7 הרגלים שכדאי להימנע מהם בעת גידול בני נוער

אחת הבעיות החברתיות הגדולות היא הורים שלא אוהבים הורות ולא מוכנים לגדל בני נוער
אחת הבעיות החברתיות הגדולות היא הורים שלא אוהבים הורות ולא מוכנים לגדל בני נוער.
גידול בני נוער דורש סבלנות, כוח ולהיות מודל לחיקוי טוב. אבל עדיף גם להימנע מהתנהגויות מסוימות.

כשזה מגיע לגידול בני נוער, היזהר מאוד ממה שאתה עושה ואומר. זכרו שבשלב זה של חייהם, מתבגרים יוצרים דמויות משלהם ומחליטים מי הם רוצים להיות.

עדיף להימנע מקפדנות או רפיון קיצוניים. זה עוזר למתבגר שלך להתנהגות מאוזנת יותר.

למרות שאינך רוצה שילדיך יחוו כל סוג של סבל או אי נוחות, שניהם למעשה חשובים מאוד. למה? כי לא תמיד תהיי שם כדי להגן עליהם ולהגן עליהם, וגם לא תמיד תוכל לנחם אותם.

חיי המבוגרים מלאים במכשולים. ילדים צריכים להיות מוכנים בצורה הטובה ביותר, וללמוד להסתדר בעצמם.

השגיאות הנפוצות ביותר בגידול בני נוער

1. לגרום להם לחשוב שהם מרכז היקום

כמובן שהילדים שלך הם הדבר החשוב ביותר בחייך, וזה נהדר להראות להם שאתה אוהב אותם. עם זאת, ילדים שזוכים לאלילים ולא נאהבים יגדלו במחשבה שהעולם סובב סביבם.

תאהבו את הילדים שלכם כמה שאתם יכולים, אבל אל תתנו להם להיות אגואיסטים ומרוכזים בעצמם. אתה תעזור להם לפתח הערכה עצמית בריאה תוך שמירה על מקורקע.

2. לחשוב שהילדים שלך מושלמים

יועצים ומורים בבית הספר יכולים לוודא שהורים לעולם לא רוצים לשמוע שום דבר שלילי על ילדיהם. הורה עלול להגיב על ידי תקיפה של מי שמספר לו משהו שלא ציפו לשמוע על ילדו. נסו להיות פתוחים לדעותיהם של אנשים אחרים המקיימים אינטראקציה עם ילדכם.

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות כשמגדלים בני נוער הוא באמת להקשיב להם לפני שמצבים מסתבכים יותר. מתבגרים עדיין בונים את זהותם. זה אומר שזה זמן טוב לעזור להם לתקן את התנהגותם.

3. לחיות דרך הילדים שלך

ילדים הם לא הרחבות של התקוות והחלומות שלך. יש להם מטרות, רצונות ושאיפות משלהם. תחגוג את ההצלחות שלהם, אבל אל תלחץ עליהם.

כשזה מגיע לגידול בני נוער
כשזה מגיע לגידול בני נוער, היזהר מאוד ממה שאתה עושה ואומר.

כל מה שאתה עושה צריך להיות מכוון לאושר שלהם, לא להגדיל את שלך. בני נוער הם לא הזדמנות שנייה להוריהם. הם אנשים אוטונומיים שצריכים ללכת בדרכים שלהם.

4. להתנהג כמו החבר הכי טוב שלהם

אחת הבעיות החברתיות הגדולות היא הורים שלא אוהבים הורות ולא מוכנים לגדל בני נוער. רצון לקבל אהבה וקבלה מהילדים שלך יכול להוביל לבלבול בתפקידים שלך.

זכור שזה נורמלי שהילדים שלך כועסים עליך ולא יסכימו עם ההחלטות שלך. הימנע מתירנות יתר אם אתה רוצה לגדל את הילדים שלך לכבוד.

"הגנת יתר עלולה להזיק מאוד כי זה יוצר אזרחים תלותיים ולפעמים רודניים. הם גדלו באמונה שהעולם סובב סביבם, שהם שולטים בבית, לא שהם חלק ממשפחה".

-חוויאר אורה-

5. דילוג על זמן משפחה

אין דבר מעשיר יותר למשפחה מאשר לחלוק זמן איכות ביחד. למרות שלוחות זמנים של עבודה, עייפות ועבודות בית יכולים להקשות, אתה יכול למצוא דרך להתאים את זה.

הדבר הנפלא בלהביא ילדים בגיל ההתבגרות הוא כל מה שעברת כדי להגיע לנקודה הזו. אמא או אבא שנוכחים זו המתנה הטובה ביותר שתוכלו לתת להם.

6. שוכחים את החשיבות של דוגמה טובה

מעשים מדברים חזק יותר ממילים. להורים מוטלת המשימה הקשה לעצב את הפעולות שהם מצפים מילדיהם.

אם אתה רוצה שהילדים שלך יהיו הגרסה הטובה ביותר של עצמם, עכשיו זה הזמן שלך להיות האני הטוב ביותר שלך. זכור שהם תמיד מתבוננים בך ולומדים מכל מה שאתה עושה.

7. הגנה עליהם מפני מצוקה

כדי שילדים או מתבגרים יבנו אופי, ביטחון עצמי, חוסן והתמדה, הם צריכים להתגבר על האתגרים שלהם.

כל קושי שהם מתגברים בחיי היומיום מלמד אותם ערכים חדשים. הסיפוק בלהרגיש מסוגלים ועצמאיים עוזר להם להפוך למבוגרים חזקים ומוצלחים.

בטווח הארוך, גידול בני נוער יכול לבוא עם כמה אתגרים רציניים. למרות שאין דרך אחת נכונה לעשות דברים, הימנעות מטעויות אלו תשמור אותך בדרך בטוחה יותר.

הדריכו את ילדיכם באחד השלבים היפים והקשים בחייהם.