אמהות שנשארות בבית הן גם נשים עובדות

אמהות שנשארות בבית כדי לטפל בילדיהן הן גם נשים עובדות
אמהות שנשארות בבית כדי לטפל בילדיהן הן גם נשים עובדות.

אמהות שנשארות בבית כדי לטפל בילדיהן הן גם נשים עובדות. הם גם תורמים למשפחה למרות שהם לא מקבלים משכורת. הם גם מגיעים לישון מאוחר בלילה מבלי לקבל שעות נוספות. למרות שלאנשים רבים קשה להאמין, הם מבצעים משימות ראויות והם מחזיקים אולי בתפקיד היפה ביותר בעולם.

כולנו יודעים שאנחנו חיים בעולם שבו הרבה דורשים מנשים, נשים גם דורשות מעצמן הרבה – יעילות יתרה בכל תחומי חייהן. הם נלחמים מדי יום בחברה שמעניקה להם מעט הכרה. הם קובעים לוחות זמנים, מטפלים בילדיהם, מורידים אותם ואוספים אותם מבית הספר, מפרנסים כלכלית את משפחותיהם, ובמקביל דואגים גם לבריאותם הרגשית.

זה לא קל, ולמרות זאת יש עדיין מיליוני נשים שעושות את המשימה הזו מדי יום: הן מגייסות, מחנכות ומגיעות למכסות ההצלחה שלהן במקצועות שלהן. עם זאת, יש גם אמהות רבות שבוחרות ברצון לדחות את הכניסה מחדש למקום העבודה לאחר הלידה

לפעמים זה נובע מבחירה אישית, פעמים אחרות בגלל הקשר העבודה עצמו או המורכבות של מציאת עבודה חדשה שההתאגדות בה קשה. עם זאת, חשוב לזכור כי: האישה או הגבר שנשארים בבית כדי לטפל בילדיהם עובדים גם הם.

בואו נחשוב על זה.

אני לא מרוויח משכורת, אבל אני עובד ומשקיע את חיי בפרויקט הטוב ביותר

ילד הוא לא רק פרויקט חיוני, הוא האחריות שלנו, ההשראה היומיומית שלנו ומישהו שאנחנו הולכים להקדיש לו את שארית חיינו.

 • אנחנו יודעים שבימינו לא חסרות אמהות שמצטרפות מחדש למעגל העבודה בהתלהבות לאחר חופשתן של 16 שבועות.
 • כ -80% מהזוגות עדיין חושבים שהזמן אינו מספיק.
 • ארגונים כמו ארגון הבריאות העולמי ממליצים להאריך את ההנקה למשך 6 חודשים. לכן זה יהיה הגיוני שארגונים חברתיים יתכתבו עם אותו עיקרון.

משהו ברור הוא שהעבודות שלנו לא תמיד רגישות לצרכים החשובים האלה. לכן נשים רבות פשוט בוחרות להישאר בבית כדי לגדל את ילדיהן.

אני נשאר בבית ואני לא מאשר את הסטריאוטיפ המגדרי הקלאסי

לכן נשים רבות פשוט בוחרות להישאר בבית כדי לגדל את ילדיהן
לכן נשים רבות פשוט בוחרות להישאר בבית כדי לגדל את ילדיהן.

עד היום לא חסרים אנשים שרואים בהפתעה גדולה עבור אמא לבחור באופציה זו מרצונה. הדבר הראשון שאנשים נוטים לחשוב הוא שהם "מוותרים" על זמן יקר שאחרת יאפשר להם לשגשג מקצועית ואישית.

 • עם זאת, השהייה בבית אינה מאשרת או מוותרת על דבר. אמהות אלו מרוויחות זמן איכות ומשקיעות בילדיהן בסביבה שבה אין עומס, לוח זמנים, לחץ או לחץ.
 • חשוב גם לדעת שיש הרבה גברים שגם בוחרים להישאר בבית. אולם זה בדרך כלל כאשר למשפחה יש הכנסה גבוהה יותר המאפשרת לאב לדחות מרצונו את חזרתו למעגל העבודה.

הורות היא עבודה שלוקחת 27 שעות ביממה

זו לא עבודה בתשלום, גם אין הפסקות או חופשות. בעת גידול ילדים, תצטרך להיות בעל תואר בסבלנות, דוקטורט במומחיות ותואר שני בסבולת.

 • יש מעט שינה מעורבים, לוחות הזמנים אינם גמישים וסופי שבוע הם פשוט המשך של יום שני.
 • כאן אין הפסקות קפה או ארוחות ערב שישי

אמהות שמחליטות להישאר בבית לא מתלוננות על המשכורת שלהן וגם לא יתלוננו לעולם, כי אין תשלום טוב יותר מהחיוך של ילדיהן. חיבוק לילה טוב, או תנומה משותפת על הספה.

נורבגיה, גן עדן לאמהות ומשפחות

יש עובדה שכולנו צריכים להיות ברורים: אם המשטרים החברתיים שלנו היו משקיעים יותר בפיוס, אישה לא הייתה מהססת לשלב את שני ההיבטים: עבודה ואימהות.

עם זאת, כיום ישנן נשים רבות הרואות את המצב הקיצוני של "לאבד" את עבודתן רק בגלל שהן נכנסות להריון.

ברגע שזה מתחיל לקרות, זה אומר שאנחנו לא מצליחים להתקדם כחברה

לכן אחת ההתייחסויות הגבוהות ביותר שלנו לגבי חופשת לידה היא נורבגיה.

בנורבגיה חופשת הלידה היא 56 שבועות (בערך שנה וחודשיים)

 • אמהות נורבגיות יכולות לבחור להמריא 46 שבועות עם 100% משכורת או 56 שבועות עם 80%.
 • האב נהנה מחופשה של 10 שבועות בשכר מלא.
 • כמו כן, מובטחים שירותי צהרונים. לרוב החברות בנורבגיה יש למעשה כזה.
 • שעות העבודה הן בממוצע 37 שעות שבועיות.
 • יש להם 20 ימי חופשה לא מוצדקת כדי לטפל בילדיהם.
 • המדינה מספקת 120 יורו לחודש עד לגיל 18.

לסיכום, מודל נורבגיה אידיאלי לחיקוי לכל המדינות. זו הדרך היחידה להשקיע בשוויון ואחרי הכל זה נותן ערך גם לגידול הילדים שיהיה העתיד שלנו. לעולם אל לנו להפלות כלפי אישה אשר, מכל סיבה שהיא, מחליטה להישאר בבית כדי לטפל בילדיה. הם גם משקיעים בעתיד.