קפוא וחוזק אהבת אחות

זה שם את הפוקוס על הכוח המדהים של אהבת אחות כמו גם שיעורי חיים חשובים אחרים
זה שם את הפוקוס על הכוח המדהים של אהבת אחות כמו גם שיעורי חיים חשובים אחרים.
מאז יציאתו לאור ב-2013, הפרוזן של דיסני זכה למקום בלבבות הקהל בכל מקום עם השיר הלהיט ''Let it go''

Frozen היא האנימציה המצליחה של דיסני ששברה את כל חוקי הז'אנר. זה שם את הפוקוס על הכוח המדהים של אהבת אחות כמו גם שיעורי חיים חשובים אחרים.

מה שמיוחד בסרט הזה הוא שאהבה אחות מנצחת את המצוקה. מה שכן, למרות שיש נסיכות, הן רחוקות מהעלמה האופיינית למצוקה של רוב האגדות.

פרוזן נוצר בהשראת סיפורה של מלכת השלג, שנכתב על ידי הנס כריסטיאן אנדרסן, מחבר "בת הים הקטנה".

במיתוס המקורי, מלכת קרח מרושעת חוטפת ילד, שמאוחר יותר ניצלת על ידי חברה, גרדה. הנערה צריכה להתגבר על סכנה חמורה כדי להציל את חברתה, למרות שיש לה עזרה מלהקת דמויות סבוכה.

המסר הבסיסי בעלילת פרוזן הוא שאהבת אחות היא קסומה
המסר הבסיסי בעלילת פרוזן הוא שאהבת אחות היא קסומה, ייחודית ומיוחדת.

בהתחשב עד כמה האגדות של אנדרסן אפלות, המפיקים השאירו חלק גדול מחומר המקור כבלתי אטרקטיבי לקהל. למרות זאת, ניתן למצוא קווי דמיון רבים לסיפורה של מלכת השלג בסרט מ-2013.

קפוא: ממלכת הקרח

פרוזן מספרת את סיפורן של אלזה ואנה, נסיכות ממלכת ארנדל. לאלזה יש את הכוח להקפיא כל מה שהיא נוגעת בו. כשהיא פוגעת באנה בטעות, היא מחליטה להסתגר מאחותה. אנה לא זוכרת את האירוע וחושבת שאחותה לא אוהבת אותה.

בעקבות מות הוריה, אלזה יורשת את כס המלוכה. אנה מחליטה להתחתן עם נסיך חתיך, הנס, שאותו פגשה זה עתה. אלזה, לעומת זאת, לא מאשרת את המשחק.

בהתפרצות מבוהלת, כוחותיה יוצאים מכלל שליטה, והקסם שלה מתגלה לעיני אנשי החצר שלה. הדוכס מוסלטון, דודו של הנסיך, מאשים אותה בהיותה מפלצת, והיא בורחת, וצוללת את ממלכתה לחורף קסום.

אח הוא חבר שניתן על ידי הטבע.

-ז'אן בטיסט לגובה-

אנה אוזרת אומץ והולכת לחפש את אחותה הגדולה. לאורך הדרך, יש לה עזרה מקוצר קרח צעיר, קריסטוף, ואייל הצפון שלו, סוון. יחד, הם חווים סדרה של הרפתקאות, ופוגשים איש שלג מדבר וחביב בשם אולף. אבל כשהם מגיעים לבסוף לאלזה, הקסם הבלתי נשלט שלה פוגע באחותה פעם נוספת.
קריסטוף לוקח את אנה הביתה אל הנסיך, מבלי לדעת שהנס הוא למעשה נבל מופרך. הדרך היחידה של אנה להתאושש היא מעשה של אהבה אמיתית לבטל את הכישוף. הנס, שמתכנן את עלייתו לכס המלכות, מסרב. כשגילתה את זה, אלזה סוף סוף מתעמתת עם הנס.
בדיוק כשהנס עומד להרוג את אלזה, אנה מופיעה שוב ומעמידה את עצמה ביניהם. כשהיא מבינה מה אחותה עשתה, אלזה מחבקת את אחותה ואהבת האחות שלה היא ששוברת את הקללה.

חשיבותה של אהבת אחות ושיעורים נוספים מפרוזן

המסר הבסיסי בעלילת פרוזן הוא שאהבת אחות היא קסומה, ייחודית ומיוחדת. כשאנה הופכת לקרח, לא נשיקה רומנטית מצילה אותה אלא הדמעות של אחותה. זה יכול ללמד אותנו שיעור חשוב בחיים:
  • האהבה בין אחים או אחיות מזכירה לנו שאהבה רומנטית היא לא הכל בחיים.
  • אל לנו לעשות אידיאליזציה של אהבה רומנטית או לנסות לשנות את עצמנו עבורה. הכל יבוא בזמן הנכון.
  • אחיות נמצאות שם כדי לאהוב אחת את השנייה, לתמוך אחת בשנייה ולהתגבר על מצוקות.
אהבה מיוצגת בסרט גם בדמותו של קריסטוף. הוא מייצג אהבה אמיתית, על כל פגמיה ומורכבותיה.
למרות שאנו יכולים לראות בבירור את המשיכה בין אנה לכריסטוף, הופעתו של קוטף השלג הצנוע אינה תואמת את תפיסתה של אנה לגבי אהבה רומנטית.
באותו אופן, הסיפור מדגיש את ערך ההקרבה ואת הצורך בשליטה עצמית. אלו שיעורים שעל אלזה ללמוד בדרך הקשה. אלזה היא האדם הכי בודד בסרט, ונהנית מהבדידות שלה.
עם זאת, למרות הצורך שלה בעצמאות, היא משנה בסופו של דבר את נקודת המבט שלה. היא ממשיכה ומגלה שאפשר לחיות את החיים של עצמך מבלי להיות מנותק מהעולם. כל מה שאנחנו באמת צריכים כדי לחיות בהרמוניה עם אחרים הוא תקשורת טובה וכבוד.
בחיים וגם באמנות, מי שבאמת אוהב אותנו ידע להעריך אותנו על מי שאנחנו באמת. וכשזה מגיע לאחים ואחיות, הם לא רק יודעים את כל הפגמים הקטנים שלנו - הם אוהבים אותנו בגללם.