פחדי ילדות וכיצד להתגבר עליהם

פחדי ילדות נוטים להופיע מגיל 6 עד 12 חודשים
פחדי ילדות נוטים להופיע מגיל 6 עד 12 חודשים, ואלה מתגברים בין הגילאים 3 עד 6.

כולנו בוודאי זוכרים את פחדי הילדות שלנו, בין אם זה היה עכבישים, נחשים או חושך. כיצד נוכל לעזור לילדינו להתגבר עליהם? נספק כמה עצות להלן.

ילדים יכולים לעתים קרובות להרגיש קטנים ופגיעים כשהם רואים את גודל העולם סביבם. זה די נורמלי עבורם לחוות פחדים מסוימים. ההתנהגות שלהם מתפתחת ככל שהם מתבגרים וכך גם הם.

אבל איך הם יכולים להתמודד עם הפחדים שלהם, ואיך אנחנו יכולים לעזור להם? מהם פחדי הילדות הנפוצים ביותר? ובאיזה גיל הם מופיעים?

פחד הוא תחושה אוניברסלית. ללא קשר למין, אמונות או גיל, זה תמיד שם. חושך, רעשים, סכנה; יש אינספור דברים או מצבים שיכולים לשחרר את זה.

אם אנחנו חווים את זה כמבוגרים, תארו לעצמכם עד כמה ילדים חייבים. לעתים קרובות הם אינם מסוגלים להפריד בין האמיתי לבין המדומה, והם פגיעים ללא נודע. הדמויות, האישיות, הסביבה והחוויות של ילדים משפיעים על הפחדים שלהם ועל האופן שבו הם מתמודדים איתם.

פחדי ילדות נוטים להופיע מגיל 6 עד 12 חודשים, ואלה מתגברים בין הגילאים 3 ל-6. מה עלינו לעשות כדי לעזור להם? ראשית עלינו להתייחס אליהם באהבה, בהבנה ובסבלנות. רק אז הם יכולים ללמוד להתמודד עם הפחדים שלהם ולהתגבר עליהם.

מהם פחדי ילדות?

גורם חשוב שיש לקחת בחשבון הוא שפחדי ילדות אינם נמשכים לנצח. ככל שילדים גדלים (בגיל ובלמידה) הם יכולים ללמוד להתגבר עליהם. למרות שחלקם עלולים להפריע להתפתחותם, פחדים נפוצים עוזרים להם להיות זהירים יותר בחיים.

ברור שילדים רבים חווים את הפחד הראשון שלהם במקרה של פרידה של הוריהם. מגע עם זרים הוא גם מוקד הפחד שלהם. עם זאת, יש עוד הרבה.

להלן שלושה מפחדי הילדות הנפוצים ביותר:

1. פחד מהחושך

סיפורים על רוחות רפאים, מכשפות ונושאים על טבעיים אינם מתאימים לילדים צעירים. כשראו אותם בערב, ילדים יכלו לשחזר את הסיפורים האלה בחלומותיהם או לתפוס צלילים וצללים שאינם קיימים. בגלל זה, אתה צריך להיות זהיר עם כל מה שאתה מספר ולהראות להם.

שהייה במקום חדש, כמו החדר של בית חדש, יכולה ליצור תחושות דומות. זה אפילו יכול להוביל לפחד שכיח נוסף: הפחד לישון לבד. השארת אור דולק, ניחם אותם ודיבור בחיבה יגרום לפחד להיעלם.

2. פחד מבעלי חיים

להלן פירוט של פחדי ילדות נפוצים לפי גיל
להלן פירוט של פחדי ילדות נפוצים לפי גיל.

יש חיות מסביבנו. כלבים, חתולים, תוכים, נחשים, עכבישים, דגים, בין היתר, יכולים לפעמים אפילו להיחשב כבני משפחה. עם זאת, עבור ילדים הם יהיו יצורים מוזרים ועלולים להזיק. זה לא יוצא דופן שהם מגיבים בבכי ובפחד כשהם רואים אותם בהתחלה. הם צריכים להכיר אותם לאט לאט.

