המלצות עיקריות ללבישה בטוחה לתינוק

המלצות עיקריות ללבישה בטוחה לתינוק
המלצות עיקריות ללבישה בטוחה לתינוק.
לבישת תינוקות בטוחה היא אחת החלופות הטובות ביותר להובלת תינוקות. לכן אנחנו רוצים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להציע כמה עצות כדי שתוכלו לנסות ללבוש תינוק בבטחה עם הקטן שלכם.

נכון להיום, קיים מגוון רחב של מנשאים המאפשרים לנו הלבשת תינוקות: תיקי גב, פאוצ'ים, עטיפות וכו'. חשוב להבין את תפקידם ולדעת על אילו נקודות יש לשים לב בבחירת האופציה הנכונה בכל הנוגע ללבישה בטוחה לתינוק.

הלבשת תינוקות מציעה מספר יתרונות בכל הקשור לנשיאה והובלה של התינוקות שלנו. שני ההורים וגם מטפלים אחרים יכולים ליישם זאת ולגלות את היתרונות של קשר ישיר זה עבור כל המעורבים.

היתרונות של לבישה בטוחה לתינוק

כמה מהיתרונות שמציעה הלבשת תינוקות לתינוקות הם הבאים:

 • מגע פיזי מוגבר בין התינוק למטפל. זה מחזק את הקשר ביניהם ואת תחושת הביטחון של התינוק .
 • ירידה בבכי, וזה גם עוזר לתינוק לישון טוב יותר.
 • תורם חיובי להנקה, מעודד הנקה לפי דרישה.
 • מונע פלגיוצפליה פוזיציונית.
 • תורם להתקשרות בריאה.

כמה מהיתרונות של הלבשת תינוקות להורים ומטפלים:

 • מאפשר ניידות ואוטונומיה רבה יותר, מאחר והעגלות הופכות למיותרות.
 • מעדיף הערכה עצמית.
 • מפחית את הסיכון לדיכאון לאחר לידה אצל אמהות.
 • בשימוש נכון, התקנים ללבוש תינוק מגינים ואף מחזקים את שרירי הגב.

מתי להתחיל ללבוש תינוק

אין להשתמש במנשאים לתינוקות מסוג תרמיל עם תינוקות מתחת לגיל 6 חודשים שאינם יכולים לשבת בכוחות עצמם. אם אתה רוצה ללבוש תינוק במהלך 6 החודשים הראשונים לחייו של הקטן שלך, עליך לבחור במנשא בסגנון מעטפת.

עטיפות מספקות לקטנטנים את התמיכה שהגוף המתפתח שלהם צריך. נשאים אלה מכבדים את היציבה הפיזיולוגית של יילודים, כלומר הגב שלהם מעוקל בצורת C.

הלבשת תינוקות בשלב זה, אם היא נעשית כהלכה, מועילה מאוד לתינוקות. זה מאפשר להם להיות בקשר עם הוריהם ועם המטפלים שלהם, מה שמעניק תחושת רוגע ובטיחות.

זה חיוני שהמטפלים יבטיחו שפניו של התינוק יישארו חשופות ונראות כל הזמן. משם, אתה תמיד יכול לוודא שהקטן שלך נושם נכון .

האם תינוקות צריכים לפנות פנימה או החוצה?

תינוקות צריכים להיות תמיד עם הפנים פנימה - כלומר, הם צריכים לשבת מול האדם שמחזיק אותם. זה חשוב מאוד. אם תינוקות ממוקמים עם הפנים החוצה, הדבר משפיע לרעה על הפיזיולוגיה שלהם, ומשנה את העקמומיות של עמוד השדרה שלהם.

ישנן אפשרויות נוספות להלבשת תינוקות בטוחה
עבור תינוקות גדולים יותר, ישנן אפשרויות נוספות להלבשת תינוקות בטוחה.

יתר על כן, המיקום החיצוני גורם לרגליהם להשתלשל, מה שמגביר את הסיכון לתזוזת מפרק הירך. ולבסוף, כאשר תינוקות פונים החוצה, הם חשופים לגירוי יתר על ידי הסביבה ואינם מסוגלים למצוא מפלט.

