למה תינוקות בוכים?

זה מורכב מחשיבה
זה מורכב מחשיבה: אם אני בוכה, הם יחזיקו אותי, מה שאני אוהב, אז: אני אבכה יותר.
במהלך השבועות הראשונים לחייהם, תינוקות בוכים הרבה. למה הם בוכים כל כך הרבה? רופא הילדים מרטין גרינברג מסביר מה קורה איתם.

בכי אצל תינוקות הוא נושא שמדאיג מאוד הורים, במיוחד בגלל שהוא כל כך נפוץ. השאלה הגדולה היא: למה תינוקות בוכים?

למרות שאנו רוצים תשובה אחת, האמת היא שתינוקות יכולים לבכות מסיבות שונות. הם עשויים להיות רעבים, חמים או קרים, לא נוח להם, או זקוקים להחלפת חיתול וכו'. בנוסף, הם עשויים לפחד, או לפעמים הם פשוט רוצים לבכות.

כמו כן, נפוץ מאוד שתינוקות בוכים כששמים אותם בעריסה שלהם. כשאתה מרים את התינוק שלך כדי להאכיל אותו, הוא עלול להירגע, אבל אז יבכה כשהוא חוזר למיטה. בדרך כלל, זה כאשר ההורים מתקשרים לרופא הילדים בפעם הראשונה:

  • דוקטור, משהו לא בסדר עם התינוק שלי! האם הוא רעב או סובל מכאבים?
  • למה?
  • כי הוא נרדם על החזה שלי, וכשאני משכיבה אותו במיטה הוא מתחיל לבכות. החזרתי אותו על החזה שלי והוא נרדם בחזרה, וזה קורה כל הלילה.

במציאות, לתינוק אין בעיות. הוא פשוט לא רוצה לישון בעריסה שלו! לאחר מכן, נסביר מדוע תינוקות בוכים.

הימים הראשונים שבהם תינוקות בוכים

תינוקות נמצאים ברחם אמם במשך תשעה חודשים, מוכלים, צפים בנוזל חם, מבלי להיות רעבים, צמאים, חמים או קרים. כמו כן, הם תמיד שומעים את קולה ואת פעימות הלב של אמם.

פתאום, בלי לבקש את רשותם, אנחנו מוציאים אותם, והם מתחילים להרגיש חם קר, רעבים וכו'. ואז, כששמים אותם בעריסה על סדינים קשים או מקומטים, הם לא מזהים את המקום החדש הזה. הם לא אוהבים את זה, אז הם בוכים.

עכשיו, כשאתה מחזיק את התינוק שלך, הוא מרגיש כמו מה שהוא עשה ברחם והוא מתרפס. זה לא אומר שאתה מפנק אותו, אלא פשוט שאתה יכול להבדיל בין רווחה למורת רוח.

שלושת החודשים הראשונים לחייו של יילוד נשלטים על ידי עקרון ההנאה. אם הם מאושרים, הם יכולים לאכול שינה, להתבגר, להתפתח ולגדול. מצד שני, כאשר יילודים לא מרוצים, הם לא יכולים לסבול את זה והם בוכים.

תינוקות בוכים מתחת לגיל שלושה חודשים לא יכולים לשנות את מצבם וימשיכו לבכות עד שהמטפל שלהם ישפר את המצב.

תינוקות שזה עתה נולדו הם החיה הכי מוגבלת בטבע. לדוגמה, ג'ירפות שזה עתה נולדו נופלות 6 מטרים ורצות כך שטורפים לא יוכלו לתפוס אותן. השווה את זה לתינוקות אנושיים! הם תלויים 100% בהוריהם.

נפוץ מאוד שתינוקות בוכים כששמים אותם בעריסה שלהם
כמו כן, נפוץ מאוד שתינוקות בוכים כששמים אותם בעריסה שלהם.

במהלך החודשים הראשונים לחיים, עיקרון ההנאה מלמד אותנו על צרכים והעדפות:

  • מה משמח תינוקות? כל מה שהם יודעים.
  • מה גורם לתינוקות לא מאושרים? כל מה שהם לא יודעים.

להיות בזרועותיה של אמא זה הדבר הכי קרוב להיות ברחם. כאן, תינוקות מרגישים חמים, מכילים, מתנדנדים ומטופלים.

מה אם הוא יתפנק?

לפנק את התינוק שלך הוא אסוציאציה אינטלקטואלית מורכבת. זה מורכב מחשיבה: אם אני בוכה, הם יחזיקו אותי, מה שאני אוהב, אז: אני אבכה יותר.

אם תינוק מתחת לגיל שלושה חודשים בוכה, כדאי להחזיק אותו. למעשה, מחקרים מראים שככל שתאפשרו לו לבכות זמן רב יותר, כך הוא יבכה זמן רב יותר.

לתינוקות מתחת לגיל שלושה חודשים אין את היכולת המנטלית להתפנק. אם הם בוכים, אתה צריך להחזיק אותם.

תינוקות לא מתרגלים למצבים חדשים או לא מוכרים על ידי בכי, אבל הם מתרגלים לאחר שהיו במצב זה פעמים רבות, רגועים ומלווים. למעשה, זה קורה באופן טבעי. אז, התינוק שלך יפסיק לבכות בעריסה כשהוא יזהה אותו. הוא יזהה אותו לאחר ששכב בו מוסח פעמים רבות ברציפות.

אזהרה: הטכניקה של לתת לתינוקות לבכות עד שהם "מתגברים" לא עובדת טוב. לא רק שהם לא יירגעו, אלא שזה עלול לגרום לתינוקות לשנוא את העריסה שלהם.

לבסוף, חשוב לזכור שמה שזיגמונד פרויד תיאר כעקרון ההנאה, מומחי הורות היום מכנים זאת הרחקה, ההריון השני או הריון חיצוני.

מסיבה זו, עליך להתייחס לילודים כאילו הם עדיין ברחם. תן להם כמה שיותר מגע פיזי, אהבה, חום, טיפול והאכלה לפי דרישה.

פופולריים