איך לגרום לירק להיות טעים?

איך לגרום לירקות לטעם טוב
איך לגרום לירקות לטעם טוב.
נמאס לכם ומשעמם לכם רותחים מנגולד ותרד? כאן תלמדו כיצד לגרום לירקות לטעם טוב, תוך שימוש בתבלינים ובטכניקות חדשות.

אתה זוכר את הפעם הראשונה שאכלת ירקות? אהבת אותם? כמובן שזה תלוי בסוג הירק שאכלת ובאופן בישולו. לכן היום, נרצה ללמד אותך איך לגרום לירקות להיות טעימים, כדי שאתה ומשפחתך, במיוחד הילדים שלך, תהנו לאכול אותם.

למה אתה או המשפחה שלך לא אוהבים ירקות?

האם אי פעם תהיתם על זה? העדפות מזון מתפתחות במהלך הילדות ומשתנות עם השנים. ראשית, ערכו רשימה של כל הירקות שאתם לא אוהבים (אתם יכולים לכתוב את כולם), כי ההקשר מאוד חשוב.

לאחר מכן, נציג שני מצבים שונים שאולי גרמו לך להימנע מהם. הראשון הוא כאשר נהגת לאכול אותם עם ההורים שלך. כשאכלתם ירקות בפעם הראשונה, כנראה שלא אהבתם אותם. זה קורה בדרך כלל כשאתה אוכל משהו חדש. יתכן שאינך רגיל לטעמים מסוימים, אלא אם אמך אכלה ירקות במהלך ההריון.

זה ידוע בשם ניאופוביה. וזו הסיבה שהייתם צריכים לנסות שוב ירקות. ואז, כשההורים שלך שמו ירקות בצלחת שלך הגבת בדרכים שונות. נסה להיזכר מה הם עשו כדי לגרום לך לאכול אותם. אולי, הם הכריחו אותך או שהם הבטיחו פרס בתמורה. אם משהו מכל זה קרה לך, יש לך סיבה.

מצב נוסף שגרם לך להימנע מהם הוא הקונוטציה השלילית מאחורי ירקות בכך שהם משויכים לדיאטות שונות. הכל התחיל במהלך שנות ה-80, כאשר דיאטות היו בסך הכל ירקות מבושלים או סלטים, בתוספת משהו על הגריל.

עם זאת, דיאטה היא אורח חיים. חוץ מזה, ירקות נחוצים בארוחה בריאה ויש הרבה דרכים לאכול אותם, ומעצימות את טעמם. איך יכולת לעשות את זה? עליך לעקוב אחר שיטות בישול וטכניקות חיתוך מסוימות, ולשלב אותן עם מזון אחר. לאחר מכן, נספר לכם כיצד תוכלו לגרום לירקות לטעם טוב.

איך לגרום לירקות לטעם טוב

השתמש בעשבי תיבול ותבלינים כדי לבשל את הירקות שלך

עשבי תיבול ותבלינים טובים להחלפת מלח, תוך שהם מושכים גם לחיך של ילדים. גם מבוגרים יאהבו אותם טוב יותר. לפחות זה אושר על ידי מחקרים מדעיים שונים, כמו Spice myplate, שבו בני נוער עירוניים מבולטימור למדו על תזונה במשך שישה חודשים.

נספר לכם כיצד תוכלו לגרום לירקות לטעם טוב
לאחר מכן, נספר לכם כיצד תוכלו לגרום לירקות לטעם טוב.

המטרה הייתה לקדם אוכל בריא באמצעות שיעורי בישול. הם גם למדו להשתמש בתבלינים ולקנות מזון בריא. בטווח הארוך, בסופו של דבר הם הגדילו את צריכת הירקות והם נעשו מודעים יותר לגבי מזון בריא.

יתר על כן, תבלינים מפחיתים את המרירות של ירקות מסוימים, כגון ברוקולי, נבטי בריסל וכו'. זה די שימושי עבור אנשים רגישים לטעם זה, בשל נוכחות הגן PROP, על פי מספר מחקרים.

עם זאת, החך צריך להתרגל לטעם של עשבי תיבול ותבלינים. כשבדקו בני נוער כפריים, הם העדיפו ירקות עם רק מלח. גם שילוב של עשבי תיבול ותבלינים עם הירק הנכון חשוב.

מקפיצים את הירקות שלך עם אגוזים

לדעתנו, זו הדרך הטובה ביותר לבשל אותם. אל תרתיח אותם יותר. פשוט מקפיצים אותם בעזרת מעט שמן, כדי שלא יידבקו למחבת. תחילה לבשל את הירקות שלך, ואז להוסיף את האגוזים ולתת להם לקלות.

זכרו לערבב ולבדוק כל הזמן. נסה להשתמש בצימוקים וצנוברים! או קוצצים אגוזי מלך ושקדים עם פטרוזיליה וגרידת לימון. אפשר להשתמש גם בשום ופפריקה מתוקה.

נסה מצגות מזון שונות

ראייה וריח הם שני החושים המופעלים לראשונה לפני האכילה. זו הסיבה שאוכל צריך להיות מושך. אתה יכול לעשות זאת על ידי:

  • שילוב של צבעים שונים (אדום, כתום, צהוב, ירוק, סגול)
  • קוצצים אותם בצורות שונות, כמו מקלות, עיגולים, קוביות וכו'. אתה תראה איך הטעם משתנה.
  • שימוש בשיטות בישול שונות לשמירה על הטעם והחומרים התזונתיים. אתה יכול לבשל אותם בתנור, לאדות, על הגריל, להקפיץ, לרסק או לשמור גולמיים.

לבסוף, זכרו כי ירקות הם מזון בריא, אך עליכם להשתמש בהם כראוי. בסופו של דבר תלמדו להעריך אותם וגם תתרגלו לאכול אותם לפי טעמכם.