היתרונות של התעמלות אומנותית לילדים

היתרונות של התעמלות אומנותית לילדים
היתרונות של התעמלות אומנותית לילדים.
התעמלות אומנותית היא ענף גוף מלא. הראו לילדיכם כמה סרטונים מהספורט הזה ושאלו אותם אם הם רוצים לנסות אותו. הם עשויים לגלות תשוקה חדשה בעצמם!

התעמלות אומנותית היא פעילות המשלבת תנועות ריקוד ובלט. זה גם מוסיף אקרובטיקה ושימוש בכלים כמו סרטים, כדורים וחישוקים.

למרות שאנשים רבים מפקפקים ביתרונותיה במהלך הילדות, ישנם יתרונות רבים של התעמלות אמנותית לילדים.

למרות שזו אולי לא אחת הבחירות המועדפות בבחירת ספורט לילדים, כדאי להציע התעמלות אומנותית כאפשרות.

באופן כללי, מומלץ שילדים יהיו מעל גיל 6 כדי להירשם למקצוע זה. אם הם עושים את זה קודם, הם בקושי יכולים לבצע את הפעולות הבסיסיות הנדרשות על ידי הספורט הזה.

עד גיל 6 ילדים מתחילים לפתח את האוריינטציה המרחבית שלהם. יש להם כבר שליטה טובה יותר בגוף שלהם.

התעמלות אומנותית היא גם פעילות המתאימה לבנים ולבנות, אם כי בעיקר נשים מתאמנות בה ברחבי העולם. ניתן לעשות זאת בנפרד או ביחד, בין אם בדואטים, שלישיות, רביעיות או חמישיות.

היתרונות של התעמלות אומנותית לילדים

התעמלות אומנותית היא פעילות תובענית, שיש לה את היתרונות הבאים לילדים המתאמנים בה:

1. משפר מצב גופני וגמישות

אם ראיתם את התנועות שמבוצעות בשגרת התעמלות אומנותית, בוודאי הבנתם למה אנחנו מתכוונים. משמעת זו דורשת תנועות קשות, הבודקות את גמישות הילדים. בנוסף, הם מונעים מהגמישות להתמעט עם השנים.

כמו כן, היציבות שהיא דורשת מחזקת את השרירים שלהם. זה גם עוזר לשרוף קלוריות ומקדם חילוף חומרים, תיאבון ומנוחה.

2. מחבר ילדים עם גופם וסביבתם

בנוסף לדרישות הגופניות, התעמלות אומנותית שמה דגש רב על האסתטיקה. משמעות הדבר היא שילדים מודעים לחלוטין לתנועות שהם מבצעים. הם גם ממוקמים בצורה מושלמת בזמן ובמרחב.

עם זה, בנוסף, זה יכול לתקן יציבה גרועה, וכתוצאה מכך, למנוע פציעות. האיזון שלהם יועיל גם על ידי תרגול הספורט הזה.

3. תרגול ריכוז

היתרונות של התעמלות אומנותית הם לא רק פיזיים. בהיותו ספורט הדורש תכנון מסוים מראש, הילד אינו יכול להזניח את מה שהוא עושה.

אם ראיתם את התנועות שמבוצעות בשגרת התעמלות אומנותית
אם ראיתם את התנועות שמבוצעות בשגרת התעמלות אומנותית, בוודאי הבנתם למה אנחנו מתכוונים.

כתוצאה מכך, עובדים גם על זיכרון ותשומת לב. אין ספק שמדובר בתרגיל שמפעיל את כל הגוף.

"לפני גיל 6 ילדים בקושי יכולים לבצע את הפעולות הבסיסיות הנדרשות בספורט זה. עד גיל 6 הם מתחילים לפתח את האוריינטציה המרחבית שלהם".

4. ממריץ קואורדינציה

אלמנט נוסף הקיים בהתעמלות אומנותית הוא מוזיקה. לכן, בנוסף לחידוד השמיעה, הילדים יהיו במצב שיחייב אותם לתאם את תנועותיהם עם המוזיקה.

5. משפר את איכות חייהם

היתרונות של התעמלות אומנותית שתוארו לעיל יכניסו את הילדים למצב רוח טוב יותר. מעבר להיותם פעילים, התרגול של דיסציפלינה זו יעזור להם לפתח פרופריוספציה משלהם. זה גם בונה הערכה עצמית וביטחון עצמי.

כמו כן, הם מתחילים ליצור אינטראקציה עם עמיתים ומורים. הם ילמדו את הערך של עבודת צוות, תמיכה הדדית וכיף קבוצתי.

קולות נגד התעמלות אומנותית

מעבר ליתרונות, עלינו לשקול גם את טיעוני המתנגדים לפעילות זו. למרות שהכלל הכללי הוא להתחיל אחרי גיל 4, רבים אומרים שהם עדיין צעירים מאוד.

הוויכוח העיקרי קשור לדרישות הספורט הזה לילדים צעירים. זה כולל הן דרישות פיזיות, עם תנועות מסובכות ומסוכנות, כמו גם את המרכיב הנפשי: זכרו שילדים צריכים לשנן ולסנכרן שלבים מורכבים.

זה גם נקשר לבעיות פיזיות, כמו איחור בהופעת המחזור החודשי. מחקרים שנערכו בספורטאי עילית בעשורים האחרונים אישרו את ההשפעות הללו של התעמלות אמנותית. אלו מוסיפים לפציעות האפשריות שכל ענפי הספורט כרוכים בהן.

בנוסף, העובדה של תחרות והגשה להערכת חבר מושבעים יכולה להיות קשה. הרבה יותר, כמובן, אם הם לא יקבלו את הציון או המשוב שהם רוצים.

עם זאת, הכל יהיה תלוי ברמת הביקוש המופעלת על ילדים שעוסקים בספורט זה. כמו בכל פעילות גופנית אחרת בילדות, היבט המשחק והדגש על התפתחות נכונה של יכולות הילד צריכים לנצח.

פופולריים