איך לבחור את הבגדים של הילדים שלך?

איך לבחור את הבגדים של הילדים שלך
איך לבחור את הבגדים של הילדים שלך.

בחירת הבגדים של ילדיכם יכולה לפעמים להיות משימה מסובכת. זה נכון במיוחד עבור הורים בפעם הראשונה. אנחנו רוצים שהילדים שלנו ירגישו בנוח ויהיו חופשיים להתגלגל על הרצפה ולהתלכלך. אבל יחד עם זאת, אנחנו גם אוהבים את זה כשהם מסודרים ומסודרים.

אפילו בגיל ההתבגרות, התפקיד שממלאים נעליים ובגדים לא צריך להתבסס רק על שמירה על מראה חיצוני. זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להתאמץ כדי שהילדים שלנו ייראו טוב או שאנחנו צריכים לקדם רשלנות. אבל אנחנו צריכים לאפשר לילדים שלנו להשפיע על מה שהם לובשים.

כהורים, עלינו להבין שכאשר מדובר בילדים, עלינו לשים נוחות ופונקציונליות בראש סדר העדיפויות. זה לא הגיוני לנסות לשמור על תדמית ללא רבב אם זה אומר שהילד שלך לא יכול ליהנות ולהיות ילד.

במובן זה, רבים מאיתנו אשמים בכך ששמים את ההבל שלנו לפני הצרכים של הילדים הקטנים שלנו כילדים.

איך לבחור את הבגדים של הילדים שלך

פונקציה ארגונומית

פונקציה ארגונומית מתמקדת במתן לילדים את היכולת לנוע בחופשיות. חשוב שהבגדים של ילדיכם יהיו קלים ללבישה, נמתחים ובעלי אטמי גומי. כדאי להתרחק מחגורות צמודות, שעלולות לפצוע את הקטן שלך.

להלן כמה "כללי זהב" לבניית המלתחה של כל אחד - כולל זו של ילדים קטנים:

  • נוחות, מעל הכל. היפטר מכל פריט שלא מתאים לקטן שלך או שגורם לו או לה לאי נוחות. אם הוא קטן מדי, העבירו אותו למישהו אחר. אם זה גדול מדי, המתן עד שהילד שלך יגדל לתוך זה.
  • הימנע מבדים שאינם נושמים. בדים כמו דמוי עור, טול וסיבים סינתטיים אחרים לא יאפשרו לעור ילדכם לנשום.
  • נסו לשמור על איזון בין לבוש יומיומי לבגדים לאירועים מיוחדים. זה יקל עליך לשלב את שניהם. וכאשר הילד שלך מסוגל להלביש את עצמו, זה יקל הרבה יותר.
  • בכל הנוגע להנעלה, חשוב ביותר שהנעליים של ילדכם יתאימו לכפות רגליו. למה זה? הנעלה מתאימה מונעת מכפות רגליו של ילדך להתעוות ועוזרת לקטן שלך ללכת כמו שצריך.
  • ודא שהבגדים שאתה בוחר מתאים לאזור הגיאוגרפי שלך! זה חשוב מאוד. אנחנו צריכים לזכור שהילדים שלנו לא יכולים ללבוש בגדי קיץ כל השנה כשאנחנו חיים באזור של 4 עונות. אם אתה גר באזור יבש או לח, אז אתה צריך לקחת את זה בחשבון כשאתה מלביש את ילדיך.
  • אל תגזים עם אביזרים. לא רק שהם יכולים להיות לא נוחים, אלא שהם יכולים גם להישבר בקלות ואפילו להיות מסוכנים. חשוב לנהוג בזהירות ובשכל הישר בבחירת האביזרים שאתם שמים על ילדכם.

הצבעים ה"נכונים".

למרות הקונבנציונליות החברתית, אין צבעים "נכונים" לבנים או לבנות. הורים חופשיים להלביש את ילדיהם בכל צבע שיבחרו, מכיוון שהצבעים שילד לובש אינם מה שמגדיר את המין שלו.

הבן שלך יכול לאהוב את הצבע הוורוד, והבת שלך יכולה לאהוב את הצבע הכחול. או שהם יכולים לאהוב סגול, או ירוק, או צהוב. וזה בסדר! לבוש הוא דרך טובה לחנך ילדים מעבר לנורמות העתיקות שהחברה מנסה לרוב לכפות.

בחירת הבגדים של ילדיכם יכולה לפעמים להיות משימה מסובכת
בחירת הבגדים של ילדיכם יכולה לפעמים להיות משימה מסובכת.

המפתח בכל הנוגע לבחירת צבעי לבוש הוא להיות יצירתיים ולא להטיל גבולות. ישנן דרכים רבות לשלב צבעים שונים. התוצאה תהיה תלויה עד כמה אתה יודע לשחק איתם בעת בחירת התלבושת של ילדך.

ובל נשכח את היתרונות של טיפול בצבע. הלבשת הקטנטנים שלך בצבעים מסוימים יכולה להגביר את היצירתיות שלהם, לשפר את מצב הרוח ולהפוך אותם לפעילים יותר.

