אמהות זקוקות ליותר שינה

הם היו חושבים פעמיים לפני שהם אומרים ששינה היא בזבוז זמן
אם אנשים ידעו מה קרה במהלך השינה, הם היו חושבים פעמיים לפני שהם אומרים ששינה היא בזבוז זמן.

לישון יותר: איך אתה רואה את זה? בתור מותרות או כהכרח? בגלל כמות המשימות והדברים שצריך לעשות במהלך היום, אמהות עשויות לראות בשינה רק מותרות גדולות שאין להן. הם עשויים אפילו לראות בזה בזבוז של זמנם היקר.

מה אתה חושב? האם אתה באמת חושב ששינה יותר תעזור לך להיות אמא טובה יותר?

למה לישון יותר שעות מועיל?

מחקרים אחרונים הראו ששינה יותר חיונית לבריאות טובה. למרות לוחות הזמנים הצפופים והחיים העמוסים שלנו כאמהות, האמת היא שחיוני לוודא שאנחנו ישנים מספיק ומנוחה.

שינה רגועה מאפשרת לגופנו לבצע חילוף חומרים של רדיקלים חופשיים, ולכן למנוע הזדקנות מוקדמת ואף סרטן.

מצד שני, כשאיננו ישנים מספיק שעות, ייצור הלויקוציטים והורמון הקורטיזול מופחת, מה שהופך אותנו לפגיעים יותר למחלות זיהומיות ואף למחלות לב וכלי דם.

ייתכן גם שאנשים שישנים יותר סובלים מהשמנת יתר, מכיוון שהגוף מפריש הורמון בזמן השינה שמאותת למוח שהגוף אכל מספיק. כך נמנעים בולמוסים מיותרים.

יש לציין גם את המצב הנעים ואת תחושת הסיפוק שמגיעים לאחר מנוחת לילה טובה. לא רק הבריאות שלנו תועיל, אלא גם המשפחה והחברים שלנו יעריכו זאת. למה? כי אנחנו נהנה מחוש הומור טוב, וזה יהיה טוב מאוד עבורנו להתחיל את שגרת היומיום המתישה שלנו כאמהות.

4 יתרונות גדולים של שינה רבה יותר

  • מונע השמנת יתר
  • מסייע במניעת מחלות זיהומיות
  • נלחם במחלות כמו סוכרת
  • עוזר לבריאות טובה ולמצב רוח טוב

חלומות הם המזין העיקרי בחג החיים.

-שייקספיר-

מדוע אמהות זקוקות במיוחד ליותר שינה?

עם הגעת הילד הראשון לבית, שעות השינה והמנוחה של האם מושפעות באופן דרסטי, מה שגורם לה לא מסוגלת לישון יותר שעות מהנדרש, או פחות מזה.

מיותר לציין שאמהות עושות עבודה רבה בתוך הבית ומחוצה לו, מה שמותיר אותן באופן הגיוני מותשות ועייפות פיזית, נפשית ורגשית.

ישנן פעמים רבות בלילה שבהן אתה צריך להתעורר כדי להניק או פשוט לוודא שהקטנה שלך בסדר, וכתוצאה מכך הפרעה מתמדת של המנוחה שלך.

אם אנשים ידעו מה קרה במהלך השינה, הם היו חושבים פעמיים לפני שהם אומרים ששינה היא בזבוז זמן.

-דבורה סוצ'קי-

איך לישון יותר ויותר טוב

  1. תפסיק לעשן. מלבד הסכנות שהודגמו לילדינו, העישון פוגע בשעות המנוחה, שכן מעשנים רבים חווים תסמיני גמילה בלילה.
  2. הימנעו ממשימות הדורשות מאמץ נפשי רב לפני השינה.אם אנחנו מבצעים משימות מסוג זה, במקום לישון יותר, אנחנו משיגים את האפקט ההפוך, כי זה מונע מאיתנו להירגע ולכן להירדם.
  3. נסו לישון בחושך, בשקט ובטמפרטורה הנכונה. הוכח שטמפרטורה ואור נכונים מקדמים מנוחה טובה.
  4. הימנע מחומרים ממריצים כגון קפה, תה או אלכוהול ממש לפני השינה.אלכוהול, בניגוד למה שחושבים, לא יעזור לנו לנוח כי הוא תורם לחוסר שינה בלילה.

כפי שאמרנו במאמר זה, עלינו לייחס חשיבות רבה יותר לשינה יותר ולא לראות זאת כמשהו שאינו בהישג ידנו רק בגלל שאנחנו אמהות, אלא להיפך.

כשם שעלינו לדאוג לעצמנו ולהאכיל את עצמנו היטב בשל התועלת שאנו יודעים שיש לה על גופנו, עלינו להתייחס למנוחה ראויה באותה כבוד.

פופולריים