרטיות על הכללים שאתם רוצים להטיל בביתכם. הימנעו מוויכוחים וסותרים זה את זה מול ילדיכם. אם לאחד מכם יש סכסוך עם ילדכם, עדיף שהשני יישאר מחוץ לזה ויחכה עד שתהיו לבד כדי לדבר על זה.
  3. זכור שאתה צוות. השותף שלך הוא לא האויב, אלא בעל ברית שלך. חפשו יחד פתרונות והימנעו מהאשמות ומאבקי כוח.
  4. היו קבועים לגבי הצבת גבולות. אל תשאיר את משימת גידול הילדים לבת הזוג שלך ואל תערער את העבודה הקשה שלו. אם עשיתם הסכם, בצעו אותו בפועל. גידול בן אדם דורש מאמץ, אבל זו אחריות יפה.

פופולריים