7 דברים שנשים בהריון דואגות להם

כל הנשים ההרות דואגות
קודם כל, כל הנשים ההרות דואגות, ויש להן חששות ופחדים בשלב מסוים במהלך ההריון.

כל הנשים בהריון דואגות לדברים מסוימים. כשמגיעות החדשות שאתה הולך ללדת, כל הפרספקטיבה שלך משתנה, ואתה מתחיל להיות עצבני וחרדה כדי סוף סוף לראות את הקטן שלך.

לנשים בהריון יש אורח חיים שונה לחלוטין בשל מספר גורמים פיזיים ונפשיים. במהלך תהליך זה, חשוב ליידע את בן הזוג אם משהו גורם לך לפחד במיוחד או גורם לך לדאוג.

קודם כל, כל הנשים ההרות דואגות, ויש להן חששות ופחדים בשלב מסוים במהלך ההריון. זה לא משהו חריג שכדאי להסתיר.

להיפך, למעשה חשוב מאוד להיות כנה לגבי הפחדים שלך עם הרופא שלך, המשפחה שלך והחברים שלך. בכך תקבלי הצעות חשובות ורלוונטיות שיעזרו לך לחוות הריון בריא.

מה רוב הנשים ההרות דואגות

1. "יכול להיות שאהיה לי הפלה"

זהו אחד הפחדים הגדולים ביותר של אישה בהריון. אבל עם טיפול רפואי טוב, לא סביר שזה יקרה. הרוב המכריע של ההריונות ברחבי העולם מביאים לתינוקות בריאים ויפים.

מספר ההפלות במהלך ששת השבועות הראשונים נמוך מ-20% ולאחר השבוע השמיני הסיכון יורד לפחות מ-5%. אם יש לך את הטיפול והתשומת לב הדרושים במהלך השבועות הראשונים, סביר מאוד שיהיה לך הריון בריא מאוד.

"הריון הוא תהליך פיזיולוגי הכרוך בשינויים בגוף האישה. חשוב לשמור על מצב בריאותי נפשי טוב, ואם יש היסטוריה של מחלות פסיכיאטריות במשפחתך, אז כדאי להעריך את האפשרות להמשיך בטיפול או לשנות אותו כדי למנוע השפעות שליליות כלשהן במהלך ההריון" -
ד"ר. חוסה מנדוסה ולסקז-

2. "אני מרגיש רע מדי בבקרים"

אם הבחילות ואי הנוחות הכלליות במהלך הבוקר מדאיגות אותך, אז תהיו בטוחים שזה לא מצב חמור שיכול להזיק בכל דרך שהיא לתינוק. אלא אם יש לך התייבשות חמורה או חוסר איזון תזונתי מאובחן, אז זה נורמלי לחלוטין, במיוחד בשליש הראשון.

במקרים רבים, הרופאים יכולים להמליץ על תרופות שיפחיתו בחילות ושבטוחות לחלוטין עבור התינוק.

3. "אני לא יודע מה לאכול כדי להאכיל את התינוק שלי טוב"

נשים הרות רבות דואגות האם הן אוכלות את האוכל הטוב ביותר עבור התינוק שלהן. החדשות הטובות כאן הן שזה לא כל כך מורכב כמו שזה נראה.

הדבר החשוב ביותר כאן הוא שצריכת המזון שלך תהיה מאוזנת ושהיא מספקת מספיק חומרים מזינים. מה שאתה הכי צריך זה סיבים, חלבון, ברזל, חומצה פולית וויטמינים. התינוק שלך יספוג את כל האלמנטים שהוא צריך כדי להתפתח כראוי.

4. "הלחץ שלי עלול להשפיע על התינוק"

עם שינויים הורמונליים, חיי עבודה, משפחה, עייפות ודאגות, כמעט בלתי אפשרי שלא להרגיש מתח כלשהו. אם הלחץ הזה הוא רק לסירוגין אז זה לא יזיק לילד שלך.

כל הנשים בהריון דואגות לדברים מסוימים
כל הנשים בהריון דואגות לדברים מסוימים.

עם זאת, אם התקפי החרדה או הדיכאון הם חמורים או ממושכים, עלולות להיות לכך השפעות שליליות. ההריון שלך יהיה הרבה יותר קשה, ובמקרה הגרוע ביותר, הוא עלול לגרום ללידה מוקדמת.

העצה הטובה ביותר לכך היא לבצע איזושהי פעילות גופנית או תחביב שיעזור לכם לשחרר את הרגשות הללו.

5. "לעולם לא אצליח לרדת במשקל שהעליתי במהלך ההריון"

כל האמהות בהריון דואגות להצליח לשחזר את הגזרה והמשקל שהיו להן לפני ההריון. כדי לעזור לך להשיג זאת, עליך לבקש מהרופא שלך לנהל רישום של המשקל שלך ולתת לך המלצות במהלך ההריון.

יתרון כאן הוא שהנקה עוזרת לך לשרוף קלוריות נוספות ולרדת במשקל, כמו גם חיונית לתינוק שלך.

6. "הלידה הולכת להיות קשה וכואבת"

זה משהו שנשים בהריון דואגות ממנו במיוחד כאשר זו הפעם הראשונה שלהן, או אם היו להן סיבוכים בהריון קודם. כאשר המחשבות הללו פולשות למוח שלך, רק זכור שכבר סבלת כאב חזק מאוד וחוויות קשות, ובגלל זה, יהיה לך הכוח להשלים עם כל דבר.

שלב מעשי טוב הוא ללכת לשיעורי טרום לידה כדי ללמוד כיצד לנהל את הנשימה ולהיות מוכנים לבוא היום הגדול.

7. "אני לא אהיה אמא טובה"

זהו עוד דאגה שכיחה שנשים בהריון דואגות לגביו. כדי למנוע מזה מלייסר אותך, התחל לעבוד על ההערכה העצמית שלך כדי להרגיש יותר בטוח בעצמך.

חפשו תמיכה מבן/בת הזוג וממשפחתכם, וכבר מההתחלה, חשבו אילו ערכים אתם רוצים לקדם בחיי ילדכם. אל תאפשרו לפחדים לערער את החוויה המופלאה של הבאת בן אדם אחר לעולם.

לבסוף, זכרו את זה: זה די נורמלי שאתם מרגישים חרדה לגבי מה שיקרה כשהתינוק שלכם יגיע, אבל אל תתנו לעצמכם להתכלות מהדאגות הללו.

אם תנקוט את כל הטיפול ואמצעי הזהירות הדרושים במהלך ההריון, הלידה תעבור בשלום, ותתחיל הרפתקה חדשה ומדהימה בחייך!