סרטים שמלמדים ילדים על אהבה לבעלי חיים

סרטים שמלמדים אהבה לבעלי חיים
סרטים שמלמדים אהבה לבעלי חיים.
אהבה לבעלי חיים היא אחד הערכים החשובים ביותר שעלינו ללמד את ילדינו. הסרטים האלה עוזרים לילדים ללמוד על זה בזמן שהם נהנים בו זמנית.

ילדות היא אחד משלבי החיים הטובים ביותר ללמוד ולרכוש ערכים. הסיבה לכך היא שילדים הם כמו ספוגים וסופגים את כל מה שהם לומדים מהחוויות שהם חיים. לימוד ילדים על אהבה לבעלי חיים יהפוך אותם לאנשים אמפתיים ואכפתיים יותר.

העברת ערכים לא צריכה להיות משימה מכבידה מדי, וגם לא צריך ללמד אותה בצורה משעממת או רשמית. ילדים מסוגלים ללמוד מכל מה שקורה סביבם. בגלל זה, העובדה הפשוטה של לראות אותך מתייחס לבעלי חיים באהבה וכבוד תגרום להם לרצות לחקות אותך.

אבל, בנוסף לכך, פעילויות פנאי מסוימות יכולות לעזור לנו במשימה זו. צפייה בסרטי משפחה היא אחד הבילויים האהובים על ילדינו, ותשומת לב של הוריהם בזמן שהם צופים בסיפורים הנפלאים האלה משמחת אותם באמת.

ואיזו דרך טובה יותר מאשר ללמוד ולהנות בו זמנית?

למה חשובה אהבה לבעלי חיים?

בעלי חיים הם יצורים חיים. יש להם צרכים ורגשות בדיוק כמונו, ובגלל העובדה הפשוטה הזו, עלינו לכבד אותם ולטפל בהם. הם לא חפצים, וגם לא צעצועים. עלינו ללמוד שהם יצורים חיים שראוי להתייחס אליהם בכבוד.

הם מלמדים אותנו על אהבה ללא תנאי. אם נאפשר לעצמנו להכיר אותם, בעלי חיים יראו לנו מה המשמעות של נאמנות, חברות וחיבה באמת. יש להם רגשות טהורים ופשוטים ואינם נוטרים טינה.

הם עוזרים לנו להיות מאוזנים רגשית. לבילוי זמן עם בעלי חיים יש את הכוח לעזור לנו להיפטר מהרגשות המזיקים והשליליים שלנו. בין אם אתה מרגיש עצוב או מפחד, פשוט להיות איתם ישנה את מצב הרוח שלך ויעזור לך להרגיש חיובי יותר.

סרטים שמלמדים אהבה לבעלי חיים

עכשיו כשאתה יודע הכל על היתרונות הגדולים של אהבה ושיתוף חיים עם בעלי חיים, בואו נסתכל על כמה מהסרטים הטובים ביותר ללמד ילדים קטנים על אהבה לחברים הפרוותיים שלנו.

מארלי ואני

סרטים אחרים שמלמדים אהבה לבעלי חיים
סרטים אחרים שמלמדים אהבה לבעלי חיים.

בסרט זה, זוג צעיר מחליט להשיג גור, מארלי, לפני שהוא עושה את הצעד להפוך להורים. לפני שהם יבינו את זה, הגור יהפוך לכלב במשקל 41 ק"ג שישגע את חייהם לגמרי.

מארלי מלווה אותם בכל שלב בחייהם וממלאת את כל הסביבה המשפחתית באהבה וכיף ללא הפסקה.

טרזן

קלאסיקה זו של דיסני מספרת את סיפורו של ילד יתום שנמצא ומאומץ על ידי גורילה לאחר שננטש בג'ונגל. הוא גדל בשמחה עם כל החיות, עד שמשלחת חוקרים מגיעה לג'ונגל.

מכאן ואילך, טרזן מגלה מי הוא באמת. בסופו של דבר הוא יצטרך להחליט באיזה עולם הוא רוצה לחיות.

סרט זה מראה כיצד אכזריות ותאוות בצע אנושית יכולים להזיק לבעלי חיים, בעוד שחביבות וכבוד יכולים להציל את חייהם.

האצ'י: סיפור כלב

הסרט הנוגע ללב הזה מבוסס על סיפורו האמיתי של פרופסור באוניברסיטה שמחליט לאמץ כלב נטוש. זה סיפור על אהבה ונאמנות ללא תנאי. זה מלמד אותנו שמי שבאמת אוהב אותנו תמיד ישגיח עלינו ויחכה לנו.

פרדיננד

פרדיננד הוא פר חביב וטוב לב ששורים אחרים לועגים לו על כך שהוא לא תוקפני. לאחר שאומץ על ידי אדם חביב ובתו, נינה, פרדיננד עתיד להיתפס שוב על ידי שוביו.

לאחר מכן ינסו למכור אותו ללוחם שוורים. בסרט, פרדיננד לא יעצור כלום רק כדי להיות עם נינה שוב.

© Blue Sky Studios, 20th Century Fox Animation, Davis Entertainment, Scholastic Entertainment

הסיפור הזה מראה לנו גם את הצד האדיב והאכזרי ביותר בבני אדם, ומלמד אותנו לכבד את החיים מעל למסורות שלנו, במקרה הזה מלחמת השוורים בספרד.

סרטים אחרים שמלמדים אהבה לבעלי חיים

דרכו של כלב הביתה

לאחר שהופרדה באופן פתאומי ולא הוגן מבעליה לוקאס, בלה הכלב בורחת ומנסה למצוא אותו. הדרך לא תהיה קלה, כי הוא יצטרך לנסוע 400 מייל ולהתגבר על אינספור מכשולים.

עם זאת, האהבה שהוא חש ללוקאס תיתן לו את הכוח לעולם לא לוותר עד שימצא אותו שוב.

דמבו

גם המקור של דיסני וגם העיבוד האחרון של טים ברטון הם דוגמה ברורה לאופן שבו קרקסים מתייחסים לבעלי חיים. דרך הסבל של דמבו - לאחר שהופרד מאמו ונהג לגייס כסף - אנו למדים ששום בידור אינו תקף אם הוא כרוך בפגיעה ביצורים חיים אחרים.