איך לרפא פצעי סרטן אצל ילדים?

כיצד לרפא פצעי סרטן אצל ילדים
כיצד לרפא פצעי סרטן אצל ילדים.

פצעי סרטן הם כיבים המתרחשים בפה ויוצרים כאב שורף ואי נוחות רבה בזמן אכילה. בילדים, פציעות אלו יכולות להוות בעיה אמיתית. החלק הגרוע ביותר הוא שכמה פצעי סרטן אצל ילדים יכולים להיות ארוכי טווח, אז זה טוב לדעת כמה טריקים לרפא אותם.

אתה לא צריך להיות מומחה כדי לזהות פצע סרטן בפה של ילדך. אלה מאופיינים כעגולים, לבנים או צהבהבים, מוקפים באזור אדום. בנוסף, הכאב האופייני יגרום לתלונות בלתי פוסקות - ראויות כמובן - מהילד.

אי הנוחות מתעצמת כאשר אוכלים מזון חם, מלוח, חריף או חומצי. זה גם מתחזק עם נוזלים מסוימים או בעת צחצוח שיניים.

בדרך כלל, פצעי סרטן בילדים (שיכולים להופיע גם אצל תינוקות) מופיעים לבד, אך עשויים להיות גם יותר מאחד. הם נעלמים בדרך כלל לאחר שבעה או עשרה ימים, אך יכולים להימשך זמן רב יותר אם הם בגודל ניכר.

גורמים לפצעי סרטן בילדים

לא תמיד ניתן לקבוע את מקורם של פצעי סרטן בילדים. עם זאת, רבים עשויים להופיע עקב זיהום ויראלי. עם זאת, אחרים עשויים לנבוע מתגובות למזונות מסוימים, או עקב בעיות עיכול או תגובות אלרגיות.

מתח וחוסר בויטמינים וחומרי מזון כמו ברזל, ויטמין B12 או חומצה פולית יכולים להיות גם הסברים אפשריים להופעת פצעים. כמו כן, בעיות פה מסוימות כגון ניקוי אגרסיבי מאוד, הליך שיניים או אפילו נשיכת שפתיים יכולות לעורר תגובה זו במערכת החיסון.

בכל אחד מהמקרים הללו, רצוי לטפל בבעיה במקום לחכות שהיא תיעלם מעצמה.

כיצד לרפא פצעי סרטן אצל ילדים

הפצעים מופיעים על החניכיים, בקצה הפנימי של השפתיים או בחלק הפנימי של הלחיים. מסיבה זו הם באים במגע עם כל המזון שהילד בולע, ולכן הם גורמים לכאב רב.

חשוב מאוד להיות מעודכן כיצד לרפא פצעי סרטן בילדים. הנה כמה עצות:

1. אקמול לכאבים

הפתרון הבטוח ביותר לריפוי פצעי סרטן בילדים, במיוחד כאשר הם נמשכים זמן רב או גדולים מאוד, הוא לבקש מהרופא שלך לרשום תרופות מסוימות. אם הילד סובל מאי נוחות חזקה מדי, הרופא עשוי להמליץ על אקמול כדי להקל על הכאב.

נציין להלן שיטות נוספות לטיפול בפצעי סרטן. ראוי לציין כי אנטיביוטיקה ותרופות אנטי דלקתיות לרוב אינן פועלות במקרים אלו.

2. תמיסה אנטיספטית

חשוב מאוד להיות מעודכן כיצד לרפא פצעי סרטן בילדים
חשוב מאוד להיות מעודכן כיצד לרפא פצעי סרטן בילדים.

פתרונות חיטוי מוחלים עם מברשת קטנה, או שהם מגיעים בצורה של תרסיס. עם מנה קטנה של תמיסת חיטוי הניתנת כשלוש או ארבע פעמים ביום, הפצעים ייעלמו במהירות.

אי הנוחות מתעצמת כאשר אוכלים מזון חם, מלוח, חריף או חומצי; הם גם מתחזקים עם נוזלים מסוימים או בעת צחצוח שיניים.

3. שטיפות פה

ישנם כמה מוצרים ללא מרשם יעילים במקרים אלו. כמובן, יש להימנע משימוש באלו המכילים אלכוהול, מכיוון שהם מייצרים יותר גירוי.

מצד שני, גם שטיפה במים ומלח יעילה. טריק מסורתי הוא מריחת נתרן ביקרבונט ומים ישירות על המברשת, למרות שבדרך כלל זה גורם לכאב רב בעת ביצוע זה.

4. תרופות חזקות יותר

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בהתערבות רפואית ספציפית יותר כדי לתקוף את הגורם לפצעים. במקרים אלה, תרופות כגון שטיפות פה כמו chlorhexidine gluconate או קורטיקוסטרואידים נרשמות בדרך כלל.

אמצעי יעיל מאוד לריפוי פצעי סרטן בילדים ולמניעת הופעתם הוא טיפול בבעיות עיכול, שכן בילדות ישנה רגישות רבה יותר לסוגים מסוימים של מזונות.

מתי עלי לדאוג?

כפי שציינו קודם לכן, פצעי סרטן יכולים להופיע בילדים כתסמין של זיהום ויראלי. מסיבה זו, אם לילד יש סימני אזהרה אחרים כגון חום או בלוטות נפיחות, יש צורך בייעוץ רפואי על מנת למנוע סיבוכים נוספים.

כמו כן, עלינו לנסות לוודא שהאי נוחות אינה ממושכת או עזה מדי כדי שלא תשפיע על חיי היומיום של הילד. אם הילד מרגיש חולשה או הכאב עז מאוד, כדאי לקחת אותו לרופא.