10 טיפים ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם

העצה האחרונה שתעזור ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם היא להיות מעורבים בתהליך
העצה האחרונה שתעזור ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם היא להיות מעורבים בתהליך.
כמה פעמים אמרת לילדים שלך לנקות את החדר שלהם? כדי לעזור לפתור בעיה זו, מאמר זה מציע כמה טיפים שהם המפתח ללמד ילדים להתארגן טוב יותר.

אם אתם מתקשים ללמד את ילדיכם לארגן את החדר שלהם ולשמור עליו מסודר, הנה כמה טיפים.

חדרי ילדים הם לרוב קטנים, לרוב משותפים ובאופן כללי חסרים שטח אחסון מובנה. עם זאת, חדרים אלה מכילים בגדים מחוץ לעונה ואפילו צעצועים ישנים.

כמו כן, ילדים לא יכולים להישאר מאורגנים כשהארון עמוס, המגירות מלאות והצעצועים מכסים את כל פני השטיח. הפתרון הוא להזמין, לאחסן ולפשט.

10 טיפים ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם

ילדים וחדרים מבולגנים אינם דבר חדש. הנה כמה טיפים שיעזרו לילדים צעירים לארגן את החדר שלהם:

1. יש מקום לכל פריט

עם מקום ספציפי לכל דבר, ילדים יהיו מוכנים יותר להחזיר את החפצים למקומם ומרוצים בפעם הבאה שהם יצטרכו למצוא כמה מהצעצועים היקרים שלהם.

2. ספק שטח אחסון רב

כדי להציע יותר שטח אחסון, אנו ממליצים להתקין ארונות מובנים, מגירות, יחידות אחסון, ווים או סלסלות. כולם חייבים להיות בגובה ובמיקום שקל לגשת לילדים.

כמו כן, אתה יכול לתייג את המדפים והפחים כדי לעזור לילד לדעת לאן כמה חפצים הולכים. אם הילד עדיין לא יודע לקרוא, אתה יכול לכלול תמונות וסמלים.

3. עשו סדר בשגרה

קביעת מדיניות ניקיון שגרתית יכולה לעבוד עבור ילדיכם ועבור כל המשפחה על ידי החלת שינויים קטנים.

רעיונות עשויים לכלול סידרת המיטה בכל בוקר, תליית תרמילים כשחוזרים ממעון יום או איסוף צעצועים לפני שמוציאים אחרים.

4. השתמשו במדפים

המדפים לא רק מצוינים לאחסון ספרים, אלא גם להצגת חלק מהצעצועים ויצירות האמנות שלהם שהילד עיצב.

5. לספק סיוע כאשר הם צריכים את זה

טיפים ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם
טיפים ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם.

בהתאם לגיל הילד, ייתכן שיהיה עליך לעזור לילד להתחיל לנקות. לילדים צעירים יותר, תוכלו לנצל לפרש משחקים או סיפורים המעודדים ניקיון, תוך הקניית ערכים כמו עצמאות ואחריות על הדברים שלהם.

6. אל תשתמש בשוחד או בפרסים

כדי לעזור לטפח את עצמאותו של הילד ולשמור על סדר בחדרו, אל תפנה לשוחד או לתגמולים. אין ספק, זה עובד טוב יותר אם אתה מודרך ומעודד במהלך התהליך.

"עם מקום לכל דבר, הם יהיו מוכנים יותר להחזיר את החפצים למקומם".

7. הראו לילדים היכן לאחסן את הבגדים שלהם

התחל עם ערימת בגדים והנח את הבגדים היכן שהם שייכים. אם ילדים לא יודעים לתלות בגדים, זה זמן טוב ללמד אותם. כאשר ערימה אחת מסתיימת, אתה יכול לעבור לאחרה עד שהחדר יהיה מסודר.

8. השתמש במיכלים

קופסאות צעצועים ומדפים פתוחים הם לא מקום לאחסון חפצי ילדים. כדי לארגן צעצועים, הפתרון הטוב ביותר הוא לאחסן אותם במיכלים.

בהחלט, אתה יכול להשתמש במיכלי פלסטיק עבור צעצועים קטנים יותר, מיכלים גדולים יותר עם מכסה עבור בלוקים, משאיות ומכוניות או עבור חיות פרווה.

היתרון שמציעות מיכלים הוא שהם עוזרים להורים לשלוט בכמות הצעצועים בשימוש בו זמנית. ברגע שהם רוצים לשחק עם צעצוע חדש, הם צריכים להפקיד את הצעצוע הקודם במיכל הרלוונטי שלו.

9. ארגן מלמטה למעלה

בהתאם לגובה ילדיכם, אנו ממליצים לכם להתחיל להתארגן מתחתית החדר ולעבור לחלק העליון.

כמו כן, יש להניח את רוב הצעצועים והחפצים בהם נעשה שימוש על המדפים התחתונים, במגירות התחתונות או על הרצפה. הרמות הגבוהות ביותר מיועדות לחפצים בשימוש תכוף, או אפילו לחפצים של הורים, אם חולקים יחידת אחסון עם ילדכם.

10. השתלב בתהליך

העצה האחרונה שתעזור ללמד ילדים לארגן את החדר שלהם היא להיות מעורבים בתהליך. ביחד תוכלו לעצב טוב יותר שיטה ארגונית שנראית להם הגיונית.

אם הם מעורבים במאמץ, הם יכולים להבין טוב יותר את ההיגיון של הארגון ולשמור על חדרם במצב טוב.

האסטרטגיות הפשוטות הללו יעזרו ללמד את הילדים לשמור על החדרים שלהם מסודרים וגם יאפשרו לכם להירגע קצת ולראות קצת פחות בלגן בבית.

זכרו שארגון נכון הוא משהו שילדים ישאו איתם לאורך כל חייהם.