מדוע תינוקות בוכים בשנתם?

תינוקות חווים את רמת השינה העמוקה ביותר
הפרעת שינה זו מתרחשת בזמן שתינוקות נמצאים בשינה של גל איטי - המכונה גם Non-REM. במהלך שלב השינה הלא-REM, תינוקות חווים את רמת השינה העמוקה ביותר.
דקה אחת התינוק שלך ישן בשלווה, ולפתע היא מתחילה לבכות ללא נחמה בשנתה. אל תיבהלו – מדובר בהפרעת שינה שתעבור מעצמה עם הזמן.

אמהות רבות שואלות את עצמן מדוע התינוקות שלהן בוכים בשנתם. המנוחה של הקטנים שלנו היא לעתים קרובות סיבה לדאגה מכיוון שהיא משפיעה על מצב הרוח שלהם כמו גם על התנהגותם.

וכל אמא יודעת שלכמות השינה שהילדים שלנו ישנים יש השפעה גדולה גם על הרווחה שלנו.

הדבר הראשון שאתה צריך לזכור הוא שבכי ויבבות הם הדרכים שבהן התינוקות שלנו מתקשרים. לכן, הם נוטים לבכות כדרך להודיע לנו שמשהו לא בסדר או שהם צריכים את תשומת הלב שלנו.

אולי התעוררתם באמצע הלילה לבכי של ילדכם, וחושבים שהוא או היא צריכים אתכם. אבל להפתעתך, זה לא היה המקרה. במקום זאת, מצאת את הילד שלך ישן עמוק, עיניים עצומות.

מצב זה נפוץ הרבה יותר ממה שאתה עשוי לחשוב. בדיוק אותו הדבר, אמהות רבות אינן בטוחות כיצד להגיב.

מדוע תינוקות בוכים בשנתם?

במהלך השנים הראשונות לחייהם של תינוקות, זה נורמלי שהם מתעוררים לעתים קרובות במהלך הלילה. לתינוקות יש מחזור שינה שונה מזה של מבוגרים .

בהזדמנויות חוזרות ונשנות, תינוקות מתקשים לשקוע בשינה עמוקה גם כשהם מותשים. כתוצאה מכך, הם עלולים לבכות בשנתם. חלקם אולי ינסו להירדם בחזרה, אבל לא יכולים כי הם לא יודעים איך. למה? כי הם צריכים אותך.

סיוטים הם סיבה נוספת לכך שתינוקות בוכים בשנתם. בדיוק כמו למבוגרים, לתינוקות יש חלומות. רוב החלומות שלהם קשורים לחוויות האישיות שלהם.

הפרעות שינה אצל תינוקות

תינוקות עוברים מספר שלבי שינה שהם חלק מתהליך ההתפתחות שלהם. התעוררות במהלך הלילה היא חלק מהתהליך.

לפעמים הפרקים האלה הם מינוריים. לדוגמה, תינוקות יכולים פשוט לשחרר יבבה קטנה או נאנק.

עם זאת, פרקים מסוימים יכולים להיות מתמשכים ומטרידים יותר. פרקים אלו נחשבים לפחדי לילה, ויש להם השפעה חזקה יותר על ילדים.

בכל מקרה, המצב זהה... כשהאם הולכת לבדוק מה מצב התינוק שלה, היא מגלה שלמרות שהוא בוכה, הוא או היא ישנים. הפרעת שינה זו מתרחשת בזמן שתינוקות נמצאים בשינה של גל איטי - המכונה גם Non-REM.

במהלך שלב השינה הלא-REM, תינוקות חווים את רמת השינה העמוקה ביותר. לכן, הם לא מסוגלים להעיר את עצמם לחלוטין. הם גם לא לגמרי מודעים למה שקורה להם .

מדוע תינוקות בוכים בשנתם
מדוע תינוקות בוכים בשנתם?

כאשר תינוקות בוכים בשנתם, הם עלולים להרגיש נסערים, מבולבלים ומפוחדים. יחד עם זאת, הם אינם מסוגלים להגיב לגירויים חיצוניים.

פחדי לילה נמשכים לפרקי זמן קצרים. הם נגמרים תוך כמה דקות, ואז הילדים חוזרים לישון בשקט.

במקביל, חלק מהילדים מתעוררים במצב מבולבל ואף עלולים להתיישב ולפקוח את עיניהם. תופעה זו – הנקראת עוררות בלבול – יכולה להימשך בין 5 ל-15 דקות. אם תנסה להרגיע ילד במצב זה, זה רק יחמיר את המצב וימשך זמן רב יותר.

איך להרגיע תינוק שעדיין ישן?

אם התינוק שלך בוכה בעיניים עצומות, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להיות סבלני, לחכות ולהתבונן.

העובדה שילדים בוכים או עושים קצת רעש בזמן שינה לא תמיד אומרת שהם רוצים להתעורר. כל עוד העיניים שלהם עצומות, זה סימן שהם עדיין ישנים.

כאשר תינוקות בוכים בשנתם, חשוב ביותר שההורים ישימו לב לקול שהם משמיעים. זה עוזר לקבוע מה תינוקות צריכים. הם עשויים להיות קרים או רעבים, או שיש להם צורך אחר שאינו מסופק.

אם כן, הם לא יוכלו להירדם בחזרה במהירות. חשוב שנטפח את התינוקות הבוכים שלנו כדי לעזור להם להרגיש טוב יותר.

"כאשר תינוקות בוכים בשנתם, הם עלולים להרגיש נסערים, מבולבלים ומפוחדים. יחד עם זאת, הם אינם מסוגלים להגיב לגירויים חיצוניים".

כאשר אפיזודות אלו מתרחשות בשעות הקטנות של הבוקר, ההורים צריכים להישאר רגועים ושתוקים. זאת כדי להימנע מהעיר את ילדיהם הישנים.

דאג לצרכים שלהם עם כמות מינימלית של אור בלבד - הימנע משימוש באורות בהירים. פעולה זו עלולה להעיר תינוקות לחלוטין ולגרום להם לחשוב שהגיע הזמן לקום.

לבסוף, זכור שזה נורמלי לחלוטין שתינוקות עושים רעש בזמן שהם ישנים. יחד עם זאת, אם תינוקות בוכים או מייללים, ההורים צריכים לבדוק אותם כדי לראות אם הם ישנים או ערים.

עצה לאמהות

העצה החשובה ביותר שאנו רוצים לתת לך היא להימנע מלנסות להעיר את ילדך במהלך פרקים אלו. במקום זאת, היו שקטים ככל האפשר, קרובים לילדכם, וחכו שהוא יירגע.

לסיכום, אפיזודות אלו עשויות להתרחש באופן ספונטני, אך הן יכולות להיות גם תוצאה של גירויים חיצוניים.

לדוגמה, הם עשויים להתרחש עקב רעש מתמשך או שינוי במיקום המיטה של ילדכם. לכן, עדיף להימנע מכל סוג של שינוי במהלך שעות המנוחה.