אפילו מגיל צעיר, עלינו להראות להם תמונות או סרטונים של בעלי חיים שונים. אנחנו יכולים לספר עליהם סיפורים ולעזור להם להתקרב אל החיות טיפין טיפין. אנחנו צריכים לעודד אותם ללטף אותם, אבל זה חייב להיעשות באופן טבעי, בלי להכריח את הנושא, ובטיחותם חייבת תמיד להיות בראש סדר העדיפויות.

3. פחד מגשם, רעמים וברקים

מכיוון שכוחות הטבע הללו נפוצים כל כך במקומות רבים, חיוני שילדים יתרגלו אליהם. תן להם להעריך את הגשם ואת הסערות. ודא שכל הדלתות והחלונות סגורים. הסבירו להם את החשיבות שלהם עבור הסביבה שלנו – הם פשוט צריכים להתייחס אליהם כמשהו נורמלי.

פחדי ילדות אחרים, בהתאם לגיל

פחדים יכולים לגדול עם ילדים. הם משתנים ככל שילדים גדלים והמאפיינים הרגשיים, הפיזיים והקוגניטיביים שלהם משתנים. לא כל התינוקות מתמודדים איתם באותו אופן, גם אם הם באותו גיל. חובתו של הורה, אם כן, היא ללמוד להכיר אותם, ולעזור לילד להתגבר עליהם.

אין להדגיש את פחדי הילדות הללו, ואין להשתמש בהם כדי "להגן" או להעניש ילדים. העמדת פנים לשלוט בהתנהגות לא מבוססת עלולה להיות לא מועיל. הדבר הטוב ביותר הוא לקבל מידע ולבקש עצה אם אתה חושב שכמה פחדים יצאו משליטה.

להלן פירוט של פחדי ילדות נפוצים לפי גיל:

  • מגיל 6 עד 12 חודשים. הם נבהלים מאובדן שיווי המשקל, אנשים מחוץ למעגל החברתי הקרוב שלהם, פרידה מהוריהם, רעשים, אורות עזים, נפילות וביקורים אצל הרופא.
  • מגיל שנתיים. הם מוטרדים מהחושך, מהחיות, מהפצעים, מהלא נודע ומהיותם רחוקים מהוריהם.
  • בין 3 ל 4 שנים. זה שלב שבו פחדים יכולים להשתלט במידה ניכרת. הדמיון שלהם גורם להם לפחד ממפלצות ומחושך. הם דואגים שהאיומים של הוריהם יתגשמו. והדאגות הראשונות לגבי המוות מתחילות לעלות.
  • מגיל 5 עד 7 שנים. הם חוששים מדחייה, כישלון, מאנשים עם תכונות חריגות, נזק פיזי ומיצורים על טבעיים. הם עדיין שונאים להיות מופרדים מהוריהם.

כמה עצות אחרונות

אנחנו צריכים להקשיב לילדים שלנו. יש לפנות אליהם באמון, אהבה ועידוד על מנת להתמודד עם פחדים אלו בהדרגה. זה יעזור להם מאוד אם נוכל להעלות את תחושת ההערכה העצמית, הביטחון והעצמאות שלהם.

גם להוביל דרך דוגמה עובדת, אבל תרופה שאין לה טעות נגד פחד היא הומור. הפיכת פחדים אלה לבדיחות, ציורים וצחוק יקטין את רמות הלחץ והדאגה של הילד.

מה שאסור לעשות לעולם הוא לבטל את הפחדים שלהם הצידה. לעולם אין להתעלם מפחדי ילדות . בנסיבות מסוימות הם עשויים להוות אינדיקציות למצבים קשים שהם עוברים. עם זאת, אל לנו ללכת על הדף בעזרה להם, ואף פעם אל לנו ללעוג או להזהיר אותם, או להשוות אותם עם אחרים.