בגדים ונעליים עונתיים

ילדים צריכים ללבוש ביגוד והנעלה המתאימים לתקופת השנה. אם מזג האוויר חם, אז אסור לך לשים את ילדך בבגדים כבדים או נעליים חונקות. ובאותו אופן, אל תכריחי את ילדך ללבוש בדים דקים או שמלות קצרות אם הטמפרטורה נמוכה מדי.

להתלבש נכון בהתאם לתנאי מזג האוויר היא לא רק שאלה של נוחות, אלא גם שאלה של בריאות. לבוש לא מתאים עלול לגרום לילד שלך להתקרר, להתחמם יתר על המידה. וכמובן, זה גם יכול להכניס את הקטן שלך למצב רוח רע.

במזג אוויר קר יותר, ודא שילדך נועל נעליים סגורות. בימי שמש חמים, הושיטו יד לסנדלים, כפכפים או נעלי טניס מבד.

חשוב לשים בראש ובראשונה את הבריאות והאושר של ילדנו, לא את התמונה שאנו רוצים להציג. בבחירת הבגדים שילדכם ילבש, אל לנו להקרין עליהם את הטעם והרצונות שלנו. במקום זאת, עלינו לתת ללבוש להיות השתקפות של מי שהם.

בחירת בגדים לתינוק שלך

כשמדובר בתינוקות, ההנחיות הן הרבה יותר ספציפיות. ישנם מספר גורמים ופרטים שעליך לשים לב אליהם בעת בחירת הבגדים של התינוק שלך .

כאשר תינוקות מתחת לגיל 12 חודשים, אז חשוב במיוחד להימנע מבגדים עם רצועות או עניבות גדולות. הסיבה לכך היא שהם יכולים להיתפס או להיתקע בחפצים אחרים.

הצמדנים וסגירות סקוטש צריכים להיות קלים לפתיחה וסגירה, והם לא אמורים לשפשף או לצבוט את עורו העדין של תינוקך. כמו כן, ודא שכל הצמדנים והמדבקות וכו' מחוברים היטב לבגד כדי למנוע סכנת חנק. עדיף להתרחק מבגדים עם כפתורים ורוכסנים.

תינוקות קטנים צריכים להשתמש רק בגרביים או במגפיים. לשים נעליים זעירות על הרך הנולד שלך עשוי להיות פיתוי, אבל זכרו שבאמת אין צורך. כל מה שתניח על רגליו של הקטן שלך צריך להיות גמיש ומתאים היטב. באשר לסורקים והליכונים, אתה יכול לבחור בגרביים או נעלי סולייה רכות עם אחיזת גומי כדי למנוע תאונות.

סוודרים ומעילים צריכים להיות רופפים כך שילדכם יוכל לנוע בחופשיות. הימנע ממאמרים שצריכים לעבור על הראש של הקטן שלך, אלא אם הצוואר רחב מספיק כדי לעלות ולכבות ללא מאבק. תינוקות יכולים להיות מודאגים כאשר פריט לבוש נשאר על פניהם זמן רב מדי.

האם הילדים שלי יכולים לבחור את הבגדים שלהם?

התשובה היא כן. עם זאת, זה תלוי בשני גורמים: גיל ואישיות. ילדים יכולים להתחיל לבחור את הבגדים שלהם כאשר הם מסוגלים לנמק ויכולים להבחין בין צבעים, בדים וטעמם שלהם.

בבחירת הבגדים שילדכם ילבש
בבחירת הבגדים שילדכם ילבש, אל לנו להקרין עליהם את הטעם והרצונות שלנו.

בכל הנוגע לבחירת ביגוד לילדיכם, כדאי תמיד להקשיב למה שיש להם בעצמם לומר על כך.

אם מתעוררת אי הסכמה, הימנע מלהיכנס לוויכוח. עדיף להסביר מדוע בגדים או נעליים מסוימים אינם מתאימים לאירוע. כך תעזרו לקטנטנים שלכם להשתמש בהיגיון ולפתח קריטריונים. כמובן, הימנעו מקשיחות ואפשרו גמישות כאשר הדבר מתאים.

כאשר אתה נותן לילדים שלך את ההזדמנות להביע את טעמם ולבחור את הלבוש שלהם, זה מגביר את האוטונומיה. זה גם תורם לגיבוש האישיות שלהם.

אם אתה מונע מהילד שלך את האפשרות להביע דעה, אתה מגביל את היצירתיות ופוגע בהערכה העצמית. כשאתה לוקח בחשבון את דעתו של הקטן שלך, אתה יוצר תחושת אחריות ומגלה כבוד.

לילדים יש מלאי אינסופי של רעיונות. אם נאפשר להם לפתח את היצירתיות והדמיון שלהם בגיל צעיר, אז הם לא יפחדו ממחלוקות בעתיד.

כהורים, אנחנו תמיד רוצים את הטוב ביותר עבור המשפחה שלנו ואנחנו רוצים להגן עליהם מפני לעג. עם זאת, הקשבה לילדים שלנו יכולה לעתים קרובות לפתוח את מוחנו ולהפיג הרבה מהדעות הקדומות שלנו.

זכרו שלמרות שיש כללים בסיסיים לגבי הבגדים המתאימים בזמן זה או אחר, עדיין עלינו לאפשר כיף ויצירתיות.

פופולריים