התעללות בילדים ותסמונת התינוק המעורער

תסמונת תינוק מזועזע מתייחסת לסדרה של נגעים במוח המתרחשים כאשר ילד מטלטל באלימות
תסמונת תינוק מזועזע מתייחסת לסדרה של נגעים במוח המתרחשים כאשר ילד מטלטל באלימות.
תסמונת תינוק מזועזע היא צורה נפוצה מאוד של התעללות בילדים. חשוב להבין את הסיכונים שלה ולהיות ערניים לכל סימן ותסמין.

תסמונת תינוק מזועזע היא אחת הצורות השכיחות ביותר של טיפול לא נכון בילד. זה כרוך בנגעים במוח הנובעים מרעידות של תינוק בזמן שהוא מחזיק את בית החזה שלו. זהו אינדיקטור לאלימות פיזית כלפי ילדים ויכול לגרום לתוצאות חמורות, כולל מוות.

במאמר הבא, נספק מידע נוסף על תסמונת זו.

מהי תסמונת תינוק מזועזע?

תסמונת תינוק מזועזע מתייחסת לסדרה של נגעים במוח המתרחשים כאשר ילד מטלטל באלימות. זהו אינדיקטור לכך שהילד עבר התעללות פיזית. הפציעות מתרחשות בגלל ששרירי הצוואר של תינוקות עדיין לא התפתחו מספיק. במילים אחרות, הם מתקשים להרים את הראש.

חשוב לזכור שכוחו של מבוגר וההבדל בגודל יכולים להספיק כדי לגרום נזק לילדים קטנים... גם אם אין בכוונת המטפלת לגרום נזק.

מה שקורה הוא שעל ידי ניעור אלימות של ילד, ראשו נע ללא שליטה לכל הכיוונים השונים. זה גורם למוחו של התינוק להתרסק על העצמות הקשות של הגולגולת שמסביב.

השפעה זו מייצרת נזק לנוירונים של התינוק או, במילים אחרות, לתאי המוח. נזק זה עשוי להיות הפיך או בלתי הפיך. זה יכול גם לגרום לדימום מוחי ולפגיעה בעיניים. לבסוף, ניעור תינוק יכול אפילו להוביל למוות.

תסמינים

חלק מהתסמינים שעלולים להופיע אצל תינוקות שהיו נתונים לטלטול אלים הם:

  • עצבנות או תסיסה.
  • רדימות.
  • עצבנות.
  • דחייה כלפי מזון, הקאות, בחילות...
  • קשיי נשימה.
  • פרכוסים.
  • עיוורון.
  • שיתוק.
  • תרדמת, במקרים החמורים ביותר.

אפשר שלא להבחין בתסמינים כלשהם מיד לאחר שהתרחשה פציעה. עם זאת, כאשר הנזק חמור מספיק, אז התסמינים שהזכרנו לעיל יתחילו להופיע תוך מספר שעות... אם לא מוקדם יותר.

מהי תסמונת תינוק מזועזע
מהי תסמונת תינוק מזועזע?

מומלץ לקרוא גם: התעללות פסיכולוגית בילדים והשלכותיה

מהן ההשלכות של תסמונת התינוק המעורער?

אחד מכל 10 ילדים שסובלים מפגיעה מוחית מסוג זה ימות בסופו של דבר. מבין אלו ששורדים, עד 50% מסתיימים בנזק חמור ובלתי הפיך. חלק מההשלכות יכולות להיות עיוורון, שיתוק מוחין, מוגבלות שכלית, אפילפסיה, קשיי שפה וכו'.

כיצד למנוע תסמונת תינוק מזועזע?

אם יש אנשים אחרים שעוזרים בטיפול בתינוקך, וודא שהם מבינים את חומרת הפגיעה מסוג זה. יחד עם זאת, אם אתה חושד שתינוקך סובל מהתעללות מכל סוג שהוא, פנה לעזרה ופעל.

לפעמים, תינוקות בוכים לפרקי זמן ארוכים וללא סיבה נראית לעין. קל להורים להיות המום ולהרגיש שהם הולכים לאבד את קור רוחם. עם זאת, אתה צריך תמיד לזכור כמה מסוכן זה יכול להיות. זכור את ההשלכות שיכולות להיות כאשר מטפל מבוגר פועל באימפולסיביות עם תינוק.

ישנם קורסי הכשרה שיכולים לעזור להורים להבין מדוע ילדיהם בוכים. מה גם שהקורסים האלה עוזרים להורים לדעת איך להגיב. אם אתם הורים או מטפלים ומתקשים לפעמים לשלוט ברגשות שלכם, אל תהססו לפנות לעזרת מומחה.

אולי תרצו לקרוא גם: זכויות ילדים על פי יוניסף

סיכום...

לעולם אל תשכח עד כמה תינוקות שבירים! הורים ומטפלים צריכים להיות זהירים במיוחד איתם ולשים לב לכל סימן של התעללות. אם אתה חושד בהתעללות בילדים או מתקשה לנהל את הרגשות שלך סביב ילד, פנה לעזרה מקצועית.

פופולריים