עבור תינוקות גדולים יותר, ישנן אפשרויות נוספות להלבשת תינוקות בטוחה. לדוגמה, ניתן למקם אותם על ירך או גבו של הלובש, מה שמאפשר נראות רבה יותר תוך שמירה על הפיזיולוגיה של התינוק. עם זאת, לא משנה היכן התינוק ממוקם, הוא או היא צריכים תמיד לעמוד מול הלובש אותו.

מיקום ארגונומי

חשוב מאוד שהמנשא שבו אנו משתמשים להלבשת תינוקות (תרמיל, עיטוף, פאוץ' וכו'), יציע מיקום ארגונומי הן ללובש אותו והן לתינוק.

הלובש לא אמור לחוות אי נוחות בזמן הלבשת תינוק. חשוב לנסות מנשאים שונים לפני ביצוע הרכישה כדי לוודא שתקבל משהו שמתאים נכון לגב שלך. כמו כן, חשוב מאוד שהמנשא לא יהפוך לרופף בזמן שאתה לובש אותו.

תרגל תחילה לשים את המנשא ללא התינוק שלך - זה יקל על השימוש. באופן אידיאלי, עליך לבחור משהו שמתאים לתינוק הגדל שלך ועשוי מבדים נושמים. הימנע מרוכסנים וכפתורים, שעלולים להיות מטרידים.

במהלך החודשים הראשונים לחייהם, תינוקות צריכים להיות בתנוחת עריסה בעודם לעטוף. הפנים שלהם צריכים להיות גלויים בכל עת ובגובה הנכון כדי להבטיח שהם יכולים לנשום בקלות. אתה תמיד צריך לעקוב אחר עצות מומחים בכל הנוגע ללבישה בטוחה לתינוק.

לאחר גיל 6 חודשים, כאשר תינוקות כבר יכולים לשבת בעצמם, הם יכולים להתחיל להשתמש במנשא בסגנון תרמיל. עם זאת, חשוב מאוד שתבחרו בתיק גב שלא ישאיר את רגליו של ילדכם תלויות ישר למטה.

תנוחה זו אינה מכבדת את האנטומיה של הירכיים של הילד הקטן שלך ועלולה להוביל לפציעה (דיספלזיה של הירך). יש לשבת תינוקות עם רגליהם פתוחות לשני הצדדים, ברכיים כפופות. הרגליים והחלק התחתון שלהם צריכים ליצור "M", ובסיס המנשא צריך לתמוך בתינוקך מברך אחת לאחרת.

באיזה גובה עלי למקם את התינוק שלי?

אתה תמיד צריך למקם את התינוק שלך בגובה המאפשר לו או לה לנוע בחופשיות. הקפד תמיד להשאיר מרווח בין אפו של התינוק לגופך כדי לאפשר נשימה ללא הפרעה וכדי לשמור על פניו גלויות. לדוגמה, אתה אמור להיות מסוגל לנשק את ראשו של הקטן שלך בקלות ברגע שהוא או היא במנשא.

המלצות עיקריות ללבישה בטוחה לתינוק

 • לעולם אל תלבש תינוק בזמן נסיעה ברכב. אם אתה מטייל, הקטן שלך צריך לנסוע במושב בטיחות מתאים, בהתאם למשקל ולגודל של תינוקך.
 • תינוקות צריכים להיות מסוגלים להזיז את ראשיהם כשהם במנשאים, ופניהם צריכים להיות חשופים כדי שיוכלו לנשום.
 • לעולם אל תלבש תינוק בזמן ביצוע משימות שמעמידות אותך בסכנת נפילה (החלקה, טיפוס, רכיבה על אופניים וכו').
 • אל תבשל בזמן שאתה לובשת תינוק, מכיוון שזה מעמיד את התינוק שלך בסיכון להישרף.
 • הימנע ממשטחים חלקים שעלולים לגרום לנפילות.
 • התאם את התאמה של המנשא שלך לגודל ומשקל התינוק שלך וודא שהמנשא שלך תמיד במצב טוב .

לסיום, הקפד להתייעץ עם איש מקצוע אם יש לך ספקות. אנו בטוחים שאתה והתינוק שלך תאהבו את עולם הלבשת תינוקות בטוחה!