הסימפטומים של חסך רגשי במהלך הילדות

נושא החסך הרגשי במהלך הילדות קשה להתמודדות
נושא החסך הרגשי במהלך הילדות קשה להתמודדות, שכן לא כל הורה מסוגל לקבל את העובדה שילדו סובל מכך.
חסך רגשי במהלך הילדות מביא להשלכות חמורות לכל החיים. לכן, כהורים, חשוב לחשוב על זה.

קשה להתמודד עם סוגיית החסך הרגשי בילדות, שכן לא כל הורה יכול לקבל את העובדה שילדו סובל מכך. באופן דומה, אם לילד אין מספיק אהבה ותשומת לב, ייתכן שאין לו מישהו שישים לב לתסמינים שהם מציגים לגבי בעיה זו.

יחד עם זאת, אם לקטנה חסרה חיבה, זה אולי בגלל שההורים שלהם לא ממש הצליחו בתחום הזה. עם זאת, יתכן שיש מידה מסוימת של בורות בנושא, וזו הסיבה שהורות התמקדה בטיפוח הילד ובסיפוק צרכיו הבסיסיים.

מצב זה מדאיג, במיוחד משום שהוא משפיע על גורם רגשי קובע בהתנהגות העתידית של הילד. במילים אחרות, ילד שחסר לו אהבה והבנה בשלב הראשון בחייו הוא מבוגר פוטנציאלי עם חוסר איזון רגשי. וזו בעיה שלא ניתן להתגבר עליה בקלות.

המאפיינים העיקריים של חסך רגשי במהלך הילדות

חסך רגשי במהלך הילדות יכול להיות עדות בדרכים רבות כי זה לא רק שהורים לא נותנים מספיק אהבה לילד שלהם - ייתכן שהם לא נמצאים בעמדה לעשות זאת. אולי הם עסוקים מאוד ולכן מזניחים את עבודתם כהורים. או שאולי הם קיבלו את אותו סוג של חינוך, אז הם לא חושבים שזו בעיה.

במקרים רבים, המשפחה נבנתה על ידי הורים שגם הם סבלו ממחסור זה, יש להם בעיות התנהגות או שיש להם חוסר איזון רגשי. מצד שני, הם אולי הורים אוהבים, אבל אין להם מספיק זמן לבלות עם ילדיהם. לכן, הם מראים את אהבתם על ידי קניית צעצועים ויצירת חללי בילוי לילדים.

מהם התסמינים של חסך רגשי
מהם התסמינים של חסך רגשי?

כתוצאה מכך, אותו צורך בחיבה יכול להופיע בהקשרים חברתיים שונים ובקבוצות משפחתיות מגוונות. אבל התוצאה תמיד זהה: ילדים שמרגישים נטושים וחסרי הגנה, שזו סוג של התעללות.

באופן כללי, ילד שסובל מבעיה זו הוא רגיש ביותר, דבר שהם מפתחים באמצעות החיפוש המתמשך אחר חיבה. יתכן שכל מחווה קטנה תיתפס על ידי הקטן.

משפחות מסוימות נוהגות לחשוב שהטיפול והתשומת לב לילדיהן מבוססים על האכלה וכיסוי הוצאותיהם. לכן, הם לא דואגים לתת להם אהבה. מסיבה זו, אפילו בשל בורות בנושא או בשל יכולת רגשית מועטה, יש צורך שאמהות ואבות יקשיבו לסימנים של חוסר חיבה שילדיהם פולטים. בהקשר זה, מכיוון שחובתך לעזור להם, חשוב שתתמקדי בהקדשת הזמן שלך לספק לילדך את הטיפול הדרוש לו.

מהם התסמינים של חסך רגשי?

התחושה העיקרית שפולשת לילד נטול חיבה היא פחד ונטישה כי הקטן לא מודע למה שקורה. הם רק מרגישים שהם לא אהובים ותופסים דחייה מסוימת. לכן, ילד שהתמיכה היחידה שלו היא הוריו מרגיש שהוא לבד בעולם כשהנתונים האלה לא לוקחים אותו בחשבון.

למרות שכל ילד עשוי להגיב אחרת לבעיה זו, הסימפטומים האוניברסליים מכוונים לפחד וחוסר ביטחון. בכל מקרה, חשוב להיות מודעים לסימנים הבאים.

 • פחד מלהיות לבד ופחדים אחרים הקשורים לנטישה
 • בעיות הנובעות מחוסר תשומת לב
 • חרדה
 • הפרעות בהתפתחות השפה
 • חוסר יכולת להתייחס חברתית
 • התנהגות אלימה משתנה
 • חוסר יכולת לבטא את רגשותיהם בצורה נכונה
 • יחס אלים בלתי נשלט
 • רגישות רגשית
 • חוסר אמון כמעט בכולם
 • חוסר ביטחון, ביישנות ודימוי עצמי נמוך

חיבה חיונית

חשוב לחשוב על האפשרות שבטעות אנו גורמים לבעיה זו עבור ילדינו. לא תמיד קל לזהות את הטעויות שלנו, אבל אנחנו אנושיים וזה חכם לתקן אותן; במיוחד כאשר הרווחה הרגשית של ילדינו נמצאת על כף המאזניים.

לפעמים אנחנו יכולים לשפוט אותם על ביישנותם או תוקפנות, אבל אנחנו לא עוצרים כדי לחפש את הסיבה. כדי שילד יגדל בריא, בנוסף לאוכל וטיפול בסיסי אחר, הוא זקוק גם לחיבה; לחבק את ילדך, לנשק אותו ולומר מילים מלאות חיבה זה משהו שיועיל להם מאוד.

פופולריים