2 מפורסמים עם שפה שסועה

התינוק ייוולד עם שפה שסועה
עם זאת, אם זה לא קורה, התינוק ייוולד עם שפה שסועה, חך שסוע או שניהם.
במאמר של היום תלמדו מהי שפה שסועה ומדוע מצב זה מתרחש. נספר לכם גם על כמה סלבריטאים מפורסמים עם שפה שסועה.

בטח שמעת על שפה שסועה, ואם את בהריון, ייתכן שזו אחת הבעיות שמדאיגות אותך בנוגע להתפתחות תינוקך. פגם מולד זה הוא אחד המומים השכיחים ביותר שקיימים, מה שהביא לכך שהוא נחקר יותר ויותר לעומק.

ההשלכות שעלולות לנבוע ממצב זה כמו גם קלות הטיפול תלויים בדרגה. עם זאת, אפשר להתגבר על שפה שסועה, ומי שנולד עם זה יכול לבוא לחיות חיים נורמליים. כדוגמה לכך, נספר לכם על כמה אנשים מפורסמים שסבלו מכך. אבל ראשית, בואו נסתכל ממה מורכב מצב זה.

מהי שפה שסועה?

שפה שסועה היא פגם מולד המורכב משסע או הפרדה בשפה העליונה. הסיבה שלו היא היתוך לא שלם של התהליכים המקסימליים והננו-רפואיים של העובר וזה אחד המומים המולדים הנפוצים ביותר.

גם שפה שסועה וגם חיך שסוע מתרחשים בשלבים הראשונים של ההתפתחות העוברית כאשר הגושים שירכיבו את השפתיים, האף והחך רק מתחילים להתמזג.

בסוף השליש הראשון של ההריון, ההיתוך הזה הושלם. עם זאת, אם זה לא קורה, התינוק ייוולד עם שפה שסועה, חך שסוע או שניהם.

נתונים ברחבי העולם מראים כי שסעי פנים אלו מתרחשים ב -1 מכל 700 לידות. לכן, זוהי אחת החריגות המולדות הנפוצות ביותר.

גורמים לשפה שסועה

היה הרבה מחקר בנושא זה, והודות לידע על הגנום האנושי, מומחים הצליחו להסיק שיש היבטים מסוימים שיכולים להעדיף את המום הזה. מומחים אומרים שגורמים סביבתיים במהלך ההריון, כמו תרופות שנרשמו בצורה גרועה או חשיפה לרעלים מסוימים, וגנטיקה משפחתית הם הקובעים.

צריכת טבק ותזונה לקויה מעלים את הסיכוי שהחך לא יתפתח כהלכה. יש גם דיבורים שחומצה פולית לפני ובמהלך ההריון יכולה להיות יעילה מאוד במניעתה.

קשיים אפשריים לילדים עם שפה שסועה

להיוולד עם שפה שסועה או חיך שסוע עלול לגרום לבעיות רבות מעבר להיבט האסתטי. למעשה, זה יכול להשפיע על תפקודים בסיסיים כמו אכילה ודיבור. בדרך כלל, ילדים אלו צריכים לעבור ניתוחים רבים מגיל צעיר. חלק מהסיבוכים העיקריים הם הבאים:

  • קשיי האכלה: בעיות במציצת חלב אם.
  • אובדן שמיעה: זה מתרחש בגלל שדלקות אוזניים שכיחות מאוד. יש חוסר תפקוד של הצינור שמחבר בין האוזן התיכונה והגרון.
  • עיכוב בדיבור ובשפה: עקב מצב השפה והגרון ייתכנו קשיי דיבור.

ידוענים עם שפה שסועה

למרבה המזל, ההשקפה מעודדת יותר ויותר וההתקדמות בתחום הרפואי מביאות לכך שלילדים אלו תהיה איכות חיים טובה.

להשראה, בדקנו כמה אנשים מפורסמים שנולדו עם שפה שסועה. לא רק שהם הצליחו להתגבר על זה אלא שהם גם הגשימו את החלומות שלהם.

איוש פייטון

שפה שסועה היא פגם מולד המורכב משסע או הפרדה בשפה העליונה
שפה שסועה היא פגם מולד המורכב משסע או הפרדה בשפה העליונה.

שחקן הכדורגל האירופי הזה הוא סמל של הישג. הוא הפך לקוורטרבק היחיד בתולדות ה-NFL שזכה בסופרבול עם שתי קבוצות שונות והשיאים שלו מרשימים. שום דבר, אפילו לא נולד עם שפה שסועה, לא מנע ממנו להשיג את מטרותיו.

במהלך חייו, הוא עבר מספר ניתוחים כדי לסגור את הרווח בגג הפה ולוודא שהוא לא ייפתח מחדש כשיגדל. הוא גם נזקק להשתלת עצם ולמאות ביקורים אצל רופא השיניים. אבל הבעיה לא הייתה רק פיזית, שכן המראה שלו גרם לו לסגת מהילדים האחרים.

כשהגיע לשחק עבור ה-NFL, מאנינג הקים את בית החולים Peyton Manning לילדים בסט. וינסנט. בית חולים לילדים זה כולל את המרכז קרניופציאלי, המעניק אבחון, טיפול ותמיכה לילדים הסובלים מהפרעות או עיוותים בראש ובפנים.

כרמית בכר

אתה אולי זוכר אותה כאחת החברים ב- The Pussycat Dolls. מעטים יודעים שהזמר והרקדן המושך הזה נולד עם שפה שסועה.

היא גדלה במשפחה של אמנים, אבל בהתחשב במצבה, הם חשבו שלעולם לא תוכל לשיר. לאחר מכן היא החליטה להקדיש את עצמה להתעמלות אומנותית, והשיגה את המקום החמישי במוקדמות האולימפי בארה"ב 1992.

כאילו לא די בכך, היא למדה פסנתר, כינור, משחק ושירה. בנוסף להיותה אחת החברים בקבוצה המוזיקלית המפורסמת הזו, היא השתתפה גם בקליפים של The Offspring, No Doubt וביונסה וכו'.

כרמית הקימה עמותה ללא מטרות רווח בשם smile with me, שעוזרת לילדים שכמוה נולדים עם המום המולד הזה.

כמה שמועות לא מאושרות על מפורסמים עם שפה שסועה

יש שמועות על כמה סלבריטאים שאולי יש להם גם את המצב הזה. עם זאת, מידע זה מעולם לא אושר על ידם ולמעשה קיימות מספר תיאוריות לגבי הצלקות שלהם.

אחד מהם הוא השחקן חואקין עוף החול. בוודאי ראית את הצלקת המדהימה שלו שעוברת משפתו לאפו. זה כל כך אופייני, שרבים טוענים שהיה לו שפה שסועה. עם זאת, בראיון, הוא הכחיש זאת ואמר כי במהלך ההיריון חשה אמו כאבים עזים ומאמינה שזו הייתה הסיבה לפער הזה.

אותו דבר קורה עם השחקן של שר הטבעות, ויגו מורטנסן, ועם השחקנית הצרפתייה המבוססת במקסיקו, אנג'ליק בוייר. אבל האמת היא שאף אחד מהם לא אישר את השמועות הללו.

כפי שאתה יכול לראות, להיוולד עם שפה שסועה זו בעיה, והדרך לחיים נורמליים היא ארוכה. עם זאת, בהזדמנויות רבות, אפשר להתגבר על הסטיגמה הזו ולזכות בהתפתחות מלאה.