תפקידה של יסמין בסרט אלאדין החדש

במאמר זה נדבר על תפקידה של יסמין בסרט החדש של אלאדין
במאמר זה נדבר על תפקידה של יסמין בסרט החדש של אלאדין.
אפילו הסרטים והדמויות של דיסני התפתחו. במאמר זה נדבר על תפקידה של יסמין בסרט החדש של אלאדין.

במאי האחרון הועלה לראשונה הגרסה המחודשת של אחד מסרטי דיסני הידועים ביותר, אלאדין. הסרט, בכיכובם של אלאדין ויסמין, עוקב כמעט אחר אותו דפוס כמו הסיפור הקלאסי שהוקרן לראשונה לפני 27 שנים, ב-1992.

עם זאת, ההבדל העיקרי בין שני הסרטים, אם לא הגדול ביותר, הוא התפקיד של יסמין בו. מפיקי דיסני יודעים שהזמנים השתנו, כלומר גם הדמויות צריכות להתפתח. היום, נדבר על השינויים שהדמות הזו עוברת בסרט הזה.

דמותה של יסמין בסרט אלאדין הקלאסי

כן, יסמין התפתחה בגרסה המחודשת הזו וקיבלה חשיבות רבה יותר מאשר בקלאסיקה של 1992. אבל יסמין מעולם לא הייתה נסיכה קונבנציונלית, כמו סינדרלה או שלגיה, למשל.

מישהו זוכר את יסמין לבושה בשמלות נשף גדולות? התשובה הנכונה היא לא, כי הנסיכה הזו תמיד הייתה ידועה בחליפת המכנסיים הכחולה והיפהפייה שלה. למרות שזה אולי נראה חסר חשיבות, הדרך שבה נסיכות מתלבשות אומר עליהן הרבה.

היבט נוסף שהופך אותה לנסיכה לא שגרתית הוא שבכל פעם שהיא יכלה, היא ברחה לביקור בעיר, שכן אסור היה לצאת מהארמון. שבירת החוקים היא לא אחד הדברים המאפיינים את נסיכות דיסני קלאסיות.

אחרון חביב, עלינו לדבר על דמות החיות בסרטי הילדים הללו. בעוד שלסינדרלה יש עכברים או "חברים" של ציפורים קטנות, או במקרה של רפונזל, חבר לטאה, חברתה הטובה ביותר ובן לוויה הנאמן של יסמין היא נמר בנגל.

כל המאפיינים האלה מבהירים שנסיכת דיסני זו שונה מהשאר.

יסמין בגרסה המחודשת של 2019

כל ההבדלים הללו מתבטאים ברימייק החדש של אלאדין. בסרט החדש הזה, המטרה של יסמין, למרות העובדה שהחוק קובע שנשים לא יכולות להיות סולטניות, היא להפוך לסולטאן כשאביה יחליט לפרוש.

בסרט, אנו רואים כיצד אביה של יסמין מנסה להציג כמה נסיכים להתחתן כך שהאחד שהיא בוחרת הופך בסופו של דבר לסולטן. עם זאת, יסמין מתנגדת לחלוטין לרעיון להתחתן בשל מחויבות ולא מתוך אהבה.

עם הרעיון הזה היא מראה שלמרות העובדה שהיא נסיכה, החופש שלה הוא מעל לכל דבר אחר, ושהיא לא צריכה נסיך כדי למלוך.

"חסר מילים" - השיר החדש שנכלל ברימייק

עד כדי כך החשיבות שדיסני רצו להעניק לדמות הזו בסרט, הם החליטו לכלול שיר חדש ששרה כולו על ידי יסמין, שכותרתו מכה בך עוד לפני ששמעת אותו: "חסר מילים".

עם משפטים כמו "לא ישתיק אותי" ו"אתה לא יכול לשמור על שקט", דיסני מבהירה שהאישיות של הנסיכות החדשות האלה מהמאה ה-21 שונה לחלוטין מהקלאסיקות הקודמות.

לכן, הגרסה המחודשת של אלאדין שומרת על המהות של הקלאסיקה הנפלאה משנת 1992, אך הותאם לאמונות ולגישות של ימינו, מה שמצדיק את חשיבות דמותן של נשים ושובר סטריאוטיפים.